10,3-calowy Kobo Elipsa zwraca super-nieporęczne czytniki e-booków

Kobo ma nowy e-czytnik i największy jak dotąd: Kobo Elipsa z 10,3-calowym ekranem E Ink i rozdzielczością 1404 x 1872 (227 pikseli na cal), dołączonym rysikiem i możliwością nie tylko czytać książki, ale dodawać do nich adnotacje, podkreślać i zaznaczać. Jak w prawdziwej książce papierowej.

Gigantyczne czytniki elektroniczne, Podobnie jak 9,7-calowy Kindle DXKiedyś był bardziej popularny, ale ostatnie urządzenia przeniosły się w kierunku formatów bardziej przyjaznych dla kieszeni – Amazon Kindle ma maksymalny limit 7 cali, a Kobo’s Forma (jego największy poprzedni rozmiar) oferuje 8-calowy ekran.

Ale Elipsa jest jak dotąd jednym z największych popularnych czytników e-booków, oferującym ogromny ekran, który ma być nie tylko dobry do czytania – będzie miał również wbudowany rysik, pierwszy w firmie. Nowy rysik Kobo pozwala na używanie tabletu do robienia notatek i adnotacji, wraz z funkcją OCR, która obiecuje konwersję zapisanych notatek na tekst pisany.

Funkcjonalnie sprawia to, że Elipsa nie różni się zbytnio w produkcie od innych gigantycznych tabletów E Ink, takich jak Rozróżnij ponownie 2, Który jest również wyposażony w 10,3-calową podkładkę E Ink i rysik, dzięki czemu można go używać jako urządzenia do robienia notatek. Ale jest duża różnica w zamiarze: reMarkable to urządzenie do robienia notatek, które zostało zaprojektowane w celu zastąpienia papierowego notatnika, ale obsługuje również e-booki.

Z jednej strony Elipsa jest nadal pierwszym czytnikiem e-booków, z dostępem do sklepu e-booków Kobo z ponad 6 milionami książek oraz najlepszą w swojej klasie obsługą OverDrive, umożliwiającą łatwe przeglądanie i wypożyczanie książek bibliotecznych z kompatybilnych bibliotek.

I chociaż aspekt robienia notatek sprawia, że ​​Elipsa jest wyjątkowym wpisem dla popularnych e-czytelników, istnieje kilka zastrzeżeń: plików PDF nie można zakodować za pomocą DRM ani opatrzyć adnotacjami, a książki wypożyczone z OverDrive można pisać, utracisz te notatki, gdy oddaj książkę do biblioteki (podobnie jak w prawdziwej książce bibliotecznej, chociaż prawdopodobnie nie powinieneś o niej pisać).

Oprócz dużego ekranu Elipsa oferuje również zintegrowany system „ComfortLight” do czytania w ciemności, 32 GB pamięci wewnętrznej, 1 GB pamięci RAM oraz akumulator 2400 mAh. Elipsa obsługuje również Dropbox, aby umożliwić łatwy import i eksport dokumentów.

Duży ekran i rysik będą Cię jednak kosztować: Kobo Elipsa ma kosztować 399,99 USD za pakiet zawierający czytnik e-booków, rysik i pokrywkę. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się 20 maja przed datą premiery 24 czerwca.

READ  Luminar AI otrzymuje dużą aktualizację, dodającą kompatybilność z Apple M1

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top