10,3-calowy Kobo Elipsa zwraca super-nieporęczne czytniki e-booków

Kobo ma nowy e-czytnik i największy jak dotąd: Kobo Elipsa z 10,3-calowym ekranem E Ink i rozdzielczością 1404 x 1872 (227 pikseli na cal), dołączonym rysikiem i możliwością nie tylko czytać książki, ale dodawać do nich adnotacje, podkreślać i zaznaczać. Jak w prawdziwej książce papierowej.

Gigantyczne czytniki elektroniczne, Podobnie jak 9,7-calowy Kindle DXKiedyś był bardziej popularny, ale ostatnie urządzenia przeniosły się w kierunku formatów bardziej przyjaznych dla kieszeni – Amazon Kindle ma maksymalny limit 7 cali, a Kobo’s Forma (jego największy poprzedni rozmiar) oferuje 8-calowy ekran.

Ale Elipsa jest jak dotąd jednym z największych popularnych czytników e-booków, oferującym ogromny ekran, który ma być nie tylko dobry do czytania – będzie miał również wbudowany rysik, pierwszy w firmie. Nowy rysik Kobo pozwala na używanie tabletu do robienia notatek i adnotacji, wraz z funkcją OCR, która obiecuje konwersję zapisanych notatek na tekst pisany.

Funkcjonalnie sprawia to, że Elipsa nie różni się zbytnio w produkcie od innych gigantycznych tabletów E Ink, takich jak Rozróżnij ponownie 2, Który jest również wyposażony w 10,3-calową podkładkę E Ink i rysik, dzięki czemu można go używać jako urządzenia do robienia notatek. Ale jest duża różnica w zamiarze: reMarkable to urządzenie do robienia notatek, które zostało zaprojektowane w celu zastąpienia papierowego notatnika, ale obsługuje również e-booki.

Z jednej strony Elipsa jest nadal pierwszym czytnikiem e-booków, z dostępem do sklepu e-booków Kobo z ponad 6 milionami książek oraz najlepszą w swojej klasie obsługą OverDrive, umożliwiającą łatwe przeglądanie i wypożyczanie książek bibliotecznych z kompatybilnych bibliotek.

I chociaż aspekt robienia notatek sprawia, że ​​Elipsa jest wyjątkowym wpisem dla popularnych e-czytelników, istnieje kilka zastrzeżeń: plików PDF nie można zakodować za pomocą DRM ani opatrzyć adnotacjami, a książki wypożyczone z OverDrive można pisać, utracisz te notatki, gdy oddaj książkę do biblioteki (podobnie jak w prawdziwej książce bibliotecznej, chociaż prawdopodobnie nie powinieneś o niej pisać).

Oprócz dużego ekranu Elipsa oferuje również zintegrowany system „ComfortLight” do czytania w ciemności, 32 GB pamięci wewnętrznej, 1 GB pamięci RAM oraz akumulator 2400 mAh. Elipsa obsługuje również Dropbox, aby umożliwić łatwy import i eksport dokumentów.

Duży ekran i rysik będą Cię jednak kosztować: Kobo Elipsa ma kosztować 399,99 USD za pakiet zawierający czytnik e-booków, rysik i pokrywkę. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się 20 maja przed datą premiery 24 czerwca.

READ  Oto film w zwolnionym tempie przedstawiający działanie silnika czterosuwowego

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *