Abby Erceg nie może wrócić do Football Ferns po zwolnieniu trenera klubu

Obronne strzały Football Fires zostaną przetestowane, gdy zmierzą się z broniącymi tytułu w dwóch meczach towarzyskich pod koniec tego miesiąca z sześcioma niezaangażowanymi graczami.

Starsza środkowa obrońca Abby Ersig jest niedostępna na mecze z Kanadą w Ottawie i Montrealu, ponieważ nadal jest w USA, aby wspierać swoich kolegów z drużyny, po tym, jak jej trener Karoliny Północnej, Paul Riley, został niedawno zwolniony.

Riley został zwolniony na początku następnego miesiąca Historyczne zarzuty molestowania seksualnego i niewłaściwego postępowania, którym zaprzeczaJego zachowanie i działania klubów Kobiecej Ligi Piłki Nożnej w odpowiedzi na niego Obecnie jest przedmiotem dochodzeń prowadzonych przez FIFA i Związek Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych.

Piłka nożna Nowej Zelandii

Jitka Klimkova została nowym trenerem Football Ferns do 2027 roku

Nowy trener piłki nożnej Fernz Getka Klimkova Powiedziała, że ​​nieobecność Erjiego pozostawi dziurę w składzie w jej pierwszym meczu trenerskim, ale musi pozostać w klubie, który prowadzi od 2016 roku, kiedy był Western New York Flash.

Czytaj więcej:
* Zbliża się dzień ukończenia szkoły dla aspirujących do futbolu Fierce, którzy grają w amerykańskim systemie college’u
* Międzynarodowa grupa wiekowa Marisa van der Meer dołącza do Melbourne City Women
* Drużyna piłkarska zmierzy się ze złotymi medalistami Kanady w swoim pierwszym meczu od czasu Igrzysk Olimpijskich w Tokio
* Fern Malia Steinmetz podpisała kontrakt z Western Sydney Wanderers

„To trudny czas dla niej, dla graczy, dla zespołu. To nie jest łatwa sytuacja.

„Rozmawiałem z nią, była tak zajęta, że ​​mówiła:„ Cały czas rozmawiam przez telefon. Całkowicie szanuję jej decyzję o pozostaniu w zespole. Wspieram ją. Czułem, że musi tam być im.'”

„Na pewno będziemy za nią tęsknić, ale otworzy to okno dla innych młodych graczy”.

READ  Wszyscy biali cieszą się pozytywną wypłatą, pokonując Curacao

Pod nieobecność Ercega, Katie Bowen prawdopodobnie będzie grać jako środkowy obrońca, pozycję, którą czasami zajmował na poziomie klubu, a nie pomocy, gdzie rozgrywała większość swoich meczów w reprezentacji.

Michaela Moore ma być centralną postacią z tyłu, z innymi wiodącymi opcjami w kraju – Rybacka Stott, Claudia Bong i Liz Anton – wszyscy w klubach kobiecej dywizji 1 są niedostępne dla tych meczów.

Klimkova została zmuszona do wyboru spośród graczy z Europy i Stanów Zjednoczonych tylko w tym oknie, ponieważ gracze z Nowej Zelandii i Australii będą musieli spędzić dwa tygodnie w zarządzanej izolacji lub w kwarantannie hotelowej po powrocie.

Sześciu nieregularnych graczy to obrońca Tahlia Hermann Watt. Pomocnicy Amelia Abbott i Annella Jensen. Napastnicy Ava Collins, Jacqui Hand i Sam Toharu, reprezentanci wszystkich grup wiekowych.

Wszyscy są również w amerykańskim systemie uczelni, co okazało się przydatne w tych okolicznościach, ponieważ pandemia Covid-19 nadal stanowi wyzwania logistyczne.

„To szansa dla tych młodych graczy, aby zaczęli przychodzić i testować się ze starszymi graczami” – powiedział Klimkova.

„Bycie w tym obozie i przygotowywanie się do gry i gry przeciwko mistrzom olimpijskim będzie wyzwaniem dla tych graczy”.

Centurion Fern Rosie White to kolejna powołana zawodniczka, która nie była częścią składu olimpijskiego, ponieważ odpadła po fazie grupowej, przegrywając z Australią, Stanami Zjednoczonymi i Szwecją – trzech z czterech dotarło do półfinału.

28-latka opuściła turniej po tym, jak zapaliła problem zdrowotny, z którym borykała się od czasów studiów, ale niedawno wróciła do treningów ze swoim klubem w NWSL, OL Reign, a Klimková powiedziała, że ​​jest gotowa do udziału.

„Zdajemy sobie sprawę, że ma dwa miesiące wolnego, ale jest w pełni na boisku i wyzdrowiała.

Rozgrywający Aniela Jensen, na zdjęciu grający z Palmerston North Marist, jest jednym z sześciu niespokrewnionych graczy powołanych do Football Ferns na mecze z Kanadą.

David Unwin/Personel

Rozgrywający Aniela Jensen, na zdjęciu grający z Palmerston North Marist, jest jednym z sześciu niespokrewnionych graczy powołanych do Football Ferns na mecze z Kanadą.

„Bardzo się cieszę, że zajęło to tak krótki czas i oczywiście teraz zobaczymy, gdzie jest po przerwie”.

Mecze z Kanadą odbędą się w niedzielę 24 października [kickoff 8am NZ time] I środa, 27 października [kickoff 12.30pm NZ time].

To początek przygotowań Paproci do Mistrzostw Świata Kobiet 2023, które odbędą się w Nowej Zelandii i Australii.

Piłkarska Paproć – Międzynarodowe Okno Październikowe

Zespół (nowe czapki pogrubione)

Bramkarze (3): Vic Eason, Anna Litt, Erin Nayler

Obrońcy (5): CJ Bott, Katie Bowen, Słodzik Hermann WattMichaela Moore i Ali Riley

Pomocnik (7): Amelia Abbott, Hannah Blake, Daisy Cleverly, Olivia Chance, Anella Jensen, Betsy Hassett, Rhea Percival

Napastnicy (7): Ava Collins, Jackie Hand, Maggie Jenkins, Gabi Rainey, Emma Rolston, Sam Toharów Rosie Biała

Mecze (czas nowozelandzki)

Niedziela 24 października, godz. 8:00: przeciwko Kanadzie; TD Place, Ottawa

Środa, 27 października, godz. 12:30: przeciwko Kanadzie; Stadion Saputo, Montreal

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top