Air NZ ściga się, aby sprowadzić 50 000 osób do domu zgodnie z zasadami blokady

Air New Zealand ściga się o repatriację 50 000 osób z całego kraju w ciągu 48 godzin od terminu wyznaczonego przez rząd.

Prezes Greg Foran powiedział Checkpoint, że termin jest trudny do dotrzymania i będzie około 800 lotów.

„Mieliśmy sporo nie pojawienia się i różni się w zależności od portu. W Auckland i Wellington jest trochę ciężej. Jednak w Queenstown mamy najlepszą część kilku tysięcy ludzi wracających do domu dziś i jutro” powiedział.

Powiedział, że przywożą trzy dodatkowe loty do Queenstown i zmodernizowali A320 do większych A321, które są używane do latania nad Tasmanem.

„Robimy tam, co w naszej mocy, a sieć działa całkiem dobrze”.

Air New Zealand ulepszy protokoły bezpieczeństwa i środki ochrony osobistej ze względu na zagrożenia stwarzane przez wariant delta.

Foran przewidywał, że do piątku przepustowość Air New Zealand spadnie do około 10 procent.

„W piątek w powietrzu będzie bardzo mało samolotów, ponieważ jedynymi samolotami, które będą podróżować po kraju, będą te przewożące niezbędnych pracowników.

„Tak właśnie jest i wiedzieliśmy, że to się może zdarzyć. Musimy przez to przejść, tak jak robiliśmy to w przeszłości, i wyjść po drugiej stronie”.

„Musimy tylko uzbroić się w cierpliwość i przejść przez to, a potem wrócimy i będziemy pracować”.

Powiedział, że już pracują nad uzyskaniem wsparcia płacowego, które jest pomocne, ale nie pokrywa kosztów związanych z prowadzeniem linii lotniczych.

Co najmniej 80 procent pracowników Air New Zealand zostało w pełni zaszczepionych.

Nelson School Group powraca po krótkiej wycieczce do Wellington

Tymczasem grupa szkolna z Nelsona, która przybyła do Wellington promem ostatniej nocy tuż przed zamknięciem, była wśród tych, którzy starali się wrócić do domu przed upływem 48-godzinnego okresu karencji.

47 dzieci i pięcioro dorosłych ze szkoły Waimea miało wrócić do domu w przyszłym tygodniu promem Bluebridge, ale nie było w stanie zmienić rezerwacji na dziś ani jutro.

READ  Epidemia Covid-19 Omicron: szef firmy Pfizer twierdzi, że dwie dawki zapewniają „ograniczoną ochronę” przed Omicronem; Nowa szczepionka w produkcji

Dziś po południu udało im się zacumować na Interislander.

Dyrektor generalny Interislander, Walter Rashbrook, powiedział, że personel jest zajęty przestawianiem podróży dla pasażerów.

Powiedział, że po upływie 48-godzinnego okresu karencji Interislander przeniesie ładunek i tylko niezbędnych pracowników.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *