Air NZ ściga się, aby sprowadzić 50 000 osób do domu zgodnie z zasadami blokady

Air New Zealand ściga się o repatriację 50 000 osób z całego kraju w ciągu 48 godzin od terminu wyznaczonego przez rząd.

Prezes Greg Foran powiedział Checkpoint, że termin jest trudny do dotrzymania i będzie około 800 lotów.

„Mieliśmy sporo nie pojawienia się i różni się w zależności od portu. W Auckland i Wellington jest trochę ciężej. Jednak w Queenstown mamy najlepszą część kilku tysięcy ludzi wracających do domu dziś i jutro” powiedział.

Powiedział, że przywożą trzy dodatkowe loty do Queenstown i zmodernizowali A320 do większych A321, które są używane do latania nad Tasmanem.

„Robimy tam, co w naszej mocy, a sieć działa całkiem dobrze”.

Air New Zealand ulepszy protokoły bezpieczeństwa i środki ochrony osobistej ze względu na zagrożenia stwarzane przez wariant delta.

Foran przewidywał, że do piątku przepustowość Air New Zealand spadnie do około 10 procent.

„W piątek w powietrzu będzie bardzo mało samolotów, ponieważ jedynymi samolotami, które będą podróżować po kraju, będą te przewożące niezbędnych pracowników.

„Tak właśnie jest i wiedzieliśmy, że to się może zdarzyć. Musimy przez to przejść, tak jak robiliśmy to w przeszłości, i wyjść po drugiej stronie”.

„Musimy tylko uzbroić się w cierpliwość i przejść przez to, a potem wrócimy i będziemy pracować”.

Powiedział, że już pracują nad uzyskaniem wsparcia płacowego, które jest pomocne, ale nie pokrywa kosztów związanych z prowadzeniem linii lotniczych.

Co najmniej 80 procent pracowników Air New Zealand zostało w pełni zaszczepionych.

Nelson School Group powraca po krótkiej wycieczce do Wellington

Tymczasem grupa szkolna z Nelsona, która przybyła do Wellington promem ostatniej nocy tuż przed zamknięciem, była wśród tych, którzy starali się wrócić do domu przed upływem 48-godzinnego okresu karencji.

47 dzieci i pięcioro dorosłych ze szkoły Waimea miało wrócić do domu w przyszłym tygodniu promem Bluebridge, ale nie było w stanie zmienić rezerwacji na dziś ani jutro.

READ  Volkswagen wprowadza nowego niedrogiego elektrycznego hatchbacka

Dziś po południu udało im się zacumować na Interislander.

Dyrektor generalny Interislander, Walter Rashbrook, powiedział, że personel jest zajęty przestawianiem podróży dla pasażerów.

Powiedział, że po upływie 48-godzinnego okresu karencji Interislander przeniesie ładunek i tylko niezbędnych pracowników.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *