Aktualizacja ekranu Samsunga Galaxy Z Flip 5 wprowadza nowe funkcje i pytania

Aktualizacja ekranu Samsunga Galaxy Z Flip 5 wprowadza nowe funkcje i pytania

Nadchodzący Samsung Galaxy Z Flip 5 prawdopodobnie otrzyma ogromną aktualizację wyświetlacza, w tym większy panel i kilka ulepszonych aplikacji, które powinny sprawić, że zewnętrzny wyświetlacz będzie bardziej funkcjonalny.

Nadchodzący składany telefon będzie miał drugi panel o przekątnej 3,4 cala SamMobile, co jest znaczącym ulepszeniem w stosunku do 1,9-calowego paska powiadomień w obecnym modelu. Ten nowy, większy ekran będzie również zawierał aplikacje zoptymalizowane pod kątem małego ekranu, w tym; YouTube, Google Messages, Google Maps – wraz z niektórymi własnymi aplikacjami Samsunga.

Ciekawy jest fakt, że Samsung czekał, aż pierwsza iteracja serii Flip zaoferuje bardziej funkcjonalny wyświetlacz. Istnieją oczywiste problemy z żywotnością baterii podczas dodawania drugiego ekranu do małego urządzenia i jestem zaintrygowany tym, jak Samsung zrekompensuje dodatkowy pobór mocy. Odpowiedzią mógłby być nowy, wydajniejszy chipset lub większa bateria w nieco większym urządzeniu. Razr Plus 2023 jest dłuższy niż Razr 2022 i ma na przykład większą baterię (3500 mAh vs. 3800 mAh).

Szukasz czegoś tańszego? Najnowszy telefon Google znalazł idealną równowagę

Podejrzewam, że Samsung argumentowałby, że drugi, bardziej funkcjonalny wyświetlacz oznacza, że ​​użytkownicy nie będą musieli tak często otwierać telefonu, co oznacza mniejsze obciążenie zawiasu i mniejsze korzystanie z ekranu głównego. To ten sam argument za małym paskiem powiadomień w obecnym modelu, który według mnie zapewnia właściwą równowagę dla tych małych, bocznych telefonów. Świadomość, że czekają na mnie wiadomości i e-maile, wystarczy jedno spojrzenie.

Częściowy dostęp do niektórych aplikacji o współczynniku proporcji może być również niezręczny. Kiedy recenzowałem Motorolę Razr 5G, użyłbym pełnego ekranu do 99% działań, ponieważ mniejszy ekran wydaje się ciasny i nieporęczny. Gdyby był to prosty wybór między dodatkowymi dwiema godzinami pracy na baterii a drugim półfunkcjonalnym mini wyświetlaczem, wybrałbym pierwszy.

Drugi ekran o mniejszej mocy ma jeszcze jedną zaletę: krótszy czas wyświetlania. Przeglądając Flip 4, odkryłem, że pasek powiadomień na krótko pomógł mi pozbyć się nawyku odblokowywania telefonu. Podobne doświadczenia miałem z LG V20, który miał pasek powiadomień u góry ekranu.

Musimy zobaczyć, co nowy wyświetlacz oznacza dla żywotności baterii Flip 5. Dobrą wiadomością jest to, że jedna z najlepszych funkcji Fold może trafić do Flip 5: ciągłość aplikacji. Dzięki temu użytkownicy mogą uruchamiać aplikację na ekranie zewnętrznym i bezproblemowo kontynuować ją na ekranie głównym po jej otwarciu. Fakt, że firmy SamMobile Raport stwierdzający, że YouTube jest zoptymalizowaną aplikacją, mówi mi, że jest to wyraźna możliwość, ponieważ jest to jedna z aplikacji, która w pełni wykorzystuje funkcję ciągłości. Jest to jedyna funkcja, której fani Flip przegapili i jest jedną z głównych i ważnych zalet posiadania składanego telefonu.

W przyszłym miesiącu dowiemy się więcej o tym, jak Razr Plus i Flip 5 radzą sobie łeb w łeb. Na razie jednak Motorola wyprzedza premierę Samsunga, kierując agresywną promocję do potencjalnych nabywców Flip 5.

Więcej o Forbesie

Google pracuje nad nowym pikselem, który ma konkurować z Samsung Motorolą

Google Pixel 7a znalazł idealną równowagę

Chodź za mną Świergot. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Jak oglądać BBC iPlayer w USA?

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *