AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Premier Christopher Luxon rozmawia z mediami podczas swojej podróży do USA

AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Premier Christopher Luxon rozmawia z mediami podczas swojej podróży do USA

Śledź odprawę na blogu RNZ poniżej

Premier Christopher Luxon rozmawia z mediami w Stanach Zjednoczonych, gdzie spotka się z przywódcami amerykańskimi i europejskimi oraz weźmie udział w szczycie NATO.

Premier dał jasno do zrozumienia, że ​​będzie współpracował z każdym, na kogo Amerykanie zagłosują, aby objąć urząd, i odrzucił pytania dotyczące kandydatury Joe Bidena do Partii Demokratycznej.

„Nie ingeruję w wewnętrzną politykę Stanów Zjednoczonych. Koncentruję się na Nowej Zelandii i upewniam się, że będę w stanie współpracować z jakimkolwiek utworzonym rządem”.

W ramach wizyty zapowiedział przekazanie Ukrainie kolejnych 16 mln dolarów, co oznacza, że ​​od 2022 r. wkład Nowej Zelandii wyniesie 130 mln dolarów.

Szczyt w tym tygodniu będzie pierwszym szczytem premiera na szczeblu międzynarodowym, na którym stanie on ramię w ramię z przywódcami niektórych największych gospodarek świata.

W środę rano NZT Luxon spędził kilka godzin na Kapitolu, gdzie spotkał się z przewodniczącym Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, przedstawicielem Demokratów Benem Cardinem, członkiem rankingu, przedstawicielem Republikanów Jimem Rischem i senatorem Demokratycznej Gruzji Jonem Ossoffem.

W środę Luxon weźmie udział w kolacji z okazji 75. rocznicy NATO, która może być jego pierwszą okazją do nieformalnego spotkania z prezydentem USA Joe Bidenem, choć żadne plany nie zostały potwierdzone.

READ  Ponura diagnoza dla australijskiego lekarza założyciela WikiLeaks Juliana Assange

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *