Aktualizacja pulpitu Chrome dostarcza Google Lens

Chrome to jedna z najczęściej używanych przeglądarek internetowych na komputerach stacjonarnych. Oferuje różnorodne funkcje i dodatki, które nie są (jeśli w ogóle) są wbudowane w niektórych konkurentów. Od natychmiastowej synchronizacji danych na wszystkich obsługiwanych platformach, przez tłumaczenia stron, które zachowują kontekst, po bogatą bibliotekę rozszerzeń i dodatków innych firm — Chrome zdobył swoją pozycję jednej z najlepszych przeglądarek internetowych. Od jakiegoś czasu integracja Google Lens jest dostępna w przeglądarce Chrome na komputery. Brakowało mu jednak niektórych bardziej zaawansowanych funkcji dostępnych na iOS i Androida. Wreszcie najnowsza aktualizacja poprawiła Google Lens w kliencie komputerowym Chrome. Oferuje bardziej zaawansowane narzędzia — w tym tłumaczenia kontekstowe, optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) i inne.

Według raportu autorstwa 9do5GoogleNajnowsza aktualizacja przeglądarki Chrome w systemach macOS, Windows i Chrome OS wprowadza bardziej zaawansowany Obiektyw Google. Post nie mógł określić, w której wersji ta funkcja jest włączona. Wskazuje, że rozszerzenia są szeroko wdrażane dla użytkowników Chrome w wersji 100.

Aktualizacja Obiektywu Google Chrome

kredyt: 9do5Google

Nowy Google Lens w Chrome ma dolny pasek z trzema przyciskami – BadaniaI tekstI Tłumaczenie. Użytkownicy mogą wybrać jedną z opcji, aby wykonać odpowiednią akcję. Firma dodała również profil Znajdź źródło obrazu Górny przycisk do wyszukiwania w Google obrazów podobnych wizualnie.

Dzięki nowemu narzędziu OCR użytkownicy mogą wybierać, kopiować, odsłuchiwać tekst wykryty na obrazie i robić więcej. Z drugiej strony tłumaczenie działa tak samo, jak funkcja aparatu w aplikacji mobilnej Tłumacz Google. Tłumaczy tekst na rzeczywistym obrazie, aby pomóc użytkownikom w pełni zrozumieć kontekst określonej frazy. Użytkownicy mogą również opcjonalnie otworzyć stronę w witrynie Tłumacza Google.

Jakiej przeglądarki internetowej używasz najczęściej na swoim komputerze stacjonarnym i dlaczego? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.


źródło: 9do5Google

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top