Amazon Luna działa w systemie Windows, ale zatrudnia inżynierów gier Linux

Kiedy Amazon uruchomił usługę gier w chmurze Luna w październiku ubiegłego roku, Wyróżnia go fakt, że działa w systemie Windows. W przeciwieństwie do Google Stadia nie musisz koniecznie przekonywać programistów do żmudnego przenoszenia swoich gier na niesprawdzoną platformę. Ale teraz wydaje się, że Amazon rozważa również przejście na serwery oparte na Linuksie — firma zatrudnia trzech inżynierów oprogramowania, którzy przeniosą gry Windows na Linuksa (za pośrednictwem Woroneks).

Lubić Powierzchnia pary w zaworze – Nadchodząca przenośna gra, która działa również na Linuksie. – Nie chodzi o to, aby rezygnować z gier Windows. Steam Deck i pozornie nowa inicjatywa Amazon, Luna, będą nadal uruchamiać gry na Windows, ale obie będą przez zawór Warstwa kompatybilności protonowej.

„[T]Jego rola obejmuje pracę z Protonem – warstwą kompatybilności do uruchamiania gier Windows na Linuksie przy użyciu Wine. Luna jest zaangażowana we współpracę ze społecznością open source wokół Protona. Ta rola połączy kod z projektami open source, takimi jak Proton i Wine, w dążeniu do stabilnego i wydajnego uruchamiania gier”. trzy Zawód Opisy czyta.

Wszystkie trzy posty zostały opublikowane 6 grudnia i wszystkie wspominały również o „DXVK”, użytecznym narzędziu, które tłumaczy interfejsy graficzne Microsoft Direct3D API na Vulkan.

Nie jest do końca jasne, dlaczego Amazon chciałby przyjąć Linuksa; Newwen spekulować Być może chodzi o to, aby gry Amazon Luna były łatwo dostępne w piaskownicy, aby nowe aktualizacje nie zakłócały kompatybilności.

Społeczność gier Proton Powiem ci szybko Gry na Windowsa mogą działać dobrze w Linuksie w dzisiejszych czasach, chociaż niektóre mają problemy – w szczególności jedna kategoria, Gry wieloosobowe z oprogramowaniem zapobiegającym oszustwom, może być problemem. Valve pracuje nad poprawą tego na czas przed uruchomieniem Steam Deck w lutym i teraz wygląda na to, że Amazon może również pomóc przekonać deweloperów.

READ  Oglądaj to Audi RS4 Avant Drag Race Tesla Model Y zbyt blisko, by stwierdzić

Nic nie wskazuje na to, że Amazon Luna odniesie sukces. Nie byliśmy pod wrażeniem praktycznej premiery, ale słyszałem, że od tamtej pory się poprawiło. Ogólnie rzecz biorąc, za każdą wydaną złotówkę zyskujesz mniej z Google Stadia i W lutym straciła prezesa. Ale czy Amazon będzie nadal grać? To było pytanie egzystencjalne, kropkaJednak ostatecznie firma odniosła ogromny sukces nowy Świat, który konsekwentnie utrzymuje swoje miejsce na liście 10 najczęściej granych gier Steam od czasu swojej premiery we wrześniu. Może rzeczy wyglądają?

Firmy zajmujące się grami w chmurze mają teraz niezwykłą szansę, ponieważ Konsole nowej generacji i karty ekranowe Trudne do znalezienia i bardzo drogie w zakupie. Zaproponuj amazon ten który nowy Świat On też może przyjść do LunyA jeśli tak, to ciekawie będzie zobaczyć, czy pobudzi to falę adopcji.

Amazon nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *