Amazon zabija Cloud Cam podłączoną do Alexy, zastępuje martwe urządzenia klientów Blink Mini – TechCrunch

Amazon wyłącza swoją inteligentną kamerę domową, Cloud Cam i towarzyszące im aplikacje, a firma powiadomiła klientów za pośrednictwem niedawnego e-maila. Wprowadzona na rynek w 2017 roku prawie pięcioletnia kamera Cloud Cam była jednym z pierwszych wypraw Amazona na terytorium domowych urządzeń bezpieczeństwa Alexa, które pojawiły się tuż przed sprzedawcą. mający Podłączony aparat i dzwonek do drzwi, Blink, a wkrótce potem, Zadzwoń do inteligentnego dzwonka. Teraz Amazon twierdzi, że koncentruje swoje wysiłki na Ring and Blink, dlatego nie zamierza już wspierać Cloud Cam.

„Z twoją pomocą przez ostatnie pięć lat Cloud Cam służył jako niezawodna wewnętrzna kamera bezpieczeństwa i hub dla inteligentnych zamków kompatybilnych z Amazon Key, które współpracują z Alexą” – mówi e-mail do obecnych klientów. „Ponieważ liczba inteligentnych urządzeń domowych Alexa stale rośnie, koncentrujemy nasze wysiłki na Ring, Blink i innych technologiach, które czynią Twój dom inteligentniejszym i upraszczają codzienną rutynę”.

Wiadomość e-mail nadal informuje klientów, że od 2 grudnia 2022 r. nie będą już mogli korzystać z Cloud Cam ani powiązanych aplikacji. Do tego czasu użytkownicy nadal będą mogli pobierać swoje nagrania wideo. Ale z datą zamknięcia cała historia wideo zostanie usunięta, a usługa nie będzie działać ponownie.

Na szczęście dla klientów, których dotyczy problem, nie zostaną pozostawieni z bezużytecznym urządzeniem w wyniku wyłączenia, płacąc ponad 100 USD za zakup inteligentnej kamery Cloud Cam. Zamiast tego Amazon postępuje słusznie w tym przypadku, oferując urządzenie zastępcze za darmo. Firma twierdzi, że zaoferuje użytkownikom Cloud Cam bezpłatny plan Blink Mini i roczny plan Blink Subscription Plus. Blink Mini to wewnętrzna kamera bezpieczeństwa z wideo 1080p HD, Wi-Fi 2,4 GHz, noktowizorem, wykrywaniem ruchu, dwukierunkowym dźwiękiem i działa jak Cloud Cam z urządzeniami Alexa.

READ  Słuchawki Jabra Elite 4 Active mają sportowy design bez skrzydeł i ANC

Te specyfikacje są podobne do Cloud Cam, który oferował również wideo 1080p HD, noktowizor i dwukierunkowy dźwięk. ale, Plan subskrypcji Cloud Cam Różni się od Blink. Dzisiaj użytkownicy Cloud Cam mogą wybierać spośród trzech poziomów w cenie 6,99 USD, 9,99 USD lub 19,99 USD miesięcznie, w zależności od liczby posiadanych kamer (3, 5 lub 10) i czasu przechowywania filmów — tydzień, dwa tygodnie lub odpowiednio na miesiąc. Subskrypcje mruganiaW międzyczasie dołącz bezpłatny poziom bez historii wideo lub płatny plan 3 USD miesięcznie lub 10 USD miesięcznie — podstawowy lub dodatkowy — z których każdy oferuje nieograniczoną historię wideo przez 60 dni. Ale tylko abonament Plus pozwala na więcej niż jeden aparat.

Amazon powiedział, że wyśle ​​osobnego e-maila przed zamknięciem Cloud Cam, aby poinformować klientów, jak odebrać bezpłatne urządzenie zastępcze.

W międzyczasie użytkownicy Cloud Cam mogą tworzyć kopie zapasowe swoich filmów z sekcji Nagrane klipy w prawym górnym menu aplikacji. Będą musieli kliknąć każdy film, a następnie kliknąć ikonę pobierania, aby zapisać film. Mogą również usuwać nagrania stąd lub z centrum internetowego Amazon „Zarządzaj treścią i urządzeniami”.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top