Ambasador Burakowski spotkał się z Amaranderem, Khattar

Ambasador RP w Indiach Adam Burakowski spotkał się we wtorek z szefami ministrów Pendżabu i Haryany osobno i omówił różne kwestie będące przedmiotem wspólnego zainteresowania.

Po spotkaniu z wizytującym dygnitarzem Amarinder powiedział, że prowadzi rozmowy na temat promowania silnych stosunków dwustronnych między Polską a Indiami.

Miło poznać Ambasadora RP @Adam Burakowski. „Przeprowadzono dyskusje, aby wykorzystać silne stosunki dwustronne między Polską a Indiami oraz zbadać możliwości inwestycyjne w rolnictwie, przetwórstwie spożywczym, tekstyliach i programach wymiany akademickiej między uczelniami” – powiedział Amarinder Singh w tweecie na Twitterze.

Wcześniej, rozmawiając z liderami branży podczas okrągłego stołu zorganizowanego przez Konfederację Przemysłu Indyjskiego, Burakowski mówił, że Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej i że jego krajowi zależy na nawiązaniu długofalowego partnerstwa z Indiami.

Podczas spotkania z Khattarem Ambasador zwrócił się do rządu Haryany o współpracę w zbadaniu możliwości inwestowania w powstające w Sonpat i Rotak megaparki spożywcze.

Powiedział, że te mega kompleksy spożywcze mogą stać się wielką szansą biznesową dla polskich inwestorów, wynika z oświadczenia rządu stanowego.

Wykazywał również duże zainteresowanie produktami wytwarzanymi przez Haryanę w dziedzinie ogrodnictwa i rolnictwa.

Główny minister Haryana zapewnił posła, że ​​pełna współpraca zostanie rozszerzona w celu dalszego zacieśniania stosunków dwustronnych.

Poza tym Haryana i Polska zgodziły się podzielić swoimi doświadczeniami w dziedzinie edukacji, rolnictwa, szkolenia umiejętności i turystyki. Zgodzili się również zbadać możliwości podpisania protokołów ustaleń dotyczących programów wymiany kulturalnej między nauczycielami i uczniami w celu dalszego zacieśniania stosunków dwustronnych między Polską a Indiami, w szczególności z Haryaną.

Burakowski został poinformowany przez premiera o innowacyjnych i reformatorskich krokach rządu stanowego w zakresie rozwoju i rozwoju Haryany jako ośrodka sportowego.

Według oświadczenia Burakowski pochwalił także szefa ministra Haryany za zapewnienie sprzyjającej środowisku i przyjaznej dla przemysłu polityki przyciągania zagranicznych inwestorów do Haryany.

Khattar wezwał Polskę do bycia krajem partnerskim Surajkund International Crafts Mela-2023, który odbędzie się w regionie Faridabad.

READ  Partnerzy Allison Transmission z kluczowymi liderami polskiego przemysłu obronnego | AP

Tymczasem podczas okrągłego stołu zorganizowanego tutaj przez Chartered Insurance Institute wizytujący urzędnik powiedział, że Polska ma silną 40-tysięczną społeczność indyjską i że wiele indyjskich firm już zainwestowało w Polsce.

Podobnie mamy polskie inwestycje w Indiach. Burakowski powiedział, że co tydzień, zgodnie z komunikatem CII, między Indiami a Polską latają trzy samoloty towarowe, które łączą Delhi z Bombajem.

Burakowski zachęcał indyjski przemysł do inwestowania w Polsce, zauważając, że Polska pozostaje największym partnerem handlowym Indii w Unii Europejskiej.

Powiedział, że indyjskie firmy rozpoczynające działalność gospodarczą w Polsce mogą zaspokoić potrzeby wszystkich krajów UE.

W oświadczeniu stwierdzono, że główne obszary omawiane podczas okrągłego stołu to między innymi cyberbezpieczeństwo, inteligentne miasto, zielone technologie, drony, rolnictwo i żywność.

(Ta historia nie została edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *