Android prosi Apple o zaproszenie na imprezę SMS-ową

Obraz telefonu z Androidem z zaznaczoną ikoną aplikacji Wiadomości

Aplikacja do przesyłania wiadomości na Androida wciąż czeka na jedno, a to jest Apple.
Zdjęcie: Sam Rutherford / Gizmodo

Google dołożyło wszelkich starań, aby RCS (Rich Communication Services) był standardowym protokołem komunikacyjnym na wszystkich platformach mobilnych. Współpracował ze wszystkimi amerykańskimi liniami lotniczymi, w tym AT&T I Verizon, aby Wiadomości od Google były domyślną aplikacją, w której obsługiwane jest RCS. iJego lista .. została przycięta Obce aplikacje do obsługi wiadomości i zjednoczony Tylko najważniejsze. A teraz ukradkiem krąży po Apple, grając ładnie.

Wczoraj Hiroshi Lockheimer, starszy wiceprezes ds. Androida w firmie, pośrednio skontaktował się z Apple w sprawie pliku. bezczelny tweet. Wszystko zaczęło się, gdy wystartował Golf Digest wzmiankowany Ciężki czas zawodowy golfista Bryson Dechambeau stanął przed jedyną zieloną bańką na czacie grupowym. Jeden z jego kolegów z drużyny DeChambeau nazwał to „bólem w dupie”, ponieważ jest jedynym graczem drużyny US Ryder Cup bez iPhone’a.

Lockheimer napisał na Twitterze solidarność. „Czaty grupowe nie muszą wychodzić z tej drogi” – napisał, dodając, że istnieje „naprawdę oczywiste rozwiązanie” problemu DeChambeau z kolegami z drużyny – a żargon oczywiście odnosi się do RCS. Lockheimer zakończył tweeta, zapraszając każdego „kto może to naprawić”, aby skontaktował się z Google w celu uzyskania pomocy w dodaniu zgodności.

Google przenosi swoją bazę użytkowników Androida do RCS przez lata. Jednak był to nieco mylący proces, ponieważ przewoźnicy pogrążali się i wycofywali ze wspierania standardu, zanim w końcu się na nim zdecydowali. Protokół oparty na SMS to bogata w funkcje wersja standardowej wiadomości tekstowej, która istnieje od ponad dekady. Wielu użytkowników Androida w Stanach Zjednoczonych powinno mieć teraz dostęp do jego funkcji, w tym potwierdzeń odczytu, statusu zapisu i udostępniania lokalizacji – pod warunkiem, że połączysz się ze zgodnym urządzeniem z Androidem. System zdalnego sterowania (RCS) umożliwia również od początku do końca szyfrowanie— Coś, co użytkownicy iPhone’a od jakiegoś czasu po cichu cieszą się w iMessage.

Jabłko nie jest zainteresowany W obsłudze RCS, bo nie musi. Protokół iMessage firmy działa dobrze dla użytkowników w dobrze ogrodzonym ogrodzie. Dlatego termin „zielona bańka” stał się popularnym pejoratywem Oznacz swojego jedynego znajomego z Androidem na czacie grupowym iMessage.

Google prawdopodobnie będzie nadal próbował zwabić jednego ze swoich największych konkurentów, aby dołączył do swojego zespołu komunikacyjnego, ponieważ Apple jest najnowszą przeszkodą, aby przejść na RCS. W tej chwili jedną z największych zalet tego giganta wyszukiwania jest to, że już niepoprawnie uruchomił wiadomości, najpierw wprowadzając wszystkich w zakłopotanie mnóstwem aplikacji do przesyłania wiadomości, a następnie czekając tak długo na przejście do RCS.

Przynajmniej użytkownicy Androida mają wreszcie zunifikowaną platformę do przesyłania wiadomości, na której mogą wspólnie polegać, aby się ze sobą komunikować. Ale jedynym sposobem, w jaki możemy zobaczyć pewną parzystość między wiadomościami na Androida a iMessage firmy Apple, są wątki innych firm, takie jak Pieprz, którego celem jest kierowanie wiadomości przez odpowiednie serwery, aby pomóc wypełnić ogromną lukę między platformami.

READ  Pokémon GO cofa się, zwiększa odległość PokeStop do poziomów epidemii

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top