Apple Pay wydaje się być pełen błędów z zewnętrznym Magic Keyboard Touch ID

Posty podobne do 9to5Mac I Macworld Zgłosiłem dziwne zachowanie podczas próby użycia Magic Keyboard z Touch ID firmy Apple do uwierzytelnienia w Apple Pay – w szczególności nie zadziała, jeśli spróbujesz to zrobić z MacBookiem z zablokowanym ekranem, ponieważ będzie gdy działa w „trybie klapki” podłączonym do zewnętrznego ekranu.

Oczywiście po zamknięciu pokrywy MacBooka nie można korzystać z wbudowanego czujnika Touch ID, więc łatwo jest zobaczyć, jak wprowadzić to ograniczenie. Ale w świecie, w którym Apple sprzedaje zewnętrzną klawiaturę z czujnikiem (Zaczyna się od 150 zł), ograniczenie jest tak krępujące, że wygląda jak błąd. Jest to szczególnie ważne, ponieważ funkcja Touch ID klawiatury działa tylko z komputerami Mac z systemem Apple Silicon i jest dostępna ze wszystkimi komputerami iMac z wyjątkiem najbardziej podstawowego. Oznacza to, że większość kupujących je będzie prawdopodobnie użytkownikami laptopów, którzy szukają sposobu na pisanie, gdy ich laptop jest zadokowany (być może nawet przy wyłączonym ekranie).

Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz na temat tego, czy zachowanie było zamierzone, czy niewłaściwe. Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że już wkrótce umożliwi swoim użytkownikom dokonywanie płatności za pomocą zewnętrznej klawiatury, niezależnie od stanu obudowy laptopa. Zrozumiałe jest, że Apple chce mieć pewność, że uwierzytelnianie płatności jest bezpiecznym procesem – Macworldartykuł Wspomina o kilku innych ustawieniach bezpieczeństwa, które mogą wpływać na możliwość korzystania z Touch ID z Apple Pay – ale jeśli jest wystarczająco bezpieczny, aby można go było używać z M1 Mac Mini, powinien być wystarczająco bezpieczny, aby można go było używać z zadokowanym laptopem.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *