Apple ułatwia naprawę Face ID na iPhonie X dzięki nowej usłudze

Mówi się, że Apple wkrótce zaoferuje nową opcję naprawy Face ID dla iPhone’a X, która nie wymaga wymiany całego urządzenia (przez MacRumors). Wtedy pojawia się wybór Najnowsza transformacja Apple Aby wkrótce udostępnić opcję usługi TrueDepth Camera, która może naprawić funkcję rozpoznawania twarzy w iPhone XS 2018 i nowszych modelach, ale wcześniej nie obejmowała iPhone X 2017.

Naprawa tylko komponentu Face ID może być trudna, ponieważ jest to plik Nieco skomplikowany system Zawiera cztery elementy: reflektor (część zespołu wyświetlacza, o czym później), projektor punktowy, przednią kamerę „TrueDepth” i kamerę na podczerwień. Jeśli którykolwiek z tych elementów działa nieprawidłowo, możesz utracić funkcję rozpoznawania twarzy i musisz wprowadzić hasło.

Staromodnym sposobem radzenia sobie z uszkodzonym identyfikatorem Face ID firmy Apple jest wymiana całego urządzenia na nowe, odnowione. I to może być dobre dla klientów z nieuszkodzonymi telefonami, którzy mają gwarancję AppleCare i nie mają nic przeciwko lśniącemu nowemu iPhone’owi. Jednak większość użytkowników iPhone’a X dzisiaj prawdopodobnie nie ma aktywnej gwarancji AppleCare, ponieważ urządzenie zostało wycofane z produkcji w 2018 roku, co oznacza Pełna wymiana będzie kosztować 549 USD. Koszt wymiany kamery TrueDepth nie został jeszcze wymieniony.

Lampa powodziowa jest częścią zespołu wyświetlacza i jest oddzielona od modułu kamery TrueDepth. Niepowodzenie przeniesienia go prawidłowo podczas wcześniejszej wymiany ekranu oznacza trwałą utratę Face ID.
Zdjęcie: iFixit

Wymiana całych urządzeń może być marnotrawstwem na szczycie łańcucha dostaw, a przenoszenie danych na nowe urządzenie jest zawsze kłopotliwe — zwłaszcza dla tych, którzy nie płacą za subskrypcję kopii zapasowej Apple iCloud. Face ID był również przeszkodą na rynku wymiany ekranów, wymagając przeniesienia delikatnego komponentu powodziowego i zespołu słuchawki na nowy ekran w celu utrzymania odblokowania twarzą.

był także Na początku trudne Aby wymienić ekrany najnowszych modeli iPhone’a 13 bez utraty Face ID. Od tego czasu Apple ma Naprawiając program Również ogłoszono Terminowy program samonaprawy które zostaną przekazane użytkownikom końcowym i zewnętrznym dostawcom usług Dostęp do części i narzędzi Aby naprawić ekrany, baterie i kamery — chociaż komponent TrueDepth Camera nie został jeszcze wspomniany.

READ  Efekty matrycy, ścieżki do twoich specyfikacji: co dalej z rzeczywistością rozszerzoną? | Rozszerzona Rzeczywistość

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top