Apple wycofuje pozew o naruszenie praw autorskich przeciwko Corellium

Apple walczy z Corellium w sądach od sierpnia 2019 r. po tym, jak firma zajmująca się wirtualizacją zaczęła sprzedawać wirtualne urządzenia iOS badaczom bezpieczeństwa. Po pierwszej porażce w zeszłym roku Apple wycofał pozew o naruszenie praw autorskich przeciwko Corellium i jego oprogramowaniu do wirtualizacji.

Historia została po raz pierwszy podzielona przez Washington Post, który twierdzi, że obie firmy osiągnęły porozumienie. Chociaż firma Corellium wysłała wiadomość e-mail do swojego zespołu sprzedaży, informując, że jego urządzenia wirtualne z systemem iOS nadal będą w sprzedaży, warunki umowy z Apple są poufne. Obie firmy odmówiły publicznego komentarza w tej sprawie.

Corellium wcześniej stanęło przed perspektywą wielu lat kosztownych i długotrwałych działań prawnych, a wielu członków społeczności zajmującej się badaniami nad bezpieczeństwem uważało, że pozew ma mrożący wpływ na niezależne badania.

Corellium umożliwia ekspertom ds. bezpieczeństwa uruchamianie wirtualnych urządzeń iOS w celach badawczych. W pozwie złożonym w południowym dystrykcie Florydy Apple twierdziło, że firma naruszała jej prawa autorskie Sprzedając kopię iOS bez pozwolenia. Apple twierdził również, że hakerzy mogą wykorzystać platformę Corellium do znalezienia sposobów na hakowanie iPhone’ów i iPadów.

pomimo jej wysiłków, Apple poniosło wielką porażkę W grudniu 2020 r. sędzia federalny powiedział, że Corellium „ustanowiło uczciwe użycie kodu Apple”. Firma z siedzibą w Cupertino nadal domaga się nakazu sądowego, aby uniemożliwić Corellium sprzedaż wirtualnych urządzeń z systemem iOS, ale Apple zdecydowało się wycofać sprawę.

wcześniej w tym roku, Corellium jest teraz dostępne dla indywidualnych subskrybentów. Wcześniej tylko użytkownicy z kontami firmowymi mogli poprosić o wirtualne urządzenie z systemem iOS. Według firmy, każda aplikacja jest sprawdzana indywidualnie, aby uniknąć wykorzystywania oprogramowania do złośliwych celów.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

READ  Apple Watch Ultra 2 będzie miał części drukowane w 3D, które pojawią się jeszcze w tym roku

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *