Atramenty grafenowe: pionier szybszej diagnostyki biomedycznej

Atramenty grafenowe: pionier szybszej diagnostyki biomedycznej

Haydale Graphene Inc. Tworzy gamę funkcjonalnych atramentów do czujników biomedycznych do stosowania w zastosowaniach biodetekcyjnych i diagnostycznych. Atramenty te zawierają grupy funkcyjne, które umożliwiają im interakcję z cząsteczkami biologicznymi, takimi jak białka lub DNA, w celu wykrycia określonych analitów.

Funkcjonalne czujniki grafenowe

W 2021 r. Haydale rozpoczął wspólny projekt z Uniwersytetem w Cardiff i Wales Kidney Research Unit (WKRU), aby przyspieszyć rozwój prototypu biosensora z wykorzystaniem funkcjonalnych biomedycznych atramentów do czujników.

the Biosensor Został zaprojektowany do elektrochemicznego wykrywania specyficznych mikroRNA w moczu, co zastępuje konieczność wykonywania inwazyjnych biopsji w celu wykrycia opóźnionej funkcji przeszczepu u pacjentów po przeszczepieniu nerki.

Bioczujnik wykorzystujący grafenowe tusze do biomedycznych czujników do zastosowań takich jak cukrzyca i choroby nerek. Źródło zdjęcia: Hydel Ltd

Czujniki grafenowe zapewniają szybsze i dokładniejsze wyniki

Ta nowa metoda wykrywania może zapewnić szybszy i tańszy test niż… Raporty z zakończenia projektu Który jest obecnie używany. Zastosowanie grafenu jako atramentu sensorycznego poprawia przewodność elektryczną, czułość i szybkość reakcji czujników biomedycznych. Oznacza to szybsze i dokładniejsze wyniki w porównaniu z obecnymi metodami.

Od tego czasu firma Haydale rozszerzyła swoją linię produktów o gamę funkcjonalnych atramentów biomedycznych do różnych zastosowań, w tym do monitorowania poziomu glukozy, wykrywania dny moczanowej i chorób nerek.

Atramenty te mogą potencjalnie zmienić krajobraz biosensoryzacji i diagnostyki, torując drogę do stworzenia nowych, dokładniejszych urządzeń diagnostycznych i metod leczenia szerokiego zakresu schorzeń.

Informacje te zostały uzyskane, sprawdzone i zaadaptowane na podstawie materiałów dostarczonych przez firmę Haydale Limited.

Więcej informacji na temat tego źródła można znaleźć na stronie HIDEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

READ  Plotka: Assassin's Creed: Kolekcja Ezio pojawi się na Switchu

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *