Auckland i Wellington spadają w światowych rankingach miast, w których można mieszkać

Auckland i Wellington znalazły się na szczycie listy popów w zeszłym roku, plasując się na drugim i czwartym najbardziej przyjaznym mieście na świecie.

W tym roku spadłem z rankingów jak kamień – i Covid-19 jest w dużej mierze winny.

Globalny Indeks Żywotności 2022, wg jednostka wywiadu gospodarczegoranking miast na całym świecie na podstawie takich czynników, jak opieka zdrowotna, wskaźniki przestępczości, stabilność polityczna, infrastruktura i dostęp do terenów zielonych.

Auckland zajęło 34. miejsce na 173, znacznie spadając z drugiego miejsca w 2021 r.

Czytaj więcej:
* Nowa Zelandia została uznana za drugi najbardziej demokratyczny kraj na świecie przez Economist Intelligence Unit
* Tim Fairbrother: Moje wskazówki dotyczące gorących inwestycji w 2022 r.
* 2022 Przed lotniskami linie lotnicze wracają na właściwe tory: Standard & Poor’s

„Auckland faktycznie zajęło pierwsze miejsce w ankiecie na początku 2021 r. Zmieniło się to jednak, gdy bardziej zaraźliwa fala Covid-19 rozprzestrzeniła się pod koniec 2021 r., Co sprawia, że ​​zamknięte granice są mniej bezpieczne.

„Chociaż blokady Nowej Zelandii zakończyły się w grudniu, przed okresem badania, jej miasta nie miały już przewagi Covid nad dobrze zaszczepionymi miastami europejskimi i kanadyjskimi”.

W raporcie stwierdzono, że Auckland zwyciężyło w ankiecie na początku 2021 r. Zmieniło się to jednak wraz z rozprzestrzenianiem się najbardziej zaraźliwej fali Covid-19 pod koniec 2021 r.

Ricky Wilson/Personel

W raporcie stwierdzono, że Auckland zwyciężyło w ankiecie na początku 2021 r. Zmieniło się to jednak wraz z rozprzestrzenianiem się najbardziej zaraźliwej fali Covid-19 pod koniec 2021 r.

Wellington również odnotował znaczący spadek, spadając na 50. miejsce z czwartego w 2021 r.

Miasta w Nowej Zelandii i Australii należą do największych przegranych w naszym rankingu, w tym Wellington i Auckland, które spadły odpowiednio o 46 i 33.

Pierwszym miastem w tym roku jest Wiedeń w Austrii. Ostatnim miejscem jest Damaszek w Syrii.

„Największe ruchy w naszym rankingu dotyczyły miast w Europie Zachodniej. Większość miast niemieckich, brytyjskich i francuskich poślizgnęła się w naszym badaniu rok temu, ponieważ nadal podlegały ograniczeniom Covida nałożonym, gdy fala delta rozprzestrzeniła się na całym kontynencie”.

Stolica Austrii, Wiedeń, zajęła pierwsze miejsce w Global Wellbeing Index 2022.

dostarczony

Stolica Austrii, Wiedeń, zajęła pierwsze miejsce w Global Wellbeing Index 2022.

W raporcie stwierdzono, że życie było zagrożone przez cały 2022 rok.

Światowe ceny wielu towarów, zwłaszcza żywności i paliw, gwałtownie wzrosły w 2021 r. i od tego czasu wzrosły w wyniku Wojna na Ukrainiepowiedział raport.

„Miasta o wysokich i średnich dochodach będą stosować kombinację ograniczeń społecznych i naciskać na odnawialne szczepienia, aby ograniczyć zmienną, ponownie wpływając na zdolność do życia.

„Osoby z niskim wskaźnikiem szczepień i słabą siecią bezpieczeństwa socjalnego, szczególnie miasta w Afryce, są bardziej skłonne do życia z rosnącą liczbą przypadków i wynikającymi z tego zakłóceniami”.

„Pandemia Covid-19 wpłynęła na warunki życia w wielu miastach, ze względu na jej wpływ na infrastrukturę opieki zdrowotnej oraz ograniczenia i środki blokujące nałożone przez rządy, które spowodowały stres w kategorii opieki zdrowotnej, kultury, środowiska i edukacji”.

Kijów został wyłączony z raportu 2022 z powodu: Trwająca wojna między Ukrainą a Rosją.

READ  Prawnik księcia Andrzeja stara się „wstrzymać” sprawę, ponieważ pozwany „mieszka w Australii”

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top