Australijczyk został zdyskwalifikowany po uderzeniu piłką w twarz sędziego tenisowego

Australijczyk został zdyskwalifikowany po uderzeniu piłką w twarz sędziego tenisowego

Australijczyk Mark Polmans został zdyskwalifikowany po uderzeniu piłką sędziego podczas meczu kwalifikacyjnego do turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju.

Polmans był wściekły po tym, jak zmarnował swój drugi punkt meczowy w dwugodzinnej i 34-minutowej walce z Włochem Stefano Napolitano.

Prowadzenie 7-6 (7-3) 6-6 (6-6) umieściło piłkę z powrotem w siatce. Kiedy piłka odbiła się w jego stronę, strzelił, a piłka poleciała z bliskiej odległości w twarz brytyjskiego sędziego Bena Andersona.

Była to wirtualna powtórka incydentu z udziałem Kanadyjczyka Denisa Shapovalova podczas meczu Pucharu Davisa z Wielką Brytanią w 2017 roku.

Sędzia Arnaud Gabas doznał złamania oczodołu. Wygląda na to, że Anderson uniknął poważnych obrażeń, ponieważ główny aktor powiedział, że został uderzony w policzek i nos i wrócił do hotelu, aby odpocząć.

Pullmans, świat nr. 140, nie otrzyma żadnych nagród pieniężnych ani punktów rankingowych zdobytych w kwalifikacjach, po wygraniu swojego pierwszego meczu z Alibekiem Kashmazovem.

Mogą nastąpić inne działania. Nick Kyrgios, odnosząc się do jednej z nałożonych grzywien, która kosztowała go prawie 30 000 dolarów australijskich, zamieścił post na X (dawniej Twitterze): „Chcę wiedzieć, jaka będzie kara. Biorąc wszystko pod uwagę (15 tys. funtów) za shake butelkowy w Queens”.

READ  Uderzenie zamyka tętnicę żeglugową Wiadomości, sport, praca

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *