Australijski Komitet Olimpijski mówi, że podwójna kwarantanna Australii Południowej na powrót igrzyska olimpijskie jest „okrutna”

Australijski Komitet Olimpijski (AOC) powiedział, że Australia Południowa (SA) nakłada brutalną podwójną kwarantannę na olimpijczyków, zagrażając zdrowiu psychicznemu sportowców.

Australijski Komitet Olimpijski twierdzi, że decyzja rządu RPA o nałożeniu kolejnej 14-dniowej kwarantanny na sportowców powracających do stanu – oprócz obecnego 14-dniowego okresu, który spędzili gdzie indziej – jest sprzeczna z poradą medyczną.

Grupa 16 olimpijczyków z Australii Południowej jest obecnie pod kwarantanną w Sydney po powrocie do Australii z igrzysk olimpijskich w Tokio.

Australijska zawodniczka softballa Belinda White, po lewej, jest olimpijką, która po powrocie z Tokio czeka 28 dni na kwarantannie.

Yuichi Masuda / Getty Images

Australijska zawodniczka softballa Belinda White, po lewej, jest olimpijką, która po powrocie z Tokio czeka 28 dni na kwarantannie.

Dodatkowych 40 olimpijczyków wróci do domu w późniejszych terminach.

Czytaj więcej:
* Australijski trener pływania, Dean Boxall, poczuł się „zablokowany” po luzie w związku z jego reakcją na zdobycie złotego medalu
* Brak specjalnego traktowania dla olimpijczyków, którzy chcą uczestniczyć w pogrzebie Olivii Podmore: Hipkins
* Wallabies wzywają Samu Kerevi w trzecim teście All Blacks:
* Kiedy zawodnicy Nowej Zelandii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio będą następni w grze
* Igrzyska Olimpijskie w Tokio: od chwały olimpijskiej do zarządzanej samotności dla powracających sportowców kiwi

Rząd Australii Południowej odrzucił prośby AOC o przyznanie zwolnień powracającym olimpijczykom, którzy zostaną poddani kwarantannie w swoich domach, a nie w hotelach objętych kwarantanną.

Szef zespołu medycznego Australii, David Hughes, powiedział, że decyzja rządu RPA była błędna.

„Poddawanie osób kwarantannie na dłuższy czas… jest nierozsądne i nie może być naukowo uzasadnione” – powiedział dr Hughes w oświadczeniu w środę.

„Stwarza to poważne zagrożenie dla fizycznego i psychicznego samopoczucia osób”.

Dyrektor generalny AOC, Matt Carroll, żądał zwolnień dla powracających z Igrzysk Olimpijskich osób udających się do Australii Południowej.

Mark Metcalfe / Getty Images

Dyrektor generalny AOC, Matt Carroll, żądał zwolnień dla powracających z Igrzysk Olimpijskich osób udających się do Australii Południowej.

Dyrektor generalny AOC, Matt Carroll, zwrócił się do rządu RPA o zwolnienie w imieniu sportowców na drugi okres kwarantanny.

READ  Puchar Świata w Rugby: Drużyna USA cieszy się naleśnikową ucztą w Northland Café

„Podczas gdy inne kraje świętują powrót swoich sportowców, my poddajemy nasz kraj najsurowszemu traktowaniu i obojętności” – powiedział Carroll w oświadczeniu.

„Według wszystkich relacji ta grupa powracających sportowców jest bardzo niska.

„Zawodnicy olimpijscy byli nie tylko w pełni zaszczepieni, ale także żyli w wysoce kontrolowanej bańce w Tokio, przy zachowaniu ekstremalnych środków ostrożności – testowano codziennie przez kilka tygodni.

„Nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia, dlaczego nasz wniosek został odrzucony w imieniu tych sportowców”.

Carroll powiedział, że Republika Południowej Afryki jest jedynym krajem lub terytorium, które stosuje podwójną kwarantannę.

Wybuch wysoce zaraźliwego wariantu delta Covid-19 doprowadził do kolejnej fali przypadków w całej Australii.

Brooke Mitchell/Getty Images

Wybuch wysoce zaraźliwego wariantu delta Covid-19 doprowadził do kolejnej fali przypadków w całej Australii.

„Sportowcy poddani kwarantannie w domu nie będą mogli powitać w domu” – powiedział.

„Albo rodzina sportowca się przeprowadza, sportowiec musi znaleźć sposób na odizolowanie się od rodziny, albo cała rodzina przechodzi kwarantannę.

„To nie jest akceptowalna opcja dla kogoś, kto został w pełni zaszczepiony i właśnie przeszedł dwutygodniową kwarantannę”.

Belinda White z Adelajdy, członkini australijskiej olimpijskiej drużyny softballowej, będzie pierwszą zawodniczką, której to dotyczy.

White zakończy 14-dniową kwarantannę w Sydney w czwartek z dyrektorem generalnym Softpool Australia, Davidem Brillsem, który jest zaniepokojony jej zdrowiem podczas następnych 14 dni izolacji w Adelajdzie.

„Zmuszanie Belindy do samodzielności przez kolejne 14 dni po powrocie do rodzinnego miasta Adelajdy, szczerze wzbudza w nas obawy o zdrowie psychiczne naszej powracającej olimpijki” – powiedział Brills.

„Blinda była z dala od przyjaciół i rodziny od 1 czerwca w Japonii i została w pełni zaszczepiona… Gdyby Belinda została ponownie poproszona o poddanie się kwarantannie, byłaby z dala od swoich bliskich przez 87 dni.

„Nałożenie kolejnych 14 dni kwarantanny na repatriowanych sportowców jest bardzo rozczarowujące”.

Zwrócono się o komentarz do rządu Australii Południowej.

READ  Corey Anderson opowiada się za najlepszym na świecie po Bellator 268: „Już wiem”

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *