Bad Sports: pouczające spojrzenie na upadek Hansi Crone w serialu Netflix

ponowne rozważenie: Był jednym z największych kapitanów krykieta w historii swojego kraju.

Elegancki odbijający, niezwykle pomocny melonik i zaciekły zawodnik. Ale w połowie lat 90. w RPA Hansi Kroone był także po stronie Nelsona Mandeli, najbardziej szanowanego obywatela republiki. Co sprawiło, że jego upadek z łaski był jeszcze bardziej druzgocący.

Jak szczegółowy i sugestywny w doskonałym i pouczającym godzinnym filmie dokumentalnym Idol upadłCzęść nowej sześcioczęściowej antologii od Netflix złe sportyCronje było w centrum oszałamiającego powrotu RPA do światowego krykieta po dwóch dekadach zakazu polityki apartheidu w tym kraju.

Będąc częścią zespołu, który ma być nr 1 zarówno w teście, jak i w formule jednodniowej, Crony i jego koledzy z drużyny mieli również cel, aby być najlepszą drużyną w sporcie.

Czytaj więcej:
* Control Britney: Nie jest już oczywistym wezwaniem, Dooku Three Now wciąż jest przerażające
* Cud w Brighton: bajka o odważnych kwiatach ubitych przez burzliwy dramat
* Nigdy nie podejrzewałem, że Hansi Krooney ustawia mecz, mówi Michael Vaughan
* Nasser Hussain skrytykowany za wyśmiewanie międzynarodowego krykieta z wnętrza stadionu

Chociaż był już pod wrażeniem przerwy, umiejętności taktyczne Crone’a początkowo wyszły na jaw w czasie kryzysu. Australia potrzebowała tylko 54 rund, aby wygrać test z niską punktacją w Sydney, a sześć bramek było pod ręką w Sydney, katastrofa dotknęła turystów.

Kapitan Kepler Wesleys, były zawodnik Australii, doznał kontuzji ręki. Podczas gdy dowodził, Crony wywarł presję i odwrócił swoją stronę domową o pięć przejazdów.

Potem nastąpiły triumfy na całym świecie, a Krooney stał się bohaterem i wzorem do naśladowania dla mieszkańców RPA wszystkich ras, nawet został nazwany przez prezydenta Mandelę człowiekiem, który zjednoczy nowo narodzony naród.

Hansie Cronje był jednym z najbardziej lubianych krykieta w RPA, dopóki nie ujawniono, że przekazywał bukmacherom informacje wewnętrzne i próbował wpłynąć na pewne aspekty meczów na ich korzyść.

dostarczony

Hansie Cronje był jednym z najbardziej lubianych krykieta w RPA, dopóki nie ujawniono, że przekazywał bukmacherom informacje wewnętrzne i próbował wpłynąć na pewne aspekty meczów na ich korzyść.

Było to więc szokiem, kiedy policja w Delhi ogłosiła na początku 2000 roku, że został oskarżony o spisek i oszustwo w związku z ustawianiem meczów dla członków wielkiej, nielegalnej branży bukmacherskiej w Indiach. Podczas gdy przewodniczący Rady ds. Krykieta RPA, dr Ali Basher, początkowo określił zarzuty jako „zniesławiające” i „oszczercze”, dowody ostatecznie stały się przytłaczające, a późniejsza komisja śledcza doprowadziła do dożywotniego zakazu gry w krykieta.

Ożywają dzięki obszernym materiałom archiwalnym i nowym szczerym, szczerym i szczerym wywiadom ze wszystkimi, od rodzeństwa i żony Cronje do Bachera i kolegów z drużyny Allana Donalda i Herschelle Gibbsa (który również był zaangażowany) oraz słynnego angielskiego komentatora krykieta Jonathana Agnew z Południa afrykański „twórca”. bukmacherzy” Marlon Aronstam (człowiek, który „zainspirował” Crony’ego do próby wywołania pozornie martwego testu 2000 przeciwko Anglii, przekonując ich przywódcę Nasira Hussaina do przyłączenia się do niego w celu scedowania ról na wszystkich poza gwarancją wyniku) oraz członkowie zespół dochodzeniowy policji w Delhi, Idol upadł Tworzy przekonujący widok. Jeden z niedawnych stróżów prawa żartobliwie przyznał, że nie zdawał sobie sprawy, kto odebrał to na taśmie, dopóki jego szalone w krykiecie dzieciaki przypadkiem nie posłuchały go na swoim stereo i zapytały: „Dlaczego nagrałeś Hanseya Crone’a?”.

Kolega z drużyny Crooneya, Hershel Gibbs, to tylko jedna z fajnych osób, z którymi przeprowadzono wywiady w Fallen Idol.

dostarczony

Kolega z drużyny Crooneya, Hershel Gibbs, to tylko jedna z fajnych osób, z którymi przeprowadzono wywiady w Fallen Idol.

Na końcu, Idol upadł To wspaniały portret złożonego mężczyzny. Ten, który zrobił tak wiele dla promowania jedności rasowej, dumnie przewodził swojemu krajowi, ale też najwyraźniej w końcu przedkładał pieniądze nad uczciwość i grę, którą rzekomo uwielbiał.

Inne części serii skupiają się na skandalu z dzieleniem się punktami w koszykówce, niesławnym konkursie par łyżwiarzy figurowych na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2002 roku, urzędniku piłkarskim Juventusu, który próbował przekupić sędziów, oraz kierowcy wyścigowym, który nielegalnie napędzał i finansował swoje kampanie. Sprzedawanie marihuany i człowieka, który zabił konie w ramach skomplikowanego programu oszustw ubezpieczeniowych.

Jeśli wszystkie są w połowie tak dobre jak Idol upadł, widzowie, aby cieszyć.

złe sporty Streamuj teraz na Netflix.

READ  Obejrzyj mistrzostwa Śląska w lekkoatletyce w 2021 roku

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top