Badania ujawniają, jak mogą wyglądać zdalni pracownicy w przyszłości

Badania ujawniają, jak mogą wyglądać zdalni pracownicy w przyszłości

Od początku pandemii COVID-19 praca zdalna stała się normą dla milionów ludzi na całym świecie.

Ale nowy model sugeruje, że praktyka może mieć straszny wpływ na ludzkie ciała.

Brytyjska firma Furniture At Work zamówiła model 3D tego, jak będzie wyglądał pracownik zdalny w 2100 roku.

Modelka o pseudonimie Anna jest ohydną sylwetką, ze szponiastymi dłońmi, opuchniętymi kończynami, czerwonymi oczami i zgarbionymi plecami, co jest spowodowane ciągłym korzystaniem z laptopów i smartfonów, niewłaściwą postawą i niezdrową dietą.

„Nasi badacze stworzyli nowy model 3D Anny, który przedstawia fizyczne deformacje będące wynikiem ciągłego korzystania z technologii, ekspozycji na ekran i złej postawy, a także podkreśla potencjalne problemy ze zdrowiem psychicznym” – powiedział Furniture At Work.

„Regularne korzystanie z technologii prowadzące do wad postawy zawsze stanowiło ryzyko, ale wiele osób pracujących w domu decyduje się na pracę z kanapy lub łóżek, co może się pogorszyć. Nie każdy ma miejsce lub pieniądze na ustawienie profesjonalnego biurka” w domu, a to może oznaczać spędzanie wielu godzin każdego dnia z nadwyrężonymi plecami i szyją”.

„Szponowane ręce” Anny wynikają z wielogodzinnego korzystania z myszy lub smartfona podczas pracy w domu, co może prowadzić do powtarzających się urazów stresowych i trwałego „chwytania tekstu” u przyszłych telepracowników.

Modelka ma również ciemne, wyłupiaste oczy, które według Furniture At Work pojawiły się po latach mrużenia oczu i mrużenia oczu na jej laptopie lub smartfonie bez wystarczającej ilości naturalnego światła.

„Korzystanie z ekranów może uszkodzić oczy, zwłaszcza w środowisku pracy, które nie jest przeznaczone do długich okresów siedzenia i skupienia. Bez wystarczającej ilości naturalnego światła lub jasnego światła, które jest dostępne w biurach komercyjnych, pracownicy zdalni będą dodatkowo obciążać oczy, co może prowadzą do bólów głowy” – powiedział.Meble w pracy.

READ  Wyjaśnienie, w jaki sposób dodatki rozpuszczalników poprawiają wydajność -- ScienceDaily

Firma twierdzi, że praca z domu może również prowadzić do przybierania na wadze i złego stanu zdrowia psychicznego.

„Nie musisz wychodzić z domu, aby dojeżdżać do pracy, a pracując w biurze, częściej chodzisz do różnych sal konferencyjnych, przełączasz się między biurkami i robisz regularne przerwy na drinka. Ten brak aktywności fizycznej w domu może zwiększasz ryzyko otyłości, cukrzycy i chorób serca.

„Praca w domu oznacza również, że nigdy nie jesteś zbyt daleko od swojej szafki z przekąskami. Wypas w ciągu dnia zwiększa ilość spożywanych kalorii, co przyczynia się do przybierania na wadze”.

„Zagrożenia dla zdrowia wynikające z lat spędzonych na pracy w domu są nie tylko fizyczne. Biuro to nie tylko miejsce do pracy, to okazja do rozmowy i osobistej współpracy z kolegami. Utrata tych interakcji społecznych może prowadzić do poczucia izolacji” , niepokój i depresja wśród pracowników zdalnych, zwłaszcza tych, którzy mieszkają i pracują na własną rękę”.

Wskazówki, jak uniknąć zostania aną

Firma Furniture At Work rozmawiała z kilkoma naukowcami i badaczami, którzy zaoferowali następujące wskazówki dotyczące pracy w domu:

  • Rób regularne przerwy na rozciąganie i ruch ciała
  • Zdobądź krzesło, które wspiera twoją postawę i biurko o odpowiedniej wysokości, abyś mógł wygodnie oprzeć ręce
  • Spróbuj odwrócić wzrok od ekranu co 20 minut na 20 sekund i spojrzeć na coś w oddali, aby uniknąć zmęczenia oczu
  • Nadaj priorytet interakcjom społecznym i dbaniu o siebie oraz ustal granice między pracą a czasem prywatnym

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *