Badanie MIT wykazało, że starsi mężczyźni częściej wpadają w panikę podczas sprzedaży akcji podczas krachu na rynku

Naukowcy z MIT zagłębiają się w demografię ludzi Panika wyprzedaży akcji podczas krachu na rynku.

Inwestorzy mężczyzn w wieku powyżej 45 lat lub uważających się za mających „doskonałe doświadczenie inwestycyjne” jest bardziej podatnych na „warianty” i Pozbądź się portfela podczas kryzysuWedług artykułu opublikowanego w zeszłym miesiącu przeanalizowano ponad 600 000 rachunków maklerskich.

Naukowcy twierdzą, że ich praca może zostać wykorzystana do stworzenia modeli predykcyjnych, które pomogłyby zidentyfikować osoby narażone na panikę.

„Doradcy finansowi od dawna doradzają swoim klientom, aby zachowali spokój i przetrwali każdą przelotną burzę finansową w swoich portfelach” – napisali Daniel Elkind, Kathryn Kaminsky, Andrew Low i ich współpracownicy.

Czytaj więcej:
* Przewodnik po rynku zaangażowania dla obywateli cyfrowych – jak zdobyć 100 USD i go rozwijać
* Dlaczego niektórzy wpadają w panikę z powodu wyprzedaży na giełdzie, a inni nie?
* Mężczyźni mogą nauczyć się od kobiet lekcji na temat inwestowania

„Pomimo tego pewien odsetek inwestorów ma tendencję do sprzedawania i sprzedawania znacznej części swoich ryzykownych aktywów”.

Obietnica wielkich fortun i horror ich utraty nadal napędzają szalone wzorce handlowe.

Richard Drew/AFP

Obietnica wielkich fortun i horror ich utraty nadal napędzają szalone wzorce handlowe.

Emocjonalne wzloty i upadki bycia inwestorem giełdowym zawsze fascynowały behawiorystów.

Podczas gdy badanie MIT nie wyjaśniało dokładnie, dlaczego inwestorzy panikowali przed sprzedażą, intensywny strach i chęć poddania się i wyjścia z rynku są dobrze znane każdemu traderowi.

Niezliczone badania wykazały, że ludziom lepiej jest pozostać w szerokim i zdywersyfikowanym portfelu, jednak obietnica wielkich fortun i horror ich utraty nadal napędzają szalone wzorce handlowe.

W badaniu naukowcy zdefiniowali sprzedaż w panice jako spadek o 90 procent kapitału własnego konta gospodarstwa domowego w ciągu jednego miesiąca, z czego 50 procent lub więcej wynikało z transakcji.

„Sprzedaż paniki nie jest zdarzeniami losowymi” – napisali badacze, mówiąc, że można zidentyfikować wyraźne trendy w danych.

Odkryli, że niektórzy inwestorzy, tacy jak ci, którzy mają mniej niż 20 000 USD (29 000 NZ) w swoich portfelach, również mają tendencję do częstszej likwidacji.

Dodali: „Dokładne wzorce w historii portfela, przeszłe ruchy rynkowe i profil demograficzny mogą zostać wykorzystane przez głębokie sieci neuronowe, aby dokładnie przewidzieć, czy inwestor będzie obawiał się sprzedaży w najbliższej przyszłości”.

READ  Epidemia Delta Covid 19: Dodano więcej interesujących miejsc do listy, która rozciąga się z północy na południe od Auckland

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top