Bainimarama, Sayed-Khaiyum i Sharma staną jutro w sądzie – FBC News

Bainimarama, Sayed-Khaiyum i Sharma staną jutro w sądzie – FBC News

Pierwszy przywódca Fidżi, Voreke Bainimarama, były prokurator generalny Ayaz Sayed-Khaiyum i były minister zdrowia Neil Prakash Sharma staną jutro przed sądem pokoju w Suva w związku z nadużyciem obowiązków służbowych.

Funkcjonariusze CID przesłuchali dziś całą trójkę w związku z rzekomym nieprzestrzeganiem wymogów prawnych dotyczących przetargów określonych w Regulaminie zamówień publicznych na 2010 rok.

Na zakończenie przesłuchania ostrzegawczego całej trójce postawiono formalne zarzuty. Neilowi ​​Sharmie postawiono cztery zarzuty nadużycia stanowiska.

Zarzuca się, że w okresie od 3 sierpnia do 13 września 2011 r. w Suva, pełniąc funkcję Ministra Zdrowia w służbie publicznej, Sharma nadużył swojego stanowiska, umyślnie nie dopełniając wymogów prawnych dotyczących przetargów określonych w Regulaminie Zamówień z 2010 r. Ministra Zdrowia. Zdrowie. Przetarg Zdrowie CTN 66/2011.

Zarzuca się mu, że aktywnie brał udział w działaniach mających na celu podważenie decyzji CTN 66/2011 na rzecz oferenta, spółki Hospital Engineering & Consultancy Ltd, znanej również jako Hospineer, co stanowiło nadużycie naruszające prawa pozostałych oferentów w sprawie CTN 66/2011.

Drugi zarzut nadużycia stanowiska polega na tym, że w dniach 18-20 października 2011 r. w Suva Sharma, pracując w służbie publicznej na stanowisku Ministra Zdrowia, nadużył swojego stanowiska poprzez umyślne niespełnienie wymogów prawnych dotyczących przetargów określonych w Regulaminie Zamówień 2010 dla Ministerstwa Przetargów Health CTN 153/2011 oraz aktywnie zaangażował się w działania mające na celu podważenie CTN 153/2011 na rzecz oferenta, Hospital Engineering & Consultancy Ltd znanego również jako Hospineer, co było arbitralnym działaniem naruszającym prawa drugiej strony oferentów w CTN 153/2011.

Trzeci zarzut dotyczy nadużycia zaufania przez osobę pracującą w służbie publicznej.

Zarzuca się, że w okresie od 3 sierpnia do 13 września 2011 r. w Suva, pełniąc służbę publiczną jako Minister Zdrowia, Sharma w ramach pełnienia obowiązków dopuściła się naruszenia zaufania, umyślnie manipulując procedurą przetargową CTN Ministerstwa Zdrowia. CTN 66/2011 została zatwierdzona na rzecz Hospital Engineering & Consultancy Ltd znanej również jako Hospineer i zapewniła Hospineer korzyści, które były sprzeczne z interesami innych oferentów w CTN 66/2011.

READ  W Dublinie naprzeciw rynku mieszkaniowego stoi Elon Musk

Czwarty zarzut dotyczy tego, że w dniach 18–20 października 2011 r. w Suva, pełniąc służbę publiczną jako Minister Zdrowia, w ramach obowiązków służbowych, Sharma dopuściła się nadużycia zaufania poprzez umyślne manipulowanie procedurą przetargową Ministerstwa Zdrowia. CTN 153/2011 na rzecz Hospital Engineering & Consultancy Ltd znanej również jako Hospineer i zabezpieczającej dla Hospineer świadczenia sprzeczne z interesem innych oferentów CTN 153/2011.\

Artykuł kontynuowany po reklamie

Pierwszy dowódca Fidżi Voreke Bainimarama zarzuca, że ​​w dniu 13 września 2011 r. w Suva w prowincji centralnej, pełniąc służbę publiczną jako Minister Finansów Republiki Fidżi, lekkomyślnie nadużył swojego stanowiska, udzielając odstąpienia od udziału w postępowaniu przetargowym bez uzasadnienie do Ministra Finansów. Przetarg zdrowotny CTN 66/2011 z naruszeniem Regulaminu Zamówień 2010, co stanowiło arbitralne działanie godzące w prawa innych oferentów w CTN 66/2011.

Były prokurator generalny Ayaz Sayed-Khaiyum zarzuca, że ​​w dniu 20 października 2011 r. w Suva w Wydziale Centralnym, pełniąc służbę publiczną jako pełniący obowiązki Ministra Finansów Republiki Fidżi, lekkomyślnie nadużył swojego stanowiska, udzielając odstąpienia od udziału w postępowaniu przetargowym bez uzasadnienie przetargu Ministra Zdrowia CTN 153/2011 Z naruszeniem Regulaminu Zamówień 2010, co było działaniem arbitralnym godzącym w prawa innych oferentów w CTN 153/2011.

Sayed-Khaiyum jest również oskarżony o utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości.

Zarzuca się, że w dniu 29 czerwca 2012 r. w Suva w Wydziale Centralnym, pełniąc służbę publiczną jako prokurator, celowo utrudniał śledztwo prowadzone przez Niezależną Komisję Antykorupcyjną Fidżi (FICAC) przeciwko dr Neilowi ​​Sharmie w Ministerstwie Zdrowia przetarg CTN 66/2011. Nakazując odroczenie wszystkich dochodzeń do odwołania, co doprowadzi do umorzenia śledztwa FICAC i nie postawienia dr Sharmie żadnych zarzutów karnych w ciągu ostatnich 10 lat.

Zarzuca się, że Sayed-Khaiyum wiedział, że w dochodzeniu FICAC istnieją przekonujące dowody, które doprowadziłyby do postawienia dr Sharmie zarzutów karnych, i wydając takie polecenie jako Prokurator Generalny Fidżi, utrudniał przebieg wymiaru sprawiedliwości.

READ  Dyrektor generalny Greyhound Racing o komentarzach dotyczących zakazu

Prokuratura zatwierdziła powyższe zarzuty.

Cała trójka jest obecnie przetrzymywana na komisariacie policji w Totogo i jutro stanie przed sądem pokoju w Sovo.

Powiązane historie:

Bainimarama, Sayed-Khaiyum i Sharma zostali oskarżeni

Trzej z nich nadal przebywają w siedzibie CID

Bainimarama, Sayed-Khaiyum i Sharma w CID

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *