Barcelona pokonała New York Red Bulls 2:0 i poprowadziła niepokonaną trasę po Stanach Zjednoczonych

Ousmane Dembele i Memphis Depay poprowadzili Barcelonę do zwycięstwa 2:0 nad New York Red Bulls w sobotę, gdy hiszpańscy giganci zakończyli swój czteromeczowy mecz towarzyski w Stanach Zjednoczonych bez porażki.

Francuski skrzydłowy Dembele dał Barcelonie prowadzenie po 40 minutach przed tłumem 25 252 widzów na Red Bull Arena.

Depay strzelił 2-0 w 87. minucie – pięć minut po tym, jak Red Bulls zostali zredukowani do 10 mężczyzn, kiedy Daniel Edelman został wyrzucony z boiska za trudny wślizg na Pablo Toure.

Podczas gdy napastnik Robert Lewandowski wciąż szuka swojego pierwszego gola dla Barcelony, klub wraca do Hiszpanii po trzech zwycięstwach i remisie w czterech meczach towarzyskich, wygranej w sobotę po wygranej 6:0 z Interem Miami, 1:0. Zwycięstwo nad rywalem La Liga Realem Madryt i remis 2:2 z Juventusem.

Francuski skrzydłowy Dembele otworzył wynik swoim trzecim golem w dwóch meczach. Podanie od Ravenhy spowodowało walenie prawą nogą w prawy dolny róg siatki Carlosa Coronela.

Depay uderzył w 87. minucie, wykorzystując defensywną kombinację Red Bulls, aby umieścić piłkę w pustej siatce.

Lewandowski, który podpisał kontrakt z Bayernem Monachium za około 50 milionów euro, został oficjalnie przedstawiony jako zawodnik Barcelony na początku trasy w Fort Lauderdale na Florydzie.

Polski napastnik wyraźnie naciskał na otwarcie konta w Barcelonie w pierwszej połowie, ale nie udało mu się połączyć z serią prób.

Obejmowało to główkę nad poprzeczką w 17. minucie i próbę w 20. minucie, w której uniknął trzech obrońców, by oddać strzał także nad poprzeczką.

W 25. minucie Dembele przełamał się z prawej strony, by zgarnąć Lewandowskiego, ale Coronel z łatwością obronił strzał. Coronel musiał pracować jeszcze ciężej w wieku trzydziestu lat, aby utrzymać kolejną próbę Lewandowskiego.

Porywający Red Bulls mieli sporo okazji, w szczególności dwa strzały głową Shawna Nellisa, które obaj skierowali za daleko.

READ  Robert Lewandowski przygotowuje się do podpisania kontraktu z Barceloną po tym, jak Bayern Monachium uzgodnił umowę transferową dla polskiego napastnika

Ale gospodarze, w trakcie playoffów MLS Cup, zmienili ręce w drugiej połowie.

Kilka zmian w pierwszej połowie dla Barcelony nie obejmowało Lewandowskiego, ale miał pecha w drugiej połowie, ponieważ rezerwowy bramkarz Rian Mira dwukrotnie go zablokował, zanim odszedł w 73. minucie.

Barcelona zakończy sezon przygotowawczy meczem z meksykańską Pumą Onam na Camp Nou w najbliższą niedzielę.