Biden podpisuje ustawę mającą na celu uniknięcie częściowego zamknięcia rządu USA

Mając zaledwie kilka godzin do końca, prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę mającą na celu uniknięcie częściowego zawieszenia federalnego i utrzymanie finansowania rządowego do 3 grudnia. Ustawa została uchwalona przez Kongres wcześniej w czwartek (czasu lokalnego).

Równoległe głosowania Senatu, a następnie Izby, zapobiegły jednemu kryzysowi, ale opóźnienia w kolejnym trwają, gdy partie polityczne debatują, jak podnieść rządowy pułap zadłużenia, zanim Stany Zjednoczone zaryzykują potencjalnie katastrofalną niewypłacalność.

Izba zatwierdziła krótkoterminowy środek finansowania od 254 do 175, wkrótce po tym, jak Senat uchwalił go od 65 do 35. Zdecydowana większość republikanów w obu izbach głosowała przeciw. Ustawa była konieczna, aby rząd mógł funkcjonować po zakończeniu bieżącego roku budżetowego o północy w czwartek (czasu lokalnego). Passage da prawodawcom więcej czasu na przygotowanie działań wydatkowych, które będą finansować agencje federalne i programy, które prowadzą.

Biden podpisał ustawę, aby uniknąć częściowych przestojów.

Andrzej Harnick/AFP

Biden podpisał ustawę, aby uniknąć częściowych przestojów.

„Jest wiele do zrobienia” – powiedział Biden w oświadczeniu po podpisaniu umowy. „Ale uchwalenie tego prawa przypomina nam, że dwupartyjność jest możliwa i że daje nam czas na przekazanie długoterminowego finansowania, aby nasz rząd działał i świadczył usługi dla narodu amerykańskiego”.

Czytaj więcej:
* Książka byłego sekretarza prasowego Donalda Trumpa rzuca światło na jego kłamstwa, tajemnicę i kurtkę Melanii
* Przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów USA opisuje wojnę afgańską jako „strategiczną porażkę”
* Prezydent USA Joe Biden otrzymuje dawkę przypominającą dla Covid-19 Pfizer

Praca nad utrzymaniem otwartego i sprawnego działania rządu służyła jako tło podczas chaotycznego dnia dla Demokratów, którzy walczą o doprowadzenie do mety pierwszych krajowych priorytetów Bidena, w tym ponadpartyjnego rachunku infrastrukturalnego o wartości bilionów dolarów, który może zostać zatrzymany w Izbie.

„To iskierka nadziei, gdy przechodzimy przez wiele, wiele innych działań” – powiedział lider większości w Senacie, Chuck Schumer.

Koncentrując swoją energię na agendzie Bidena, Demokraci wycofali się z impasu w sprawie limitu zadłużenia w rządowej ustawie o finansowaniu, decydując się na wycofanie limitu pożyczek pod naciskiem Republikanów. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​jeśli ten limit nie zostanie podniesiony do 18 października, Stany Zjednoczone prawdopodobnie staną w obliczu kryzysu finansowego i recesji.

Republikanie twierdzą, że demokraci mają głosy, aby sami podnieść limit zadłużenia, a przywódca republikanów Mitch McConnell z Kentucky upiera się, że to robią.

Ustawa o krótkoterminowych wydatkach zapewni również około 28,6 miliarda dolarów pomocy w przypadku klęsk żywiołowych dla tych, którzy wracają do zdrowia po huraganie Ida i innych klęskach żywiołowych. Około 10 miliardów dolarów z tych pieniędzy pomoże rolnikom pokryć straty w uprawach spowodowane suszami, pożarami i huraganami. Dodatkowe 6,3 miliarda dolarów pomoże wesprzeć przesiedlenie afgańskich uchodźców z 20-letniej wojny między Stanami Zjednoczonymi a talibami.

Republikanie twierdzą, że demokraci mają głosy, aby sami podnieść limit zadłużenia, a przywódca republikanów Mitch McConnell z Kentucky upiera się, że to robią.

Patrick Simansky/AFP

Republikanie twierdzą, że demokraci mają głosy, aby sami podnieść limit zadłużenia, a przywódca republikanów Mitch McConnell z Kentucky upiera się, że to robią.

„To dobry wynik i cieszę się, że go osiągnęliśmy” – powiedział Schumer. „Mając tak wiele spraw do załatwienia w Waszyngtonie, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje naród amerykański, jest zatrzymanie rządu”.

Gdy rząd zostanie sfinansowany, choć tymczasowo, Demokraci zwrócą całą swoją uwagę na potrzebę podniesienia federalnego limitu pożyczek, który obecnie wynosi 28,4 biliona dolarów.

Stany Zjednoczone nie spłacały swoich zobowiązań w epoce nowożytnej i historycznie obie partie głosowały za podniesieniem limitu. Demokraci dołączyli do republikańskiej większości w Senacie, robiąc to trzy razy podczas prezydentury Donalda Trumpa. Tym razem Demokraci chcieli zająć się obydwoma priorytetami w jednej ustawie, ale Republikanie Senatu zablokowali ten wysiłek w poniedziałek.

Demokraci przyłączyli się do Republikanów w głosowaniu za trzykrotnym podwyższeniem limitu zadłużenia za prezydenta Trumpa.

LM Otero / AP

Demokraci przyłączyli się do Republikanów w głosowaniu za trzykrotnym podwyższeniem limitu zadłużenia za prezydenta Trumpa.

Podniesienie lub zawieszenie limitu zadłużenia pozwala rządowi federalnemu spłacić zobowiązania, które już zostały zaciągnięte. Żadne nowe wydatki nie są dozwolone. McConnell przekonywał, że Demokraci powinni uchwalić limit zadłużenia przy użyciu tych samych narzędzi budżetowych, których używają, aby podjąć wysiłek 3,5 biliona dolarów na rozszerzenie programów zabezpieczenia społecznego i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Powtórzył to ostrzeżenie, gdy Senat otworzył się w czwartek, nawet gdy demokraci nazwali tę opcję „nieudaną”.

„Jesteśmy w stanie sfinansować dziś rząd, ponieważ większość akceptuje rzeczywistość. To samo powinno się stać z limitem zadłużenia w przyszłym tygodniu” – powiedział McConnell.

Demokraci Izby Reprezentantów przeforsowali osobną ustawę pod koniec środy, która zawiesiłaby limit zadłużenia do grudnia 2022 r. Schumer powiedział, że wniesie ten środek na parkiet Senatu, ale ustawa jest prawie potwierdzona przez zablokowanych Republikanów.

Argumenty wysuwane w obu izbach dotyczące limitu zadłużenia były podobne.

Biden ma ambitne plany wydania bilionów dolarów nowych wydatków.

Evan Fauci/AFP

Biden ma ambitne plany wydania bilionów dolarów nowych wydatków.

„Jesteś bardziej zainteresowany ukaraniem Demokratów niż zachowaniem naszego kredytu i trudno mi to zrozumieć” – powiedział Republikanom przewodniczący Komisji Regulaminu Izby Reprezentantów Jim McGovern. „Pomysł niepłacenia rachunków tylko dlatego, że nie podoba nam się polityka[Bidena]jest złą drogą”.

Republikanie odważnie argumentowali, że Demokraci wybrali realizację własnych priorytetów politycznych, a tym samym sami byli odpowiedzialni za podniesienie limitu zadłużenia.

„Dopóki demokratyczna większość będzie nalegać na wydatkowanie pieniędzy, Republikanie będą odmawiać pomocy w podniesieniu limitu zadłużenia” – powiedział przedstawiciel Tom Cole.

Skarb Państwa podjął kroki w celu oszczędzania gotówki, ale gdy jej zabraknie, będzie musiał polegać na przychodzących dochodach, aby spłacić swoje zobowiązania. To prawdopodobnie oznaczałoby opóźnione płatności na rzecz odbiorców Ubezpieczeń Społecznych, weteranów i pracowników rządowych, w tym personelu wojskowego. Ośrodek analityczny Centre for Bipartisan Politics przewiduje, że w ciągu najbliższych kilku tygodni rząd federalny nie będzie w stanie wywiązać się z około 40% należnych płatności.

READ  Rodzina Timaru obudziła alarm przeciwpożarowy podczas porannego pożaru

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top