Boost dla All Whites, cios dla fanów Kiwi, gdy FIFA zmienia format meczów Mistrzostw Świata

Biały zespół na spotkaniu grupowym przed pierwszym meczem u siebie w ostatnim meczu play-off Pucharu Świata z Peru w 2017 roku.

Raghavan Venugopal / PhotoSport

Biały zespół na spotkaniu grupowym przed pierwszym meczem u siebie w ostatnim meczu play-off Pucharu Świata z Peru w 2017 roku.

FIFA potwierdziła, że ​​międzykontynentalne kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022 będą jednorazowe na neutralnych stadionach w czerwcu przyszłego roku, aby zwiększyć szanse na zakwalifikowanie się do drużyny All Whites i zadać cios fanom Kiwi.

Ogłoszenie nie zawierało żadnego wyjaśnienia, dlaczego światowe ciało zarządzające piłką nożną odeszło od podejścia do domu i na wyjeździe stosowanego w poprzednich latach.

FIFA zapowiedziała, że ​​losowanie kwalifikacji odbędzie się w tym tygodniu[السبت 5 صباحا بتوقيت نيوزيلندا]. To tutaj zostanie rozstrzygnięty pierwszy zespół w Oceanii poza czwartym zespołem z Ameryki Północnej i Środkowej, piąty zespół z Ameryki Południowej czy piąty zespół z Azji. Mecze odbędą się 13 i 14 czerwca.[Sobota5ranoczasunowozelandzkiego[TobędziemiejscewktórymzostanieustalonezkimnajwyższadrużynaOceaniizmierzysięzczwartądrużynązPółnocnejAmerykiŚrodkowejpiątądrużynązAmerykiPołudniowejlubpiątądrużynązAzji[Saturday5amNZtime[ThatiswhereitwillbedeterminedwhothetopteaminOceaniawillfaceoutofthefourthteamfromNorthandCentralAmericathefifthteamfromSouthAmericaorthefifthteamfromAsiaThefixtureswillbeplayedonJune13and14

rzeczy

Trener All Whites, Danny Hay, pochwalił pomocnika Joe Bella jako kogoś, kto wspiera swoje słowa działaniem.

All Whites z Nowej Zelandii zajmą pierwsze miejsce w Oceanii. Kwalifikacje regionalne zaplanowano na marzec przed eliminacjami w czerwcu.

Czytaj więcej:
* Co wiemy (i czego nie wiemy) o zbliżającym się roku Mistrzostw Świata Białych
* Wszyscy biali szukają trudniejszych testów w następnym oknie, gdy zbliżają się kwalifikacje do Mistrzostw Świata
* Chris Wood strzelił dwa gole, aby poprowadzić białą drużynę do zwycięstwa nad Gambią, aby zakończyć 2021 na wysokim poziomie
* „Kiedy Joe mówi, gracze słuchają”: Młody pomocnik jest już kapitanem drużyny All White

Zmniejszenie liczby meczów międzykontynentalnych będzie ogromnym impulsem dla białych w kwestii kwalifikacji do mistrzostw świata. Byliby słabsi w każdym meczu, a skrócenie meczu o połowę i przeniesienie go w neutralne miejsce doprowadziłoby do większej losowości i zmienności w rozgrywkach, co zwiększyłoby ich szanse.

Unikną też perspektywy trudnej konfrontacji w Ameryce Środkowej lub Południowej.

READ  Prezydent RP na Cyprze z oficjalną wizytą

Będzie to jednak cios w finanse nowozelandzkiego futbolu – i poważny cios dla fanów piłki nożnej w Nowej Zelandii, którzy nie uczestniczyli w domowym meczu All Whites od pierwszego meczu ich ostatniego meczu międzykontynentalnego w listopadzie 2017 roku, czyli ponad cztery lata temu. Temu.

NZ Football liczyło na znaczne dochody ze sprzedaży praw do transmisji meczu na boisku, które mogły być warte kilka milionów dolarów.

Mecze u siebie w kwalifikacjach Intercontinental były jednymi z największych w sportowym kalendarzu Nowej Zelandii, a biali zgłaszali się do nich przy każdej okazji, odkąd Australia opuściła Oceanię w 2006 roku.

Było słynne zwycięstwo nad Bahrajnem w 2009 roku, które zapewniło mu bilet do All Whites na Mistrzostwa Świata 2010, przegrana z Meksykiem w 2013 roku i remis z Peru w 2017 roku.

Ten turniej Pucharu Świata był ostatnim w swoim rodzaju, a Puchar Świata rozszerzył się do 48 drużyn od 2026 roku.

Teraz okazuje się, że ten ostatni był cztery lata temu i nikt go wtedy nie znał.

Biali rywalizowali w dwóch finałach Mistrzostw Świata, w 1982 i 2010 roku. W 2021 rozegrali trzy mecze, w których odnieśli trzy zwycięstwa i mają nadzieję, że zagrają ponownie w styczniu, przed eliminacjami do Oceanii.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top