Bot czatu Bing firmy Microsoft staje się inteligentniejszy dzięki rezerwacjom w restauracjach, wynikom zdjęć i nie tylko

Bot czatu Bing firmy Microsoft staje się inteligentniejszy dzięki rezerwacjom w restauracjach, wynikom zdjęć i nie tylko

Firma Microsoft zaprezentowała dzisiaj ważną aktualizację swojego chatbota Bing, która dodaje odpowiedzi na zdjęcia i wideo, rezerwacje w restauracjach, historię czatów i kilka inteligentniejszych integracji z Microsoft Edge. Te nowe funkcje zbiegają się również z udostępnieniem przez Microsoft Bing Chat każdemu do wypróbowania, przechodząc od prywatnej wersji zapoznawczej do publicznej wersji zapoznawczej.

Być może największym dodatkiem jest nowa funkcja Akcje w Bing Chat i Edge. Będziesz teraz mógł używać sztucznej inteligencji Bing firmy Microsoft do wykonywania zadań bez konieczności przechodzenia między lokalizacjami. Jeśli więc wynik wyszukiwania poleca restaurację, może znaleźć odpowiedni dla Ciebie czas rezerwacji i pomóc Ci zarezerwować wszystko w interfejsie czatu.

Bing Actions może zarezerwować dla Ciebie stolik w restauracji.
Obraz: Microsoft

Działa to również za pośrednictwem Edge, więc jeśli szukasz filmów, możesz po prostu poprosić Bing AI o odtworzenie go, a automatycznie wybierze odpowiednią usługę i otworzy lokalizację, aby rozpocząć odtwarzanie filmu. Microsoft nie wymienił wszystkich partnerów, z którymi współpracuje w zakresie Bing i Edge Actions, ale firma zaoferowała OpenTable do rezerwacji w restauracjach i Apple TV do wyszukiwania filmów, więc można śmiało powiedzieć, że będą obsługiwani na starcie za kilka tygodni.

Następne w kolejności są wyniki wyszukiwania obrazów i filmów bezpośrednio w czacie Bing. „Zapewniamy bogatsze, wizualne odpowiedzi, w tym wykresy, wykresy i zaktualizowany format odpowiedzi, ułatwiający znajdowanie poszukiwanych informacji” — mówi Youssef Mahdi, szef marketingu konsumenckiego w firmie Microsoft. Wkrótce będzie można przeszukiwać Bing Chat i prosić o zdjęcia lub filmy rzeczy, zwierząt, miejsc i nie tylko. Microsoft rozszerza również Bing Image Creator na ponad 100 języków, dzięki czemu można łatwo używać Bing Chat do tworzenia obrazów.

Wyniki wyszukiwania obrazów w czacie Bing.
Obraz: Microsoft

Microsoft dodaje również bardzo pożądaną funkcję do Bing Chat: Historia. Ta nowa historia czatów pozwoli Ci przechwytywać rozmowy chatbota na różnych urządzeniach, a nawet używać Bing Chat jako narzędzia wyszukiwania. Microsoft planuje również dodać funkcje eksportu i udostępniania do czatu Bing, aby można było udostępniać treść rozmowy na Twitterze, a nawet przenieść ją do dokumentu Word.

READ  Wyciek Pixela 6 Pro pokazuje, że będzie to najszybciej ładujący się telefon Google w historii

Tam, gdzie historia czatów staje się naprawdę interesująca, znajduje się w przeglądarce Microsoft Edge. Jeśli otworzysz łącze z odpowiedzi na czacie Bing w przeglądarce Edge, ten czat zostanie automatycznie przeniesiony na pasek boczny, dzięki czemu możesz nadal zadawać pytania podczas przeglądania witryny. Microsoft eksperymentuje również z personalizacją tych sesji czatu, wprowadzając kontekst z poprzedniej historii czatów do nowych rozmów.

Ciągły czat i historia Bing to duże nowe funkcje.
Obraz: Microsoft

Funkcja Edge Compose na pasku bocznym zapewnia również lepsze opcje tonacji podczas komponowania tekstu, a Edge Mobile obsługuje również kontekst blisko strony, dzięki czemu możesz zadawać pytania na czacie Bing na temat strony, na której jesteś, podobnie jak pasek boczny w wersji komputerowej.

Aby uzupełnić zestaw funkcji, Microsoft otwiera również Bing Chat dla stron trzecich z obsługą wtyczek. Podobnie jak w przypadku większości tych nowych funkcji, nie jest jasne, kiedy dokładnie będzie dostępna obsługa wtyczek, ale Microsoft twierdzi, że współpracuje z OpenTable dla funkcji Bing Action Reservation, Wolfram Alpha dla wizualizacji i OpenAI, aby umożliwić programistom włączenie się do czatu Bing.

„Wierzymy, że będzie to przełom w odkrywaniu wyszukiwania na nowo i zwiększaniu możliwości programistów w zakresie wyszukiwania” — mówi Mehdi. Nie możemy się doczekać, aby udostępnić więcej szczegółów na Microsoft Build jeszcze w tym miesiącu.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *