Canelo Alvarez KOs Caleb Plant zostanie niekwestionowanym mistrzem wagi średniej

Z niszczycielską falą potężnych ciosów w ostatnich minutach ciężkiej walki, Canelo Alvarez dodał kolejne osiągnięcie do swojej listy osiągnięć bokserskich.

Funt za funt, meksykańska gwiazda jest niekwestionowanym mistrzem świata wagi średniej.

Canelo Alvarez (R) kontynuował swoją dominację w klasie super średniej, pokonując Caleba Planta.

Albelo / Getty Images

Canelo Alvarez (R) kontynuował swoją dominację w wadze super średniej, pokonując Caleba Planta.

Alvarez został pierwszym czteropasowym mistrzem świata w historii boksu o wadze 168 funtów (76 kg) w niedzielę (czasu nowozelandzkiego), zatrzymując Caleba Planta na 11. miejscu z dwoma ekscytującymi nokautami.

Alvarez (57-1-2, 39 KOs) dodał tytuł Plant’s IBF do swoich pasów WBC, WBA i WBO dzięki konsekwentnym występom taktycznym, które zakończyły się pokazem optymistycznej siły, aby ukończyć wcześniej niepokonany Plant na MGM Grand Garden Arena w Las Vegas.

Czytaj więcej:
* Apel Mike’a Tysona do Tysona Fury
* Uhonoruj ​​wściekłość rodziny w sieci przeciwko Jake’owi Paulowi
* „Bitwa dopiero się zaczyna”: Mark Hunt o zerwaniu pierścienia, jego prawdziwym powołaniu i radzeniu sobie z UFC

Canelo jest powszechnie uznawany za najlepszego zawodnika na świecie niezależnie od kategorii wagowej, a teraz ma całkowitą dominację w jednej kategorii wagowej. Został szóstym mistrzem czterech pasów, dołączając do Josha Taylora w kategorii juniorów w wadze półśredniej jako jedyny obecnie niekwestionowany mistrz w swojej kategorii wagowej.

„Jestem dumny, że jestem jednym z Szóstki”, powiedział Alvarez przez tłumacza, zanim dedykował zwycięstwo swoim meksykańskim fanom.

Canelo Alvarez zatrzymał Caleb Factory w rundzie 11.

Albelo / Getty Images

Canelo Alvarez zatrzymał Caleb Factory w rundzie 11.

Po zatrzymaniu trzech ze swoich poprzednich czterech przeciwników, Alvarez musiał stoczyć ciężką walkę z upartą Rośliną (21-1), która zwykle cofa się i pracuje za pchnięciem, aby oderwać się od siły Canelo.

Alvarez był stabilny i nosił sporo dobrej jakości ciosów – aw pierwszych sekundach jedenastego dnia posłał Blunta na płótno ze złowrogą mieszanką, a następnie ciężkim łykiem, gdy Blunt próbował uciec.

READ  Srebrny medal olimpijski na aukcjach polskiego oszczepu na opłacenie operacji serca dziecięcego w kraju

Blunt niebezpiecznie wstał, a Alvarez ponownie upuścił go swoją wielką prawą ręką, zmuszając sędziego Russella Mourę do zakończenia walki w 1.05 rundzie 11.

Blunt jest twardym mistrzem i aspirującym sportowcem, który przezwyciężył wiele osobistych tragedii, aby mieć szansę na walkę z mistrzem, ale mieszkaniec Tennessee odkrył, jak duża jest przepaść między Canelo a jego rówieśnikami.

Caleb Plante uderzył Canelo Alvareza podczas walki o tytuł mistrza wagi średniej w Las Vegas.

Steve Marcus/AFP

Caleb Plante uderzył Canelo Alvareza podczas walki o tytuł mistrza wagi średniej w Las Vegas.

Alvarez oddał ponad 32 procent ze swoich 361 ciosów, podczas gdy Blunt sprawdził tylko 23 procent ze swoich 441 ciosów, w tym 232 ciosów – więcej niż dwa razy Canelo. Alvarez celował w potężnych ciosach, trafiając 40 procent z 251 strzałów podczas niszczenia rośliny.

Alvarez jest pierwszym meksykańskim zawodnikiem, który rządzi niekwestionowanym szczytem ligi, a każdy machający flagą fan z zagorzałego 16 586 tłumu Canelo wydaje się być świadomy tego wyczynu. Bohater, pochodzący z Guadalajary, dużo mówił przed walką o swojej determinacji w osiągnięciu tego wyczynu dla siebie i Meksyku.

Alvarez kontynuował swoją najbardziej udaną karierę bokserską, odnosząc ósme z rzędu zwycięstwo w ciągu nieco ponad trzech lat. Nie przegrał w 16 walkach, odkąd w 2013 roku obalił decyzję większości przeciwko Floydowi Mayweatherowi, a tylko remis z Giennadijem Gołowkinem pogorszył jego rekord.

Alvarez i Blunt nie mieli osobistego sporu aż do września, kiedy Alvarez obraził Blunta podczas konferencji prasowej w Beverly Hills, aby promować mecz. Alvarez i roślina na krótko zezłomowali, pozostawiając roślinę z rozcięciem na twarzy i nową metodą stymulacji.

Canelo Alvarez jest szóstym bokserem, który zdobył tytuł czteropasowego mistrza.

Albelo / Getty Images

Canelo Alvarez jest szóstym bokserem, który zdobył tytuł czteropasowego mistrza.

Blunt rozpoczął największy atak w swojej karierze solidnym planem gry, dzierżąc cios Alvareza i odsuwając się od przewagi przeciwnika, często używając przewrotu barkami, aby uniknąć kłopotów. Alvarez szedł spokojnie po roślinie i uszkodził czwartą, opierając ją o liny i pozwalając grupom latać.

READ  Nie. 24 UConn osiedla się w domu, szuka zemsty kontra Seton Hall

Alvarez nie wykazywał większego strachu przed ciosami Blunta i stał się mniej zainteresowany w miarę postępu meczu. Alvarez stopniowo spadał coraz skuteczniej w środkowych rundach, cofał roślinę, a nawet odważył się uderzyć w ostrożną roślinę w siódmej rundzie.

Boks otrzymuje zasłużoną i częstą krytykę jako instytucja promowanej konkurencji i rozbieżnych organów sankcjonujących, które uniemożliwiają częstym spotykaniu się najlepszych zawodników. Ale Alvarez wykorzystał swoją gwiazdorską moc, aby dołączyć do głośnego klubu, zdobywając wszystkie cztery główne pasy.

Tylko pięciu mężczyzn osiągnęło niekwestionowany status mistrza z czterema pasami, odkąd wyczyn ten był możliwy wraz z pojawieniem się WBO: Bernard Hopkins i Jermaine Taylor, junior wagi półśredniej Terence Crawford i Taylor oraz krążownik wagi półśredniej Oleksandr Usyk.

Taylor osiągnął ten wyczyn w maju, pokonując Jose Ramireza. Jego pierwsza równoczesna obrona wszystkich czterech pasów zaplanowana jest na luty w Glasgow przeciwko Jackowi Caterallowi.

Weteran wagi średniej Anthony Dirrell odniósł swoje pierwsze zwycięstwo od prawie trzech lat, zatrzymując Marcosa Hernandeza w pierwszych momentach czwartej rundy przy pełnej prędkości. 37-latek świętował z tylnym sercem.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *