Central Pulse pokonuje Superstars, aby zdobyć trzeci tytuł Premier League w ciągu czterech lat

W TSB Arena, Wellington: Puls 56 (Alia Dunn: 44/47, Tiana Mituaro: 11/13, Amelia Walmsley: 1/2, Rene Matuy 0/2) Gwiazdy 37 (Maya Wilson: 21/25, Jimmy Hume: 3/4, Amurangi Malisala: 13/17) 1 P: 15-6, HT: 26-15, 3 x: 42-26.

Central Pulse to oficjalnie królowe ANZ Premier League.

Stali się najbardziej utytułowanym zespołem w sześcioletniej historii rozgrywek, zdobywając w niedzielę trzeci tytuł, pokonując gwiazdy 56-37 w Wielkim Finale.

Supergwiazdy były tymi, którzy wygrali serię siedmiu meczów, zmierzając do play-offów, ale nigdy nie byli w najlepszej formie, dławiąc się płynną obroną Pulse przez większość meczu.

Pulse zapewnił profesjonalną lekcję defensywy na TSB Arena, ograniczając gwiazdy do zaledwie 37 bramek i zmuszając je do wykonania 27 tur.

Opowiedział o swoim marzeniu pożegnalnym z centrum Ericaną Pedersen, która prawdopodobnie rozgrywała ostatni mecz w swojej 10-letniej karierze.

Pedersen myślała, że ​​wycofała się z najwyższej klasy siatkówki, ale zareagowała na przedsezonową kontuzję SOS i przez cały sezon była godną zaufania postacią w maszynowni Pulse..

Bramka Pulse zatrzymała Kelly Jury i pokazała kolejny imponujący pokaz w Wielkim Finale, zatrzymując strzał Mayi Wilson obok bramki gwiazd.

Hagen Hopkins / Getty Images

Przegrana w Wielkim Finale z Tactix w ciągu ostatnich dwóch sezonów i zdobycie tytułu poza zasięgiem było dla 27-latka pewnym wyjściem.

Był to trzeci tytuł w ciągu czterech lat dla The Pulse, który cierpiał z powodu kolejnych porażek w Wielkim Finale w pierwszych dwóch sezonach Premier League w 2017 i 2018 roku.

Pulse strzelił 11 zdrowych bramek (26-15) w przerwie głównej, a gwiazdy spadły 17 razy w pierwszej połowie.

READ  Oglądaj: Och, torba! Rusty Theron otrzymuje absurdalny strzał w pachwinę w Legends League

Gwiazdy musiały mocno rozpocząć drugą połowę, jeśli chciały walczyć, ale wypolerowany Pulse odmówił wąchania.

Niewielu spodziewało się tego po Pulse pod koniec ubiegłego sezonu, ponieważ nie udało im się dotrzeć do finałów, zajęli piąte miejsce i wygrali tylko cztery z 15 meczów.

Fani Pulse dopingują się w niedzielnym Wielkim Finale przeciwko Gwiazdom na TSB Arena.

Trenerka Yvette McCusland-Dori wróciła do drużyny po odległym sezonie, zastępując Gila Barattę i wykonała świetną robotę, przywracając jej dawną świetność.

Ona również odcięła się od Claire Christine, Ameliaran Echinacio i Katriny Rohr, dwóch ostatnich, które nie pojawiły się w zeszłym sezonie, wszyscy przenieśli się do Waikato-Bay of Plenty Magic. Brewer nie trafiła w tym sezonie do sądu w sprawie o czary z powodu ciąży.

Macausland-League powrócił do zaledwie czterech graczy ze swojej zwycięskiej drużyny w 2020 roku; Alia Dunn, Maddie Gordon, Kelly Gorey i Tiana Mituaro, które wróciły z Ukrzyżowania.

Okazało się, że nie było to przeszkodą, mimo powrotu nowej fali talentu Pulse’a na szczyt nowozelandzkiej siatkówki.

Tiana Mituaru stara się zdobyć Pulse w swojej ostatniej wielkiej wygranej z Superstars.

Superstars zakwalifikowały się do wielkiego finału po ekscytujących zwycięstwach, ale zawiodły swoją celność w ataku w pierwszej kwarcie.

Po spędzeniu trzech minut na zdobywaniu pierwszego gola, wszelkie główne nerwy końcowe wynikające z pulsu wkrótce zniknęły.

Prowadząc solidną obronę przez pole, Pulse był w stanie zmusić gwiazdy do fauli i zmusić je do pchania, strzelając z dowolnej wirującej piłki.

Jury, najlepsza zawodniczka sezonu turnieju, zaczęła imponująco, wyłapując przechwyty i rozpraszając uwagę długimi rękoma.

Gospodarze dobrze zakończyli pierwszą połowę, strzelając sześć nieodebranych bramek, aby pokonać barierę 15-6 w pierwszej przerwie kwarty.

Trener All-Star Keri Wells został zmuszony do wejścia na ławkę wcześniej, a Kayla Johnson po pierwszej kwarcie wepchnęła się w obronę skrzydła Holly Fowler, starając się spowolnić przepływ piłki.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: Zdaniem polskiego ministra bojkot może sprawić, że igrzyska staną się „bezsensowne”, jeśli wezmą w nich udział rosyjscy sportowcy

Nie minęło dużo czasu, zanim wyrównała swoje ofensywne wykończenie z Jimmym Hume’em w drodze do ataku na bramkę dla Amurangiego Malisali.

Wszystko, czego próbowały gwiazdy, poszło na marne, ponieważ Pulse powodował problemy na obu końcach pola.

Prowadzenie nadal dominowało w drugiej połowie, gdy Pulse zdobył potężną poduszkę 16 bramek (42-26) w ostatnim sezonie.

Mając tak dużą stawkę, nie poszliby na kompromis z takim marginesem – jednocześnie zapewniając sobie trzeci tytuł i tworząc historię ANZ Premier.

Najlepsi na boisku

W drużynie Pulse nie brakuje rywali, ale trudno jest przekroczyć bramkę JuryZnowu świeciło. Jury, najlepsza zawodniczka w Premier League w tym sezonie, pokazała kolejny występ na szczycie boiska, zatrzymując strzał po gwiezdnej bramce Mai Wilson i nadając ton defensywnemu występowi swojej drużyny.

wielka chwila

Pulse dobrze zakończył pierwszą kwartę, strzelając sześć bramek bez odpowiedzi, aby na koniec rozdziału otworzyć przewagę 15-6. To był nerwowy start pełen błędów gwiazd i nigdy nie byli w stanie się ustatkować.

Ocena meczu

7/10: Obrona to nazwa gry od Pulse, która wywierała stałą presję i utrudniała Superstars nawiązywanie ofensywnych kontaktów. Zawsze chcesz wkrótce wielkiego finału, ale był to ruch jednokierunkowy bez gwiazdkowej odpowiedzi na imponujący Pulse.