„Chcę, żeby sport łączył ludzi” – polska zawodniczka Iga Świątek wysyła światu mocny sygnał na temat Ukrainy

„Chcę, żeby sport łączył ludzi” – polska zawodniczka Iga Świątek wysyła światu mocny sygnał na temat Ukrainy

Czwarta Światowa Iga Świątek ma zaledwie dwadzieścia lat, ale wykazała się ogromną dojrzałością w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie. Ponieważ jej sąsiadka przeżywa trudny okres, postanawia wszystkie swoje mecze w Indian Wells grać w małym ukraińskim pasku.

Ulubiony dziś film Ameryki

Polka gra obecnie w Indian Wells Championship, a jej przeciwniczką w pierwszej rundzie była Ukrainka Anhelina Kalinina. Przed rozegraniem swojego pierwszego meczu Iga Świątek rozmawiała z prasą i wyraziła swoją opinię na temat obecnej sytuacji pomiędzy Rosją a Ukrainą.

Za pośrednictwem Reutera

Iga Świątek opowiada o aktualnej sytuacji na Ukrainie

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Ukraina i Polska to kraje sąsiadujące ze sobą i jako polska zawodniczka Iga Świątek naprawdę współczuje Ukrainie. W rozmowie z Eurosportem Świątek wyraził wyraźny smutek z powodu obecnego konfliktu między Rosją a Ukrainą.

„Dla mnie najważniejsze jest to, żeby używać głosu. Mam dopiero 20 lat, więc nie jestem ekspertem i nie wiem, jak prowadzić wojnę, ale zdecydowanie chcę, żeby ten sport łączył ludzi, przynieś trochę radości, a może także, aby wszyscy gracze byli mili i mieli podobny głos, abyśmy mogli razem z tym walczyć. Jesteśmy bardzo popularni i mamy pewien wpływ na ludzi w naszych krajach, więc dlaczego by tego nie wykorzystać? Świątek Powiedział.

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia o najgorętszych Tenis Historie przez Google! Kliknij opcję Obserwuj nas i naciśnij Niebieska gwiazda.

Podążaj za nami

Wyraziła także radość, że jej kraj pomaga narodowi ukraińskiemu. „Jestem teraz bardzo dumny z Polaków, ponieważ naprawdę przyjmują Ukraińców, którzy przekroczyli granicę i są naprawdę otwarci. stwierdził Świątek.

Świątek wysyła wiadomość do narodu ukraińskiego

Wcześniej Świątek wysłał wiadomość za pośrednictwem Twittera do wszystkich obywateli Ukrainy, życząc im, aby pozostali bezpieczni i silni.

W komentarzu do swojej wiadomości na Twitterze napisała: książki, „Możemy okazać solidarność z Ukrainą i być mili dla siebie i innych, ponieważ razem jesteśmy silniejsi. Bądźcie bezpieczni i silni”.

W liście tym Świątek powiedział ciekawe słowa: „Nadal chcę, żeby sport łączył ludzi. Dziś może uczestniczyć w pomaganiu i przeciwstawianiu się wojnie poprzez działania, które jesteśmy w stanie podjąć. Skupiajmy się na tym, co każdy z nas może zrobić nie tylko tu i teraz, ale także w dłuższej perspektywie „Jestem wdzięczny, że mam teraz siłę i możliwości, aby przeciwstawić się tej wojnie i zapewnić pomoc”.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Warto dodać, że polski zawodnik cieszy się na razie imponującym rokiem 2022. Niedawno wygrała Qatar Open, pokonując Anett Kontaveit. Wcześniej dotarła także do półfinału Australian Open. Teraz w Indian Wells chce kontynuować swoją pełną sukcesów karierę, wysyłając jednocześnie światu bardzo mocny przekaz.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Obejrzyj tę historię: Rafael Nadal, Dominic Thiem, Iga Świątek i święta Bożego Narodzenia innych graczy

Czy Świątek wygra w Indian Wells? Daj nam znać w komentarzach.

READ  Robert Lewandowski z Bayernu Monachium zdobywa nagrodę Piłkarza Roku FIFA | Sport | Niemieckie wiadomości piłkarskie i najważniejsze międzynarodowe wiadomości sportowe | DW

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *