Chennaiyin podpisuje kontrakt z polskim napastnikiem Łukaszem Djekeviciem, Sports News, First Post

Lucas, który strzelił 49 goli i asystował 21 asyst w ponad 200 występach dla drużyny do tej pory w swojej karierze, będzie chciał odcisnąć swoje piętno w swoim pierwszym sezonie w Indian Football League.

Zdjęcie akt Lukasa Jekevicha (po lewej). Francja Agencja prasowa

ĆennajDwukrotny mistrz indyjskiej Premier League, Chennaiyin FC (CFC), podpisał kontrakt z polskim napastnikiem Łukaszem Djekeviciem na rok przed kolejnym sezonem.

Napastnik jest piątym zagranicą Mariny Machan.

Lucas, który strzelił 49 goli i asystował 21 asyst w ponad 200 występach dla drużyny do tej pory w swojej karierze, będzie chciał odcisnąć swoje piętno w swoim pierwszym sezonie w Indian Football League.

Lucas grał również w innych krajach azjatyckich, takich jak Kazachstan, Arabia Saudyjska, Tajlandia i Bahrajn. Ukończył strzelców Jordan Professional League 2017-18, grając dla Al-Faisaly Amman.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do klubu”, powiedział Lucas. „Moim celem jest natychmiastowa pomoc drużynie w zdobyciu trzeciego tytułu w Lidze Mistrzów. Fani na to zasługują, podobnie jak klub, który już dwukrotnie wygrał ligę”.

„Nie możemy się doczekać, aż Łukasz wzmocni nasz atak i zrealizuje cele, których tak bardzo potrzebujemy w tym sezonie” – powiedziała współwłaścicielka CFC Vita Danny. „To dla nas bardzo pozytywny transfer”.

Lucas brał udział w dwóch największych turniejach klubowych na świecie, Lidze Europejskiej i Lidze Mistrzów, gdzie brał udział w 12 meczach. Podczas swojego pobytu w polskim klubie Śląskie Wrocław odegrał kluczową rolę w zdobyciu drugiego tytułu mistrzowskiego klubu w sezonie 2011-12, a także pomógł im podnieść Superpuchar Polski w następnym roku.

„Lucas jest graczem zespołowym z dobrym doświadczeniem i wspaniałą osobowością” – powiedział trener CFC Bozidar Bandovic. „Myślę, że pomoże zespołowi w wielu aspektach, zwłaszcza jeśli chodzi o gole”.

Rozpoczął karierę zawodową 13 lat temu w polskim klubie Olympia Elbląg, 33-letni Lucas grał dla Cyrebosu, Bułgarii i Rumunii.

READ  JD Sports Fashion kontynuuje swoją europejską ekspansję poprzez pełne przejęcie polskiej firmy MIG

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *