Chiny czekają na wizytę Jacindy Ardern w Singapurze

Analityka: Podczas ostatniej podróży zagranicznej premier Jacinda Ardern zaatakowała swojego gospodarza.

Stojąc przed Sydney Harbour, Ardern skrytykował australijskiego premiera Scotta Morrisona za jego deportację w latach pięćdziesiątych, Prosi go, aby przestał wysyłać swoje problemy za granicę.

Dla kontrastu była to jej dwudniowa wycieczka do Singapuru Ściśle dobre uczucia.

W rzeczywistości nieustanna pochwała przywódców politycznych i biznesowych każdego narodu, którzy nieustannie się popychają, może doprowadzić do otępienia. Tyle razy można powiedzieć „zrównoważone innowacje” i „przełom cyfrowy”. Staje się po prostu wykładem TED.

Jacinda Ardern odsłoniła we wtorek w Singapurze rzeźbę przedstawiającą wejście do Nowej Zelandii.

./Amor

Jacinda Ardern odsłoniła we wtorek w Singapurze rzeźbę przedstawiającą wejście do Nowej Zelandii.

Czytaj więcej:
* Nowa Zelandia i Singapur w sprawie zrównoważonych podróży lotniczych „Zielony Korytarz”
* Jacinda Ardern potępia pakt obronny Salomona z Chinami, ale mówi, że nie może po prostu „zrzucić WhatsApp” Xi Jinpingowi
* Jacinda Ardern dodaje klimatu do rozmów z Singapurem po pierwszym dwustronnym spotkaniu na obcej ziemi od dwóch lat
* Covid-19: Trzy osoby uzyskały pozytywny wynik podczas podróży premier Jacindy Ardern do Singapuru w Japonii
* Premier Jacinda Ardern potwierdziła, że ​​w maju wyjedzie do Stanów Zjednoczonych

Jacinda Ardern jest świadkiem podpisania szeregu porozumień między Singapurem a Nową Zelandią.

dostarczony

Jacinda Ardern jest świadkiem podpisania szeregu porozumień między Singapurem a Nową Zelandią.

Ten częsty hit biznesowych komplementów znudził mobilny pakiet prasowy Ardern, którego jestem częścią. Faktyczne zapowiedzi z wyjazdu do Singapuru jak dotąd nie pomogły – 100 dodatkowych wiz pracowniczych na wakacje I Seria protokołów ustaleń Chodzi o łańcuchy dostaw i zrównoważony rozwój, które w dużej mierze zwiększają urzędników, którzy obiecują współpracować ze sobą, a nie rzeczywiste, namacalne zmiany polityki dla któregokolwiek z krajów.

Sama Ardern zasadniczo wróciła do trybu kampanii, z legionami fanów chętnych do robienia sobie z nią selfie na większości wydarzeń – lub w jednym przypadku, aby przekazać wiadomość od swojej córki. Bizneswoman określiła się jako „fanka” Ardern i podzieliła się momentami ze swojego konta na Instagramie.

Szczerze mówiąc, czasami nie ma dobrych wiadomości. Singapur i Nowa Zelandia mają już bardzo rozwinięte relacje, dzięki niedawno zaktualizowanej umowie o wolnym handlu i głębokim powiązaniom w łańcuchu dostaw, dzięki którym żywność i leki są w ruchu podczas pandemii.

Jacinda Ardern z widokiem na port w Singapurze.

Henry Cook/Rzeczy

Jacinda Ardern z widokiem na port w Singapurze.

A głęboka przyjaźń może być kluczem do przyszłości Nowej Zelandii, ponieważ oba kraje opracowują, jak zareagować na coraz bardziej asertywne Chiny.

Chiny mają jak na razie dobre wibracje na wyjazd, a główny gracz zawsze był całkowicie nierozpoznany, chyba że o to poproszono. To jest teraz w wiadomościach, ponieważ Nowy pakt obronny z Wyspami Salomona, Chiny milczały o rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ale jest to również w głowach liderów biznesu, którzy sami są chętni do wyjścia poza tak silną zależność od Chin.

W tym kontekście szukasz ludzi o podobnych poglądach. Singapur i Nowa Zelandia to kraje wyspiarskie z populacją około 5 milionów, mimo że nasz kraj jest 368 razy większy. Jesteśmy trochę zamożni, trochę zależni od turystyki i trochę zaniepokojeni zmianami klimatycznymi. Jesteśmy gospodarczo zależni od Chin, z głębokimi kulturowymi powiązaniami ze światem zachodnim.

To nie znaczy, że jesteśmy tacy sami. Singapur został oceniony przez Dom Demokratów jako „Częściowo wolny”, z oceną 47 w porównaniu do 99 w Nowej Zelandii. Partia rządząca nigdy nie była pozbawiona władzy. Premier Lee Hsien Loong jest najstarszym synem pierwszego premiera Singapuru Lee Kuan Yew, któremu ludzie chętnie składają hołd podczas przemawiania.

Ardern jest zaangażowaną demokracją, ale w środę w jej pytaniach do urzędnika Singapore Ports Authority można wyczuć zazdrość, jak wyjaśnił to jasno Port zobowiązał się do planów infrastrukturalnych do 2040. Tego typu planowanie infrastruktury jest trudniejsze, gdy istnieje już możliwość zmiany rządu.

Premier Jacinda Ardern i premier Singapuru Lee Hsien Loong wzięli udział w ceremonii nazwania nowego rodzaju orchidei - nazwanej na cześć Arderna.

dostarczony

Premier Jacinda Ardern i premier Singapuru Lee Hsien Loong wzięli udział w ceremonii nazwania nowego rodzaju orchidei – nazwanej na cześć Arderna.

To odmienne podejście było widoczne w Pałacu Astana w Singapurze, gdzie mediom zabroniono robienia zdjęć telefonami. Ale sam premier Lee, zapytany przez nowozelandzkie media, był odświeżająco szczery, jeśli chodzi o wyzwanie, jakim jest zrównoważenie Chin i Stanów Zjednoczonych, mówiąc, że obawia się, że quasi-poparcie Chin dla Rosji może zdestabilizować napięcia między dwoma supermocarstwami. Wyjaśnił również, że perspektywa powrotu Stanów Zjednoczonych do Transpacyficznej Umowy Handlowej CPTPP jest niemożliwa Prezydent USA Joe Biden prawdopodobnie powiedział mu na spotkaniu w zeszłym miesiącujest politycznie niemożliwym do zarządzania.

Już następnego dnia Ardern była całkiem szczera, zapytana o pakt obronny podpisany przez Wyspy Salomona i Chiny. Wielokrotnie pytana, dlaczego nie poruszyła tej kwestii bezpośrednio z chińskim prezydentem Xi Jingpingiem, przyznała, że ​​nie był Rodzaj światowego lidera, do którego mogłaby „wrzucić WhatsApp”.

Japonia, kolejny etap Arderna, również stoi przed wyzwaniem z Chinami, równoważąc swoją tradycyjną zależność od Stanów Zjednoczonych z faktyczną pozycją w Azji Wschodniej. Jest to również rynek, do którego Nowa Zelandia może uzyskać większy dostęp – podczas gdy CPTPP już obniżył taryfy, nie mamy dwustronnej umowy o wolnym handlu z trzecią co do wielkości gospodarką świata i jedną w naszym regionie.

Głównym przesłaniem podróży, częstym do znudzenia, jest to, że Nowa Zelandia Ponownie otwarty na biznes i turystykę.

Zostało to podkreślone we wtorek wieczorem, kiedy Ardern odsłonił piękne wejście wyrzeźbione w gigantycznych ogrodach nad zatoką Singapuru, wyrzeźbione w Rotorua, aby reprezentować ponowne otwarcie kraju.

Ponowne otwarcie Nowej Zelandii stawia nas na innej ścieżce niż Chiny, które wciąż prowadzą politykę eliminowania Covid-19 długo po tym, jak go porzuciliśmy. Aotearoa również bardzo mocno pozycjonuje się po jednej stronie konfliktu na Ukrainie, rozmieszczając siły w Europie na skalę niespotykaną od II wojny światowej.

Polityka zagraniczna Nowej Zelandii powoli odwraca się od bardziej pesymistycznego spojrzenia na Chiny, które zostało włączone do Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu w połowie 2000 roku.

Przeciągnięcie tej zmiany bez ściągania naszego eksportu z klifu będzie największym wyzwaniem dla polityki zagranicznej Ardern jako premiera – a jej następca prawdopodobnie będzie kontynuował.

READ  Trzęsienie ziemi w Melbourne: „zapobieganie katastrofom” w odległym epicentrum, w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,9 magnitudo w Wiktorii

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top