Co się stało w piątek | Zainteresowania.co.nz

Oto najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć przed wyjściem z pracy (lub jeśli już pracujesz w domu, zanim wyłączysz laptopa).

Zmiany oprocentowania kredytów hipotecznych
Bank of China podniósł dziś stałe stopy procentowe.

Zmiany oprocentowania lokat terminowych
Dziś Heartland Bank wzrósł o 4,00% w stosunku do rocznego TD, odzwierciedlając to, co wcześniej oferował SBS (i od tego czasu się wycofał). Podnieśli też wszystkie inne stawki TD. ASB dodał +20 punktów bazowych do swojego konta SavingsPlus, ale to tylko 1,25%. TSB podniosło swoje konto młodzieży o +40 punktów bazowych do 1,10% niższego.

Szczytowe zatwierdzenia mieszkań
51 000 nowych rejestracji mieszkań zostało zatwierdzonych w roku do maja, 4528 w samym maju. To domy w Oakland decydowały o wyniku. Ale podczas gdy w Auckland i Wellington rośnie liczba pozwoleń na mieszkania, w większości innych obszarów obecnie spada. Podczas gdy branża budowlana jest nadal zajęta tą pracą, z pewnością spadnie, choćby z powodów demograficznych. Słabość będzie się rozprzestrzeniać, ponieważ branża budowlana będzie operować zaległościami w nowych domach oczekujących na ukończenie. Będzie to amunicja z branży, która w zeszłym roku zaksięgowała prace o wartości ponad 22 miliardów dolarów. ANZ to oczekiwanie Czynniki zarówno po stronie podaży, jak i popytu na rynku mieszkaniowym słabną, tworząc „złe perspektywy dla budownictwa. Spodziewamy się 6% spadku inwestycji mieszkaniowych w 2023 r.”.

Zmierz się z prośbą
Może rynek mieszkaniowy uratują imigranci? Imigracja Nowa Zelandia twierdzi, że otrzymała ponad 100 000 wniosków obejmujących ponad 200 000 osób od czasu otwarcia jednorazowej uproszczonej ścieżki na pobyt w dniu 1 grudnia 2021 r. Wnioski te obejmują wiele osób pracujących w obszarach niedoboru umiejętności, w tym między innymi , 5975 pracowników służby zdrowia, 13 967 pracowników budowlanych, 5481 pracowników przemysłu podstawowego i 761 nauczycieli. Od środy w tym tygodniu 61 343 osób zostało mieszkańcami Nowej Zelandii dzięki tej jednorazowej polityce.

w dół, ale nie na zewnątrz
Tymczasem zaufanie konsumentów pozostaje na niskim poziomie. Ale przynajmniej nie było tak nisko w czerwcu, jak dwa miesiące temu, ale Jak mówi ANZ., nadal znajduje się w obszarze „coś, o co należy się martwić”. Oczekiwania inflacyjne są wciąż zbyt wysokie, a konsumenci nie spieszą się z zakupem dóbr trwałego użytku. Ale nie wszystko jest ponure. Nie wszystkie fundamenty gospodarcze są słabe, a rynek pracy jest bardzo napięty, co wspiera postrzeganie bezpieczeństwa pracy przez konsumentów.

READ  Przejście na EV: nadszedł czas

Najwyższe warunki braku pozyskiwania zasobów
Pozwolenia na lokale niemieszkalne po raz pierwszy w historii przekroczyły w maju miliard dolarów. Wartości zatwierdzeń wzrosły w maju o 33% w stosunku do ubiegłego roku, a Infometrics twierdzi, że nawet przy szacowanym wzroście kosztów o ponad +10%, rzeczywisty wzrost prawdopodobnie wyniesie około +20%, co czyni te wyniki imponującymi. Nieco zaskakujące prym wiodą pozwolenia na nowe biurowce. Wydaje się, że inwestorzy nie martwią się o WFH.

Więcej listów zastawnych
BNZ skompilował część swojego portfela hipotecznego i wykorzystał je jako zabezpieczenie do emisji listów zastawnych o wartości 750 milionów euro. To daje sumę listów zastawnych BNZ do 5,4 miliarda dolarów nowozelandzkich z księgi hipotecznej, która obecnie wynosi 54,5 miliarda dolarów (jak w marcu), więc 10% zostało zastawionych w ten sposób. Bank Rezerw Nowej Zelandii ustalił 10% limit.ale dotyczy to sumy aktywów banków, a nie tylko księgi hipotecznej. Łączne aktywa BNZ W marcu 2022 r. wyniosła 124 miliardy dolarów.

Nadchodzą straty
Australijski rynek mieszkaniowy jest na dobrej drodze do 15% spadku rok do roku do połowy 2023 roku, najsłabszego wyniku od ponad pięćdziesięciu lat, mówi Deutsche Bank.

dobre dodatki
W Australii przeprowadzono dziś dwa badania PMI i oba pokazują, że działalność fabryk rozwija się tam teraz szybciej i w zdrowym tempie. tutaj A tutaj.

Rozszerzenia TIMID
fabryka sektora prywatnego PMI dla Chin Odnotował, że produkcja przemysłowa odbiła w miarę złagodzenia ograniczeń pandemicznych, podobnie jak wczorajszy oficjalny raport PMI. W rzeczywistości był to jednak wynik mocniejszy niż oficjalny – niewiele, ale za to daje lepszą ekspansję. To było ich najlepsze od ponad roku. Japonia A Korea Południowa Wciąż się rozwija, ale rozwija się w Tajwan odparowanie. Wszystkie kraje odnotowały silną presję kosztową i zanikanie nowych poziomów zamówień.

READ  Coronavirus Covid 19: Bank Rezerw pozostawia oficjalną stopę pieniężną wstrzymaną

Zły wynik negocjacji
Rząd sprzeciwia się twierdzeniu, że nowa umowa o wolnym handlu UE to dla nas dobry interes. Zasadniczo Unia Europejska, jeden z najbardziej protekcjonistycznych bloków gospodarczych na świecie, ignoruje nas i niewiele daje nam do ochrony swoich czerwonych linii. Podobnie jak UK FTA, EU FTA nie była wydarzeniem, które nie uzasadnia szumu wokół niej.

Będzie padać przez miesiąc następnego dnia
Powinno być dobrze w Eden Park w sobotnią noc, ale pamiętaj, że w niektórych częściach NSW mogą jutro wystąpić comiesięczne deszcze i Ostrzeżenia Poza. Minęły lata, odkąd susza była tematem rozmów we wschodniej Australii.

Bądź wyjątkowy – wesprzyj nas
Jeśli cenisz tego rodzaju wiadomości, czy możesz rozpoznać swoje wsparcie, dołączając do innych i stając się zwolennikiem. Wtedy możesz czytać bez reklam. W pierwszej połowie 2022 roku przeczytaliśmy 1,65 miliona unikalnych czytelników, z których większość nie jest zwolennikami. Przeczytali 12,8 miliona stron treści. W samym czerwcu czytelnicy spożyli o blisko 20% więcej treści niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Nie potrzebujemy dla nas wsparcia wszystkich, tylko Ciebie.

Niskie kursy walut
Nie znamy jeszcze dzisiejszych kursów zamknięcia, ale mogą one gwałtownie spaść. Stopa 90-dniowych bonów bankowych spadła o -1 punkt bazowy do 2,85% w dniu dzisiejszym. Rentowność 10-letnich obligacji Australii wynosi obecnie 3,56%, o 13 punktów bazowych mniej niż wczoraj o tej porze. Stopa 10-letnich obligacji Chin jest obecnie 2,83% i niższa o 1 punkt bazowy. Oprocentowanie 10-letnich obligacji rządowych w Nowej Zelandii wynosi obecnie 3,75%, co oznacza spadek o 13 punktów bazowych i nadal niższy niż poprzednia reforma obligacji RBNZ z -10 punktów bazowych do 3,79%. 10-letni UST znajduje się teraz na poziomie 2,98% i spadł o 12 punktów bazowych w porównaniu z wczorajszym czasem.

Ceny akcji mieszane
Kiedy S&P500 otwierał się dziś na Wall Street, w pierwszej godzinie spadł o alarmujące -2,0%. Ale odzyskał ponad połowę tego, kończąc w czwartkowym handlu w dół o 0,9%. Jak dotąd w tym tygodniu spadł o -3,3%, ponieważ ceny aktywów zostały przeklasyfikowane, a rentowności pozostają wysokie. Tokio również straciło -0,9% w handlu późnym porankiem, prowadząc do tygodniowych strat na poziomie -2,2%. Hongkong stracił -0,6% i dąży do tygodniowego wzrostu o 1,9%. Indeks Szanghaju spadł o 0,1% na początku piątku, ale nadal dąży do tygodniowego wzrostu +0,9%. ASX200 zyskał +0,2% i jeśli utrzyma się dzisiaj, tydzień zakończy się bez zmian. NZX50 spadł dziś o 0,2% w późnym handlu, ale powinien zakończyć tydzień na plusie +0,4% – co jest wiarygodnym wynikiem, biorąc pod uwagę wszystkie inne zmienności na światowych rynkach. Air NZ miał dobry dzień (dla odmiany), podobnie jak ERoad i Auckland Airport.

READ  Rynek akcji zyskuje, gdy Infratil osiąga rekordowe plany akwizycji

złoto w dół
Na początku handlu azjatyckiego złoto spadło o 16 USD od wczorajszego dnia do poziomu 1804 USD/oz. Nie ma tu ratunku dla wielorybów.

NZD DOLNE
Dolar nowozelandzki pozostał bez zmian od wczoraj na poziomie 62,2 USD. W stosunku do dolara australijskiego potwierdziliśmy marginalnie 90,5 AUc. W stosunku do euro niewiele się zmieniło za 59,4 eurocentów. Oznacza to, że nasz TWI-5 ma teraz nieco ponad 70,2.

Niestabilny Bitcoin
Bitcoin jest teraz na poziomie 20 210 USD i +0,8% więcej niż wczoraj. Ale w międzyczasie zarobiła do 18 631 dolarów, zanim wyzdrowiała. Wieloryby wydają się wskakiwać, aby wesprzeć cenę, gdy niepokojąco spada z ogólnego handlu. Zmienność w ciągu ostatnich 24 godzin była intensywna i wynosiła +/- 5,9%.

Wybierz karty wykresu

Wybierz karty wykresu

Ten wykres wilgotności gleby jest Animacja tutaj.

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami, obserwując Kalendarz ekonomiczny tutaj ».

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top