Coronavirus Covid-19: aktualizacja australijska – NSW zgłasza 344 nowe przypadki lokalne i 2 zgony; Zamknięcie Victoria przedłużone

Coronavirus Covid-19: aktualizacja australijska – NSW zgłasza 344 nowe przypadki lokalne i 2 zgony;  Zamknięcie Victoria przedłużone

Premier NSW Gladys Berejiklian na konferencji prasowej, aby przedstawić aktualne informacje na temat COVID-19. Wideo / 7 aktualności

Australijska fala delta nie wykazuje oznak spowolnienia, a Nowa Południowa Walia zgłosiła dziś 344 nowe lokalne przypadki, a Wiktoria przedłuża blokadę.

Jednak mieszkańcy Queensland mogą być ostrożnymi optymistami po tym, jak w stanie słonecznym zarejestrowano tylko cztery lokalne przypadki – wszystkie powiązane z gromadą endorubilową.

Nowa Południowa Walia

Nowa Południowa Walia odnotowała dziś 344 nowe przypadki Covid-19 i dwa zgony związane z Covid.

Sześćdziesiąt pięć dzisiejszych przypadków było zaraźliwych w społeczności, a stan izolacji 100 jest nadal badany.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że mężczyzna w wieku 30 lat z północnego Sydney zmarł w szpitalu Northern Beaches, a mężczyzna w wieku 90 lat z południowo-zachodniego Sydney zmarł w szpitalu Concord. Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​mężczyzna po trzydziestce „miał też inne dolegliwości”.

34 osoby zmarły z powodu Covid od początku obecnej epidemii.

Ograniczenia dotyczące pozostawania w domu będą obowiązywać na obszarze samorządu lokalnego Dubbo od dzisiaj od godziny 13:00 do co najmniej 19 sierpnia.

Zdecydowana większość NSW jest obecnie zamknięta, a mieszkańcy Greater Sydney, Tamworth, Armidale i Byron Bay są pod nakazem pozostania w domu. To około 6,5 miliona ludzi, czyli około 80 procent stanu.

Dyrektor ds. Zdrowia NSW, dr Kerry Chant, powiedział, że młodzi ludzie coraz częściej trafiają na oddział intensywnej terapii.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: Rosjanie przenoszą uwagę z Kijowa - ograniczanie celów?

Powiedziała, że ​​62 pacjentów z Covid przebywających obecnie na oddziale intensywnej terapii ujawniło „małe selfie”, w tym trzy osoby w wieku 20 lat, 7 w wieku 30 lat, 6 w wieku 40 lat, 14 w wieku 50 lat i 13 w wieku 60 lat. 16 po siedemdziesiątce i trzy po osiemdziesiątce.

Pięćdziesiąt siedem z 62 nie było zaszczepionych.

„Pięć osób otrzymało jedną dawkę szczepionki”, powiedział Chant. „Widać, że szczepionka działa”.

„Nie dostaliśmy na OIOM nikogo, kto otrzymałby dwie dawki szczepionki”.

Dziś rano minister policji NSW David Elliott zasugerował, że w zeszłym miesiącu protest przeciwko zamknięciu Jest odpowiedzialny za eksplozję numerów spraw w kraju.

Nowa Południowa Walia zgłosiła wczoraj 356 nowych lokalnych infekcji i cztery zgony związane z Covid.

To było „zbyt przypadkowe”, powiedział Elliott, który pojawił się w programie telewizyjnym Today, że liczba spraw gwałtownie wzrosła w wyniku nieautoryzowanego wzrostu.

„Nie jestem przekonany, że niektóre dramaty, jakie mamy z tymi liczbami, nie są bezpośrednim wynikiem tego protestu trzy tygodnie temu” – powiedział Elliott.

Tymczasem burmistrz Byron Bay, Michael Lyon, ponownie skrytykował człowieka z Sydney, który złamał blokadę, aby podróżować do tego obszaru, ponieważ ujawniono wymówkę, którą podał, aby wejść do tego obszaru.

Pomimo trwającej blokady w Greater Sydney i innych częściach stanu, nakazy zdrowia publicznego NSW zapewniają zwolnienie z „kontroli potencjalnego nowego zakwaterowania”.

Doniesiono, że policja mogła zostać poinformowana, że ​​mężczyzna w Sydney ma takie zwolnienie.

Kolejki w wyskakującej witrynie testowej Covid w Melbourne w Australii 27 maja 2021 r. Zdjęcie/Getty Images
Kolejki w wyskakującej witrynie testowej Covid w Melbourne w Australii 27 maja 2021 r. Zdjęcie/Getty Images

Ta zasada wywołała oburzenie wśród społeczności Byron Bay, a Leon potwierdził w mediach społecznościowych, że luka istnieje i nazwał ją „oburzającą”.

Inni mieszkańcy również wyrazili oburzenie, a niektórzy wzywali rząd do natychmiastowego zamknięcia luki.

Leon powiedział Daily Telegraph, że działania mężczyzny sugerowały, że nie bierze Covida „poważnie”.

„Nie sprawdził kodów QR, był zaraźliwy i chory przez kilka dni i wiedział o tym, a my nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy, dopóki naprawdę nie zachorował” – powiedział gazecie.

READ  Nagranie z wnętrza opadającego helikoptera Gold Coast na chwilę przed jego awarią

Jego dzieci również wykazywały objawy i mogły zarazić się Covidem.

„Jak rozumiem, ten facet może zostać oskarżony. Jasne, w tym przypadku jest to uzasadnione. Ludzie są sfrustrowani, źli, a to powoduje trudności gospodarcze, a my mieliśmy duży wpływ z powodu blokady i innych obszarów z powodu turystyki. „

Koronawirus choroba

Wiktoria

Blokada Melbourne została przedłużona o siedem dni po tym, jak Victoria odnotowała dziś 20 nowych lokalnych przypadków, z których pięć nie było powiązanych z istniejącym klastrem. Sześć dzisiejszych przypadków było zaraźliwych w społeczności.

Wiktoria Premier Dan Andrews.  Zdjęcia/Getty Images
Wiktoria Premier Dan Andrews. Zdjęcia/Getty Images

Premier Daniel Andrews powiedział, że obowiązujące obecnie ograniczenia nie ulegną zmianie.

Andrews powiedział, że dzisiejsze problemy z „niejednoznacznością” są obecnie jednym z największych zmartwień władz i jednym z głównych powodów przedłużenia blokady, która miała się zakończyć jutro.

„To ogromne wyzwanie dla każdego wiktoriańskiego, który chce prowadzić swój biznes, chce być otwarty i mieć stopień swobody, który jest po prostu niemożliwy ze względu na zmienną delta” – powiedział Andrews.

Victoria zgłosiła wczoraj 20 spraw społecznych, z których pięć można było zakomunikować w społeczności.

Queensland

Queensland odnotowało dziś cztery nowe lokalnie nabyte przypadki Covid-19, co premier Anastasia Pachaczuk nazwała „doskonałą wiadomością”.

Wszystkie nowe przypadki są powiązane z grupą Indooropilly.

Tysiące bliskich kontaktów szkół ograniczonych do grupy – w tym Indooroopilly State High School, Brisbane Grammar School, Brisbane Girls Grammar School i Ironside State School – będą mogły opuścić domową kwarantannę od środy do soboty, pod warunkiem, że uzyskają negatywny wynik testu. W dniu 12 testów.

READ  Australijska firma autobusowa rozpaczliwie potrzebuje pracowników w związku ze spadkiem zainteresowania ofertami pracy

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *