Wybuch epidemii Covid-19 delta: w przyszłym roku tysiące ludzi zachoruje na Covid-19 – większość z nich zostanie w domu

Omówienie gotowości systemu opieki zdrowotnej na Covid-19, ponieważ dr Jeff Lowe rozkłada oczekiwanych ponad 5000 przypadków tygodniowo, nawet gdy 90 procent populacji doświadcza podwójnego huraganu. Wideo / Mark Mitchell

W przyszłym roku, nawet po zaszczepieniu 90 procent kwalifikującej się populacji, przypadki Covid na obszarze obejmującym Auckland i Northland mogą osiągnąć 5300 tygodniowo przez sześć tygodni.

Rząd się tym nie martwi. W rzeczywistości uważa się, że można go całkowicie kontrolować.

Tylko ułamek tych przypadków trafi do szpitala, a jeszcze mniej trafi na oddział intensywnej terapii na respiratorach. Większość będzie izolowana w domu, z codziennymi kontrolami przez telefon od personelu medycznego. Duża część z nich nie porozmawia nawet z lekarzem o swoim stanie, ale będzie pod opieką telefoniczną ze strony personelu pielęgniarskiego i urzędników służby zdrowia.

Jest to najgorszy scenariusz dla planu Covid ujawniony przez sekretarza zdrowia Andrew Little’a, dyrektora medycznego dr Andrew Connolly’ego i lekarza pierwszego kontaktu dr Jeffa Lowe’a w czwartek rano.

Plan prawdopodobnie będzie najbardziej jastrzębim punktem centralnym nowozelandzkiej strategii Covid od początku wybuchu epidemii.

Zamiast przenosić pozytywne przypadki do obowiązkowej kwarantanny, większość z nich zostanie odizolowana w domu. Po pozytywnym teście z pacjentami skontaktują się urzędnicy służby zdrowia, zwykle telefonicznie.

Ich potrzeby zostaną następnie ocenione. Osoby, u których istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zachorują poważnie, mogą otrzymać proste, regularne kontrole telefoniczne. Inni otrzymają pulsoksymetr (monitor na podczerwień), który sprawdzi, czy stan pacjentów pogarsza się do tego stopnia, że ​​potrzebują opieki szpitalnej.

Organizacje wolontariackie i organizacje pozarządowe mogą być ograniczone do dostarczania żywności i pakietów opieki. Sprawy będą wywoływane codziennie w celu monitorowania przestrzegania przepisów i sprawdzania stanu zdrowia ludzi.

Niewielu mówiło, że wbrew opinii publicznej system opieki zdrowotnej ma wystarczające możliwości, by poradzić sobie z wybuchem epidemii na taką skalę.

Lekarz pierwszego kontaktu dr Jeff Lowe i dyrektor medyczny dr Andrew Connolly, za pośrednictwem AVL, podczas briefingu na temat gotowości systemu opieki zdrowotnej Covid-19 w parlamencie.  Zdjęcie/Mark Mitchell.
Lekarz pierwszego kontaktu dr Jeff Lowe i dyrektor medyczny dr Andrew Connolly, za pośrednictwem AVL, podczas briefingu na temat gotowości systemu opieki zdrowotnej Covid-19 w parlamencie. Zdjęcie/Mark Mitchell.

READ  Afganistan: ludzkie szczątki znalezione w podwoziu sił powietrznych USA

„Obecne korzystanie z OIOM lub wysoka zależność wynosi około dwóch trzecich”, powiedział Little, dodając, że „niepoprawne” było stwierdzenie, że system szpitalny „przekroczył limit” z powodu obecnej epidemii.

Niewielu powiedziałoby, kiedy nowy plan wejdzie w życie, ale powiedział, że głównym punktem spornym będą wskaźniki szczepień.

Gdy wskaźniki szczepień są wysokie, rząd może przejść od zarządzania prawie wszystkimi pozytywnymi przypadkami w placówkach kwarantanny do zarządzania prawie wszystkimi pozytywnymi przypadkami w domu.

Lowe powiedział, że podstawowa opieka zdrowotna działa „prawdopodobnie przez dwa miesiące… w formie modelu podstawowej opieki zdrowotnej, a także ścieżki klinicznej, którą należy podążać”.

„W szczytowym okresie w 2022 roku wydaje się, że w regionie północnym w społeczności występuje około 5300 przypadków COVID-19.

„Ważną częścią tego jest to, że oczekuje się, że 5270 z tych przypadków będzie leczonych w społeczności”.

W przyszłości, jak powiedział Lowe, zostaną zidentyfikowane pozytywne przypadki – „może na stacji testowej, może to być klinika oddechowa lub ogólna praktyka dla wymazów kontrolnych”.

Po pozytywnym teście pacjenci będą oceniani dwukrotnie.

„Zdrowie publiczne przeprowadza dwie oceny tego pacjenta, aby określić jego ryzyko.

„Jednym z nich jest ryzyko medyczne, na które są narażeni, które zależy od rasy, wieku i stanu zdrowia danej osoby”.

Druga ocena „przygląda się ryzyku społecznemu tej niewinności – czy są w stanie sobie radzić lub samoistnie w domu – czy istnieją potrzeby dla ich rodzin w zakresie jedzenia, odzieży i edukacji”.

Oceny te pomogłyby ludziom w „stratyfikowaniu ryzyka klinicznego w celu ustalenia, gdzie można je bezpiecznie podawać”.

„90-95% osób, które zarażą się Covid-19, rozwinie łagodną chorobę wirusową, która nie wymaga leczenia, ale będzie musiała być monitorowana, zwykle w domu” – powiedział.

Podczas gdy Little podkreślał, że system opieki zdrowotnej poradzi sobie z epidemią, trzej urzędnicy przyznali, że okres wysokiej liczby przypadków będzie zatłoczony.

READ  Covid-19 Australia: ograniczenia NSW zostaną jeszcze bardziej złagodzone, gdy stan osiągnie cel 80%

Odizolowanie 5270 osób każdego tygodnia oznacza, że ​​minimalna liczba telefonów dziennie – oprócz kontaktu z osobami, które wcześniej uzyskały pozytywny wynik testu.

Little powiedział, że obecne ograniczenia nie zostały natychmiast złagodzone.

„W tej chwili mamy ograniczenia… im bardziej zbliżamy się do 90-procentowego wskaźnika szczepień, możemy podejmować decyzje o tym, co będzie dalej”.

Ale dał jasno do zrozumienia, że ​​rząd zmierza w kierunku złagodzenia ograniczeń.

„Ale podjęliśmy już pewne zobowiązania w pierwszej części przyszłego roku, kiedy spodziewamy się poluzowania granic i tego typu rzeczy. w górę.”

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top