Coronavirus Covid 19 Australia: NSW ustanawia ponury nowy rekord z 919 przypadkami społeczności; Zamknięcie jest bliskie

Coronavirus Covid 19 Australia: NSW ustanawia ponury nowy rekord z 919 przypadkami społeczności;  Zamknięcie jest bliskie

Nowa Południowa Walia zgłosiła kolejny dzień wzrostu liczby przypadków Covid-19 i dwóch dodatkowych zgonów. Wideo / Sky News Australia

NSW zgłosiło 919 nowych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin do 20:00 zeszłej nocy.

Stan odnotował również dwa dodatkowe zgony związane z Covid – 30-letnią kobietę w zachodnim Sydney, co zostało ogłoszone wcześniej, oraz 80-letni mężczyzna z północnego Sydney.

Mężczyzna zaraził się w Greenwood Aged Care w Normanhurst. To trzecia śmierć związana z epidemią w domu opieki.

Spośród obecnych nowych przypadków 106 było izolowanych przez cały okres infekcji, 18 przypadków było izolowanych przez część okresu infekcji, a 37 przypadków było zaraźliwych w społeczności. Stan izolacji 758 przypadków jest nadal badany.

Obecnie w szpitalach NSW przebywa 645 pacjentów z Covid, z których 113 jest na oddziale intensywnej terapii, z czego 40 wymaga wentylacji.

Całkowita liczba szczepionek podawanych w NSW wynosi obecnie 6 143824.

Wcześniej Berejiklan powiedział, że nowe wolności dla w pełni zaszczepionych mieszkańców NSW mogą zostać ogłoszone już jutro, a ostateczne szczegóły są już na miejscu.

Powiedziała, że ​​szczepienia pozostają najważniejszą postacią w przyszłości.

„Kiedy osiągniemy wszystkie te kamienie milowe, będziemy mieli dodatkowe wolności. Szukamy jako zespół, aby jutro lub pojutrze ogłosić, czym są te wolności dla osób w pełni zaszczepionych” – powiedział Berejiklian.

„Kiedy otrzymujesz 70-procentową podwójną dawkę… zaczynasz mówić o wskaźniku hospitalizacji, a nie o liczbie przypadków. A liczba przypadków staje się mniej ważna.

Policja NSW na Circular Quay w Sydney 21 sierpnia 2021 r. Zdjęcie/Getty Images
Policja NSW na Circular Quay w Sydney 21 sierpnia 2021 r. Zdjęcie/Getty Images

READ  Wojna Izraela z Hamasem: Biden mówi, że eksplozja szpitala w Gazie „wygląda, jakby dokonała tego druga drużyna”, a nie Izrael

„Nie zrozum mnie źle. Każdego dnia chcemy, aby numery spraw spadały, a nie rosły.

„Od teraz najważniejszą dla nas liczbą jest liczba osób chronionych i mamy tę zbroję, ponieważ wiemy, że trzyma ludzi z dala od szpitala”.

Wiktoria

W dzisiejszej Wiktorii nastąpił pozytywny spadek całkowitej liczby nowych codziennych infekcji Covid – ale stan odnotował wzrost niejasności i przypadków, które miały miejsce w społeczności.

Spośród 45 lokalnych przypadków zgłoszonych w stanie, 36 jest powiązanych z obecnymi epidemiami, a 17 znajduje się w kwarantannie na czas trwania infekcji.

Oznacza to, że w społeczności obecnych było 28 nowych przypadków i odkryto dziewięć nowych tajemniczych przypadków.

Premier Daniel Andrews wielokrotnie powtarzał, że chce zobaczyć kilka dni bez przypadków w izolacji przed zniesieniem blokady Wiktorii, ale źródła Ministerstwa Zdrowia powiedziały, że mogą teraz patrzeć na szerszy cel.

Oznacza to, że stan może nie musieć czekać, aż nastąpi wzrost jednocyfrowego statusu każdego dnia, zanim blokada zostanie zniesiona.

Źródła powiedziały Herald Sun, że ogólnostanowe zamknięcie może zostać zniesione przez dwucyfrowe dzienne przypadki, jeśli władze uznają, że znaczniki kontaktów „ominęły” epidemię.

Źródło w Ministerstwie Zdrowia powiedział: „Porozmawiamy więcej o tym, ile jest tajemniczych przypadków. Czy osoby śledzące kontakt myślą, że obejmują je ramionami?”

Zamknięcie ma zakończyć się 2 września.

Queensland

Premier Queensland Anastasia Balachchuk ogłosiła, że ​​wszyscy przybysze z Nowej Południowej Walii, Wiktorii i Wiktorii będą mieli zakaz wjazdu do stanu Sunshine od południa po tym, jak zostali „przytłoczeni” przez przybyszy.

Za pośrednictwem Twittera premier powiedział, że tymczasowe zawieszenie dostępu z trzech jurysdykcji było odpowiedzią na „przemieszczanie się ludzi w celu ucieczki przed zamknięciem międzystanowym, co znacznie obciąża system kwarantanny w hotelu”.

READ  Covid-19: Omicron „rozprzestrzenia się szybciej niż Delta”, ale ryzyko może być znane dopiero w przyszłym miesiącu — naukowiec

„Natychmiast zatrzymujemy dostęp do hotspotów międzystanowych. Chodzi o to, aby mieszkańcy Queensland byli bezpieczni przed zmienną delta.

„W tej chwili nie mamy nigdzie. Queensland jest kochany na śmierć”.

Queensland nie zgłosiło dziś żadnych nowych przypadków Covid, a dwóch kierowców ciężarówek, którzy we wtorek uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa, zostało sklasyfikowanych jako fałszywie dodatnie.

Palaszczuk powiedziała, że ​​musi egzekwować nowe przepisy, ponieważ państwo „walczy” o hotele objęte kwarantanną.

„Jesteśmy naprawdę zaniepokojeni presją, jaką hotelowy system kwarantanny wywiera na nasze zasoby” – powiedziała.

Premier powiedział, że zostaną zwolnione osoby podróżujące do Queensland na urlop okolicznościowy lub poddające się procedurom medycznym.

Na dzień wczorajszy w 22 hotelach objętych kwarantanną w Queensland przebywało 5114 osób – 3257 wśród stanów i 1857 z zagranicy.

Premier powiedział, że od 9 do 20 sierpnia 2750 osób otrzymało odprawy graniczne, aby przenieść się do Queensland – prawie 2000 z nich w ciągu jednego tygodnia.

Przedstawiać

ACT zgłosił dziewięć nowych infekcji Covid-19, ponieważ premier Andrew Barr potwierdził, że Canberra nie otrzyma wczesnych oznak zablokowania.

Całkowita liczba aktywnych spraw w społeczności wynosi teraz 176.

Z dzisiejszych spraw osiem jest związanych ze znanymi przypadkami, a jeden jest w trakcie dochodzenia.

Barr potwierdził, że osoba jest w stanie krytycznym w szpitalu. W sumie siedem osób jest leczonych w szpitalu z powodu wirusa.

Na całym terytorium zidentyfikowano ponad 400 miejsc ekspozycji.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *