Coronavirus Covid 19: Dlaczego australijskie przypadki nie są zamykane z powodu zablokowania?

Coronavirus Covid 19: Dlaczego australijskie przypadki nie są zamykane z powodu zablokowania?
styl życia

17 sierpnia 2021 r. Auckland i Coromandel zostaną objęte blokadą poziomu 4 przez siedem dni – a reszta kraju przez trzy dni – po wiadomościach o społeczności Covid-19 w największym mieście Nowej Zelandii.

Opinia

Długo po zakończeniu blokad będziemy pamiętać duże zgromadzenia, które odbyły się wbrew nakazom zdrowia publicznego, z których wiele było katalizatorem Covid-19.

Jest impreza domowa w Waterloo w Sydney, która doprowadziła do co najmniej 12 przypadków, impreza w Newcastle, która spowodowała zamknięcie całego obszaru, i, lepiej znane, przyjęcie zaręczynowe w St Kilda w Melbourne w weekend, które może zmienić się w super wydarzenie dealera.

Jednak niektórzy eksperci ds. zdrowia powiedzieli, że powinniśmy uważać, aby skupiać się tylko na tych dużych i rażących naruszeniach zasad. Zamiast tego wielu z nas po cichu ignoruje kilka poleceń dotyczących zdrowia tu i tam. Może to być głównym czynnikiem dalszego spreadu.

„Mając kilka osób [may seem like] Nancy Baxter, epidemiolog z University of Melbourne, powiedziała ABC News, że to nie jest impreza na 60 lub 100 osób.

„Ale wszystkie te rzeczy sumują się i mają bezpośredni wpływ na to, czy otworzymy, czy nie”.

Premierzy zaapelowali do ludu, aby nie odbierali nakazów zdrowia.

Istnieje niewątpliwe ryzyko, że ludzie łamią zasady na małą skalę, ale większe wydarzenia są nadal najbardziej niepokojące, biostatystyk i epidemiolog z University of South Australia, powiedział news.com.au Adrian Easterman.

Zasady dotyczące tego, co możesz, a czego nie możesz robić, różnią się w wielu australijskich blokadach. Jednak jest możliwe, że około 200 graczy, którzy zatrzymali się na drinka i pogawędkę, słuchając DJa w Northcote w północnym Melbourne w niedzielę, wiedziało, że nie trzymają się ostatniego listu.

To naruszenie było wyraźnie widoczne. Ale wiele innych naruszeń zasad jest znacznie bardziej subtelnych.

READ  Opinia światowa zwraca się przeciwko Rosji, gdy rosną obawy Ukrainy

Na przykład w Sydney odwiedzający rodziny są dozwolone tylko wtedy, gdy znajdują się w jednoosobowej bańce. Ale nie wszyscy się zgadzają.

„Kobieta z sąsiedztwa mieszka z dziećmi, a ci nastolatkowie urządzili sobie kolegów na zewnątrz” – powiedział news.com.au mieszkaniec zachodniego Sydney.

„Nic dziwnego, że nie wyszliśmy z blokady”.

Podobne niskie odstępstwo od zasad prawdopodobnie będzie występować częściej: chodzenie bez maski z przyjacielem, chociaż w większości przypadków przepisy wymagają masek, wypicie filiżanki z sąsiadem przez płot, a następnie stawienie się na kilka minut aby sprawdzić nową łazienkę, lub Zwolnij szlaki w Woolies, gdy wpadniesz na towarzysza, którego nie widziałeś od tygodni.

W zeszłym tygodniu wiktoriański premier Daniel Andrews wezwał mieszkańców Melbourne do przestrzegania nakazów zdrowotnych.

„Czy mogę zaapelować do każdego, kto dokonał złych wyborów, że wszyscy musimy pracować razem, aby to przezwyciężyć”.

Ian Hickey z University of Sydney’s Brain and Mind Center powiedział Sydney Morning Herald, że przedłużające się ograniczenia spowodowały, że wiele osób rozwinęło „przewlekły stan przewlekłego stresu”.

Jednocześnie stali się nieufni wobec nakazów z góry.

„W obliczu tego, co wydaje się nieskuteczne działanie rządu i zamieszanie… ludzie nie chcą pozostać bezradni i zmęczeni” – powiedział.

Pasażerowie promu wysiadają z promu w Devonport w Auckland.  Pierwszy przypadek zakażenia Covid 19 w społeczności od miesięcy miał miejsce w Devonport.  Zdjęcie/NZME
Pasażerowie promu wysiadają z promu w Devonport w Auckland. Pierwszy przypadek zakażenia Covid 19 w społeczności od miesięcy miał miejsce w Devonport. Zdjęcie/NZME

„Działają, aby czuć się lepiej i działają w sposób, który uważają za odpowiedni. Uważają, że są niskiego ryzyka i robią rzeczy, które naprawdę pomagają im przetrwać”.

Rozmowa z przyjacielem na ulicy, na przykład bez masek, ponieważ obaj mierzą, że transmisja zewnętrzna jest znacznie mniej prawdopodobna niż transmisja wewnętrzna.

Rodzina z babcią na kolację – wielki zakaz – może zdać sobie sprawę, że ryzyko zarażenia się Covidem jest większe niż uszczerbek na zdrowiu psychicznym spowodowany pozostawieniem samego domu.

Nie pomaga to, że Covid sam w sobie jest złożonym potworem – wiele wpływów i zmiennych zbija z tropu ludzi, a zasady wokół niego mogą być sprzeczne.

Lista kupujących, którzy mają wejść do supermarketu Devonport New World w Devonport, Auckland.  Zdjęcie/NZME
Lista kupujących, którzy mają wejść do supermarketu Devonport New World w Devonport, Auckland. Zdjęcie/NZME

READ  Newsable: Amerykańscy mężczyźni włamują się do więzienia, utknęli, a następnie zostają aresztowani

Na przykład Victoria szybko zamknęła sklepy ze sprzętem, które uznała za niepotrzebne. Jednak NSW trzyma je otwarte, stwierdzając, że jest to rzeczywiście konieczne i że i tak nie jest to prawdziwy problem w większości przypadków w domach i podstawowych miejscach pracy.

Jeśli nawet kraje nie mogą dojść do porozumienia co do tego, co jest ryzykowne, jeśli chodzi o Covid, jaką nadzieję ma reszta z nas?

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *