Coronavirus Covid 19: Scott Morrison przyznał zwolnienie z podróży w Dzień Ojca do Sydney lotem VIP

Coronavirus Covid 19: Scott Morrison przyznał zwolnienie z podróży w Dzień Ojca do Sydney lotem VIP
Globalizm

Nowa Południowa Walia odnotowała kolejny dzień wysokiej liczby przypadków, z 1281 nowymi lokalnymi zakażeniami i pięcioma zgonami potwierdzonymi w poniedziałek. Wideo / Sky News Australia

Australijski premier Scott Morrison otrzymał zwolnienie z podróży do Sydney, aby świętować Dzień Ojca w weekend, pomimo zakazu, który wymaga od każdego odwiedzającego Sydney samoizolacji po powrocie do Canberry na 14 dni.

Kancelaria premiera potwierdziła, że ​​Morrison poleciał w sobotę po południu lotem VIP do Sydney sfinansowanym przez podatników, a wrócił w poniedziałek rano.

News.com.au rozumie, że planował przenieść się do Sydney w dającej się przewidzieć przyszłości po siedmiu tygodniach nieobecności swojej rodziny w Canberze.

Jednak te plany uległy zmianie, gdy musiał na krótko wrócić do Canberry, aby wziąć udział w posiedzeniu Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego, które nie mogło się odbyć zdalnie ze względów bezpieczeństwa.

W rezultacie udał się do Sydney na Dzień Ojca, a następnie z powrotem do Canberry.

Blokada ACT Covid-19, która rozpoczęła się 12 sierpnia, była kilkakrotnie przedłużana i ma się zakończyć 17 września.

Na podstawie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego dyrektor ds. zdrowia ACT Keren Coleman zaoferował premierowi zwolnienie z podróży do Sydney, a następnie z powrotem do Canberry.

Premier Australii Scott Morrison, jego żona Jenny Morrison, premier Jacinda Ardern i jej mąż Clark Gifford jadą gondolą podczas wizyty w Queenstown.  Załączone zdjęcie
Premier Australii Scott Morrison, jego żona Jenny Morrison, premier Jacinda Ardern i jej mąż Clark Gifford jadą gondolą podczas wizyty w Queenstown. Załączone zdjęcie

Oczekuje się, że w najbliższych dniach wróci do Sydney.

Otrzymano zamówienie na pobyt w domu na poziomie 3 od ACT Health, które wymaga częstych testów i ograniczonego ruchu podczas pobytu w ACT.

Podobne zwolnienia zostały wcześniej przyznane skarbnikowi Joshowi Frydenbergowi, który podróżował z Victorii do Canberry w celu przygotowania budżetu.

Wicepremier Barnaby Joyce również otrzymał zwolnienie z wejścia do ACT pomimo nakazu zamknięcia Armidale’a.

Oficjalna porada na rządowej stronie internetowej ACT zdecydowanie odradza wszelkie podróże do Sydney w tym czasie.

READ  Fukushima: Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej zgłasza zrzuty ścieków do Nowej Zelandii i Rarotonga

Porada stwierdza, że ​​„mieszkańcy ACT, którzy spędzili jakikolwiek czas w NSW w ciągu ostatnich 14 dni, będą musieli wypełnić internetowy formularz zwolnienia w ciągu 72 godzin przed przybyciem do ACT i natychmiast poddać kwarantannie przez 14 dni”.

„Zrzeczenia zostaną przyznane mieszkańcom ACT po zweryfikowaniu tożsamości i miejsca zamieszkania w ACT. Mieszkańcy niebędący obywatelami ACT będą potrzebować zatwierdzonego zwolnienia z podatku ACT przed przybyciem do ACT, a także zostaną poddani kwarantannie przez 14 dni”.

Jednak zasady te można uchylić, jeśli zwolnienie jest zapewnione przez głównego lekarza ACT.

Strona internetowa Dnia Ojca Scotta Morrisona nie wspomniała o jego wycieczce do Sydney.  Zdjęcie / news.com / Instagram
Strona internetowa Dnia Ojca Scotta Morrisona nie wspomniała o jego wycieczce do Sydney. Zdjęcie / news.com / Instagram

A w niedzielnych postach z okazji Dnia Ojca w mediach społecznościowych premier nie wspomniał o swojej podróży do Sydney, aby spędzić czas z rodziną.

Komentując post na Instagramie przedstawiający zdjęcie Morrisona trzymającego białego gołębia z dwiema córkami i żoną Jenny, premier powiedział, że zdjęcie zostało zrobione kilka miesięcy temu.

Napisał: „Bycie ojcem to szczególny dar, który dajemy w życiu”. „W dniu, w którym na początku tego roku zrobiono to zdjęcie naszej rodziny, przypomniało mi się, jak cenny jest ten prezent”.

Premier spędził miesiące w separacji z rodziną w wyniku tegorocznych zamknięć granic podczas pracy w Canberze i poproszony o poddanie się kwarantannie przez 14 dni po podróży do Wielkiej Brytanii.

Morrison wcześniej spotkał się z krytyką w związku z potajemną podróżą na Hawaje wraz z rodziną podczas katastrofy pożaru latem 2019 roku.

Po ujawnieniu, że wyleciał z kraju na wakacje, musiał odwołać lot i wcześniej wrócić do domu. Później przyznał, że nie powinien był utrzymywać lotu w tajemnicy.

„Z perspektywy czasu nie odbyłbym tej podróży, wiedząc, co wiem teraz” – powiedział.

„Biuro nigdy więcej tego nie zrobi. Uczysz się z tych rzeczy”.

Wiadomość o locie premiera pojawiła się po tym, jak podekscytowani kontrolerzy samolotów zauważyli jeden z biznesowych odrzutowców Królewskich Australijskich Sił Powietrznych, Dassault Falcon 7X, lecący z Canberry do Sydney w sobotnie popołudnie na 25-minutowy lot wcześnie rano. Poniedziałek.

READ  Prezydent USA Joe Biden krytykuje odmowę Sądu Najwyższego zakazu aborcji w Teksasie

W rezultacie Kancelaria Premiera wydała oświadczenie opisujące jego krótką wizytę w Sydney.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *