Covid 19 Australia: Mapa drogowa NSW „zbyt wysoka”, najgorszy dzień nowych przypadków dla Wiktorii

Globalizm

Premier Nowej Południowej Walii Dominic Beirut ogłosił wczoraj zmiany w stanowej mapie drogowej dla wyjścia z blokady.

Decyzja premiera Nowej Południowej Walii Dominica Perrotteta o złagodzeniu restrykcji w stanie od poniedziałku wywołała krytykę ze strony ekspertów ds. zdrowia, a naczelny lekarz Australii ostrzegł o możliwości „możliwych do uniknięcia zgonów”.

Prezes Australijskiego Towarzystwa Medycznego (AMA), dr Omar Khurshid, powiedział, że jest „bardzo zaniepokojony” zmianą podejścia NSW do zarządzania Covid-19 i „potencjalną marginalizacją porad dotyczących zdrowia publicznego”.

Khorshid powiedział prawdę zmiany Ogłoszony bez obecności dyrektora ds. zdrowia Nowej Południowej Walii, dr Kerry’ego Chanta i zmiany nazwy Gabinetu Kryzysowego, Komitet Odbudowy Gospodarczej sugeruje, że porady zdrowotne „nie będą już kierować rządem Nowej Południowej Walii”.

„Końcowymi rezultatami zbyt szybkiego lub zbyt szybkiego otwarcia będą możliwe do uniknięcia zgony i ponowne nałożenie zamknięć i innych ograniczeń – rzeczy, których nikt w NSW nie chce widzieć” – powiedział.

Według korespondenta politycznego 9 News, Chrisa O’Keefe, główny urzędnik ds. zdrowia NSW nie poparł zmian w mapie drogowej stanu.

„Potwierdzam przez wiele źródeł zaznajomionych z wczorajszymi dyskusjami z dr Chant, że nie poparła w pełni nowej mapy drogowej” – powiedział O’Keeffe.

„Dyrektor ds. zdrowia ostrzegł nowego premiera, że ​​wszystkie te zmiany wiążą się z ryzykiem, ale zmiana mapy drogowej, która miała zaledwie dziewięć dni, była ostatecznie sprawą rządu”.

Khorshid ostrzegł, że możliwość przeniesienia zakażenia na osoby poniżej czterdziestego roku życia jest „wysoka”, ponieważ wiele z tych osób nie otrzymało jeszcze pełnych szczepień.

„Jeśli NSW Economic Recovery and Coronavirus Commission zacznie otwierać gospodarkę szybciej niż doradzają eksperci ds. zdrowia i modelowania, ostatecznie będą odpowiedzialni za skutki tych decyzji, w tym potencjalną nadmierną liczbę zgonów, przeciążenie szpitali i gospodarkę” – powiedział Khorshid. zamknięć.

READ  „Mam nadzieję, że odpocznie w niebie”: afgański piłkarz zabity przez amerykański samolot na lotnisku w Kabulu

– ARR jest zaniepokojona, że ​​decyzje podjęte w NSW od czasu zmiany kierownictwa wskazują na bardzo odmienne podejście niż pod kierownictwem byłej premier Gladys Berejiklian.

„AMA wspiera otwartość, ale należy to robić mądrze i ostrożnie, z możliwością zatrzymania i oceny wpływu zniesienia ograniczeń przed przejściem do następnego etapu. Postępowanie w inny sposób jest bardzo ryzykowne”.

Prezes AMA w NSW, dr Danielle McMullen, powiedziała, że ​​zbyt szybkie złagodzenie ograniczeń zniweczy pracę i poświęcenia, jakie mieszkańcy NSW ponieśli, aby dojść do tego punktu.

„To, czego nie chcemy, to otwarcie się i powrót do zamknięcia w Boże Narodzenie” – powiedział McMullen. „Jeśli szpitale są teraz przepełnione, ryzykujemy wyczerpanie całej siły roboczej, nie wspominając o wpływie, jaki będzie to miało na opiekę nad Covid i poza Covid”.

McMullen powiedział, że to „zadziwiające”, że ludzie będą mogli uczestniczyć w masowych zgromadzeniach, ale planowa operacja jeszcze się nie rozpoczęła.

„Apelujemy do premiera, aby to naprawił, zachował ostrożność i wcisnął hamulce”.

Jednak epidemiolog z Uniwersytetu Deakin, profesor Catherine Bennett, szeroko poparła ogłoszone wczoraj zmiany.

Podkreślając, że wolności będą dostępne tylko dla tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni, powiedziała, że ​​wznowienie pewnych działań umożliwi ludziom zachowanie dystansu społecznego.

Wiktoria

Victoria potwierdziła kolejny rekordowy dzień przypadków Covid-19, z 1838 zakażeniami i pięcioma zgonami odnotowanymi w ciągu 24 godzin do północy zeszłej nocy.

Jest to największa liczba nowych przypadków odnotowana w Australii w całej pandemii, przewyższając poprzedni rekord 1763 infekcji w Wiktorii we wtorek.

Departament Zdrowia Wiktorii nie powiedział, ile nowych przypadków było powiązanych ze znaną epidemią ani ile osób zostało już odizolowanych, gdy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

READ  Dlaczego szczepionka Covid-19 może być niezbędna w podróży do 2022 r.

Pomimo wysokiego wskaźnika codziennych infekcji, Mark Stove z Burnet Institute powiedział, że stan wciąż jest na dobrej drodze do ponownego otwarcia drzwi szpitalnych.

„Liczby z ostatniego tygodnia były wysokie i utrzymywały się między 1000 a 1500”, powiedział Stoff 9 News.

„Ale mieści się to w granicach naszego modelu. Nie widzę powodu, dla którego rząd miałby teraz chcieć zmienić mapę drogową”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top