Epidemia Covid 19 Delta: wicepremier NSW rezygnuje z polityki, liczba przypadków w Wiktorii rośnie

John Barillaro, przywódca obywatelski NSW i członek Monaro, ogłosił, że zrezygnuje z funkcji wicepremiera Nowej Południowej Walii. Wideo / Sky News Australia

Wicepremier Nowej Południowej Walii John Barillaro powiedział, że w jego decyzji o rezygnacji i opuszczeniu Parlamentu ważną rolę odegrały działania prawne przeciwko „podłym i rasistowskim” atakom na media społecznościowe.

Na konferencji prasowej w poniedziałek rano lider NSW Nationals powiedział, że „niesamowita” jest obrona przed „podłymi i rasistowskimi atakami” w mediach społecznościowych.

„Dorastałem jako małe dziecko rodziców-imigrantów i rozumiałem, czym jest rasizm. Wiele z tych imion nazywano mnie i nie sądziłem, że w 2021 roku będzie to kontynuowane” – powiedział.

Koronawirus choroba

„To samo w sobie, powiedziałbym, było bardzo trudne w tym roku i aby móc się bronić i kontynuować tę sprawę, wolę robić to prywatnie, a nie publicznie.

„To był duży powód do ogłoszenia, a w połączeniu z tą szansą teraz, prawdopodobnie jest to aktualizacja”.

Barillaro pozywa Jordana Shanksa, znanego też jako FriendlyJordies, w sądzie federalnym za dwa filmy, które rzekomo oczerniał w „podłych i rasistowskich” atakach, które przedstawiały go jako „skorumpowanego oszusta”.

Barillaro powiedział, że nie zamierza kandydować w polityce federalnej, o czym niektórzy spekulowali wcześniej.

Powiedział, że rezygnacja sekretarza ds. transportu Andrew Constance, który ogłosił w niedzielę, że zamierza przejść na politykę federalną, mogła wpłynąć na termin jego decyzji.

„Myślałem o tym od dłuższego czasu”, powiedział Barillaro dziennikarzom. „Wielu z was zgłosiło moje odejście jakiś czas temu”.

„Widząc, jak Andrew Constance ogłosił wczoraj, że odchodzi z polityki stanowej, pomyślałem o czasie.

„Nigdy nie ma dobrego czasu, ale… jestem pewien, że ten kraj ma teraz przed sobą jasne dni i że jest to właściwy czas dla kraju, dla mnie, dla Partii Liberalnej i Partii Narodowej, nowa świeżość, aktualizacja dzisiejszego rządu.

„Jestem przekonany, że pod rządami Dominique Perotier i tego, kto wybierze Partię Narodową na lidera, dotrzemy tam”.

READ  Koronawirus Covid 19: Siedem osób umiera dziennie z Covid, donosi Fidżi

Barillaro jest trzecim politykiem NSW, który ogłosił, że zamierza opuścić parlament po nagłej rezygnacji premier Gladys Berejiklian po ujawnieniu, że była ona przedmiotem śledztwa przez Niezależną Komisję Antykorupcyjną (ICAC), a także ministra transportu Andrew Constance. kto planuje przejście na politykę federalną.

Pojawia się, gdy Partia Liberalna przygotowuje się do wyboru nowego lidera, a kanclerz skarbu Dominic Perrotit ma zastąpić Berejiklian na stanowisku premiera w Izbie Partii Liberalnej Nowej Południowej Walii we wtorek.

We wcześniejszym oświadczeniu Barillaro zapowiedział, że zrezygnuje, próbując przedstawić nową kartę dla nowego premiera.

„Kiedy wychodzimy z blokady, musimy przyjąć ten czas jako nowy początek dla naszego kraju i z radością powitać okazję do modernizacji”, powiedział Barillaro w oświadczeniu.

„Teraz zdecydowałem, że nadszedł właściwy czas, aby przekazać stery nowemu kierownictwu i zrezygnować z funkcji wicepremiera Nowej Południowej Walii.

„Zwołam spotkanie w sali imprezowej w środę 6 października, podczas której formalnie zrezygnuję z funkcji lidera i wezmę do głosowania na nowego lidera” – powiedział.

„Następnie będę współpracować z przewodniczącym Izby Reprezentantów i Komisją Wyborczą w sprawie wyborów uzupełniających na siedzibę Monaro”.

Barillaro, który przez prawie pięć lat pełnił funkcję wicepremiera, chwalił ciężką pracę premierów, z którymi współpracował.

„Myśleliśmy, że rok 2020 był wyzwaniem, a następnie 2021 utrzymał te wyzwania, ale przez cały ten czas odporność, którą wykazali mieszkańcy NSW, była naprawdę inspirująca.

„Premier zlecił mi, jako pierwotnemu członkowi Komitetu Kryzysowego Covid, bycie architektem mapy drogowej wyjścia z blokady zarówno w 2020, jak i 2021 roku, i była to odpowiedzialność, której nie lekceważyłem, ale uznałem za konieczne, aby zapewnić nadzieję i pewność nie tylko do stanu NSW, ale do narodu”.

„Pracowałem z trzema najbardziej pracowitymi liberalnymi premierami Barry’ego O’Farrella, Mikiem Bairdem, a zwłaszcza Gladys Berejiklian, którzy prowadzili ten kraj przez niektóre z jego najczarniejszych dni.

READ  Wyjaśnienie: Język, zasięg nowego prawa aborcyjnego w Teksasie

„Następny premier ma duży but do wypełnienia, ale życzę im powodzenia, będę ich pocieszał z boku i jestem podekscytowany tym, co czeka ich pod ich opieką”.

„Moją głęboką i szczerą wdzięczność kieruję do obywateli Nowej Południowej Walii i naszych oddolnych członków, zwłaszcza moich współobywateli, którym służyłem ramię w ramię, za powierzenie mi kierowania partią i upewnienie się, że głos naszych społeczności jest słyszalny” powiedział.

„Ludzie czasami szybko skreślają Partię Narodową na straty, ale NATS w rządzie jest i zawsze będzie pretoriańskim strażnikiem zdrowego rozsądku.

„Tę straż prowadzili przywódcy narodowi i jestem dumny, że mogę być w ich towarzystwie. Teraz przekazuję ten zaszczyt.

„Na koniec dziękuję mojej rodzinie za danie mi tej wspaniałej okazji i za ich poświęcenie”.

Blokada Melbourne ma się zakończyć w tym miesiącu, a premier Daniel Andrews zaznaczy 26 października dniem, w którym w pełni zaszczepieni wiktorianie otrzymają szereg dodatkowych wolności.  Zdjęcia/Getty Images
Blokada Melbourne ma się zakończyć w tym miesiącu, a premier Daniel Andrews zaznaczy 26 października dniem, w którym w pełni zaszczepieni wiktorianie otrzymają szereg dodatkowych wolności. Zdjęcia/Getty Images

1377 nowych przypadków i cztery zgony jako zestaw „Dzień Wolności” Wiktorii

Victoria odnotowała 1377 nowych lokalnie nabytych przypadków COVID-19 i cztery zgony w ciągu 24 godzin do północy zeszłej nocy.

Blokada Melbourne ma się zakończyć w tym miesiącu, a premier Daniel Andrews zaznaczy 26 października dniem, w którym w pełni zaszczepieni wiktorianie otrzymają szereg dodatkowych wolności.

Około 52 procent mieszkańców Wiktorii w wieku powyżej 16 lat otrzymało dwie dawki, a stan przewiduje, że 26 października lub kilka dni wcześniej osiągnie 70 procent dawki podwójnej.

Odblokuje to szereg wolności w Melbourne, w tym spotkania na świeżym powietrzu w grupach po 10 osób, ponowne otwarcie barów i klubów, zwiększone limity pojemności na wesela i pogrzeby oraz ponowne otwarcie salonów fryzjerskich i usług opieki osobistej.

W regionalnej Wiktorii mogą powrócić sporty społecznościowe, obiekty hotelarskie mogą być otwarte w pomieszczeniach dla 30 w pełni zaszczepionych osób, a pogrzeby i wesela mogą odbywać się z 30 w pełni zaszczepionymi osobami w pomieszczeniach i 100 na zewnątrz.

Andrews pochwalił mieszkańców Wiktorii za ich ciężką pracę i wezwał więcej osób do zaszczepienia się, aby mogli „dokończyć to, abyśmy mogli zakończyć blokadę pod koniec października (i) otworzyć to miejsce”.

READ  Epidemia Covid-19 delta: jak wygląda życie w najbardziej zaszczepionym kraju na świecie

„Jesteśmy bardzo blisko końca. (Możemy) czekać nie tylko na 2022, ale kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem, a Boże Narodzenie to taki rodzaj Bożego Narodzenia, jakiego pragniemy” – powiedział.

„Jako społeczeństwo możemy z nadzieją i optymizmem patrzeć na najbliższe kilka tygodni”.

Dzieje się tak, gdy liczba przypadków w stanie wzrosła w zeszłym tygodniu do tysięcy. Victoria odnotowała w sobotę najwyższe dzienne liczby dla całej epidemii, z 1448 przypadkami i dwoma zgonami.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top