COVID Papua Nowa Gwinea: Dlaczego tylko 1,7% jest w pełni zaszczepionych

COVID Papua Nowa Gwinea: Dlaczego tylko 1,7% jest w pełni zaszczepionych
Globalizm

W przeciwieństwie do sąsiednich krajów Pacyfiku, Papua-Nowa Gwinea powoli przyjmowała szczepionkę. Zdjęcia/Getty Images

Podczas gdy skrupulatny system opieki zdrowotnej Papui Nowej Gwinei upada pod ciężarem śmiertelnej trzeciej fali, wskaźnik szczepień w tym kraju pozostaje niezwykle niski.

Obecnie tylko 1,7 procent z 8,9 miliona mieszkańców Papui Nowej Gwinei zostało zaszczepionych, mimo że kraj wyspiarski odnotowuje codziennie setki nowych przypadków.

Po tym, jak przypadki zatrzymały się na krótko między czerwcem a wrześniem, kraj wszedł w trzecią falę śmierci we wrześniu tego roku.

Od tego czasu liczba nowych codziennych infekcji wzrosła ze 100 do najwyższego poziomu epidemii 975 3 listopada. Jednak władze uważają, że rzeczywiste liczby są wyższe ze względu na niższe wskaźniki testów.

W rozmowie z The Conversation, położnik-ginekolog z Papui Nowej Gwinei, dr Glenn Liddell Mola, powiedział, że nawet młodzi ludzie umierają z powodu wirusa.

„Spędziłem 50 lat w praktyce medycznej i nie ma już wielu scenariuszy chorobowych, które rzucają mi wyzwanie lub przerażają mnie, ale obserwowanie, jak młodzi ludzie umierają na ciężką chorobę Covida, wywarło na mnie ogromny wpływ.

„Dosłownie umierają z trudności w oddychaniu z powodu niewydolności oddechowej: nie mają siły, aby wziąć kolejny oddech”.

Ostatni COVID:
* Barry Super: Air Force Run – PM używa samolotu Defense Force podczas wizyty w Auckland
* „Nie patrz na to i bój się”: najnowsze doniesienie o niepożądanych reakcjach na szczepienie Covid.
* Szef lotniska w Auckland: Porzuć MIQ dla Quies przed świętami Bożego Narodzenia, aby zabrać je do domu
* Kontakt związany ze stresem, nieaktywny MIQ wywołujący lęk przed śmiercią w domu
* Derek Cheng: Ponowne otwarcie szkoły doprowadzi do większej liczby spraw, ale nie wszystkie są katastrofalne i ponure
* Thomas Coughlan: Nie wyciągaj złej lekcji z protestów przeciwko czystce
* Shin Tae Bo: Protestujący w ulu byli rażąco niespójni
* „She’s Coming Home”: Młody Kiwi golfowy pro ekstatyczny, aby wygrać miejsce w MIQ

READ  Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta nie skontaktował się „bezpośrednio” z ambasadorem Nowej Zelandii w Rosji

A ich wskaźnik szczepień łatwo blednie w porównaniu z sąsiednimi krajami na Pacyfiku.

Nauru zaszczepił całą dorosłą populację w maju tego roku, przy czym Fidżi (ponad 80 procent) i Nowa Kaledonia (93 procent) zgłosiły podobne liczby. Chociaż zgłoszono tylko jeden potwierdzony przypadek, liczba szczepionek w polinezyjskim królestwie Tonga wciąż sięga 35,2%.

Według danych z 15 października, po drugiej stronie cieśniny Boca, Wyspy Salomona mają prawie 12 procent ich populacji pod podwójnym atakiem.

Ponieważ tylko 1,7% populacji zaszczepiono przeciwko Covid, władze Papui Nowej Gwinei są szczególnie zaniepokojone wpływem szczepu Delta.  Zdjęcia/Getty Obrazy.
Ponieważ tylko 1,7% populacji zaszczepiono przeciwko Covid, władze Papui Nowej Gwinei są szczególnie zaniepokojone wpływem szczepu Delta. Zdjęcia/Getty Obrazy.

Przeciążony system opieki zdrowotnej Papui Nowej Gwinei i brak ochrony przed szczepionkami okazały się śmiertelne.

Ponieważ liczba ofiar śmiertelnych z Covid w tym kraju wzrosła do 413, nawet kostnica i usługi pogrzebowe mają problemy.

Krajowy monitor reakcji epidemiologicznej, David Manning, niedawno zezwolił na masowy pochówek 200 ciał po kostnicy w stolicy, Port Moresby, zapełnionej ponad pojemność. RNZ poinformował również, że kostnica w Port Moresby General Hospital osiągnęła pełną pojemność i została wypełniona ponad 300 ciałami, chociaż limit wynosi 60.

Pomimo poparcia dla szczepionek ze strony Australii, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych i Chin, absorpcja szczepionek nie jest obecna, a głównym powodem jest wysoka częstotliwość szczepień.

W połowie września skłoniło to rząd Papui Nowej Gwinei do przekazania Wietnamowi 30 000 dawek szczepionek, które miały wygasnąć pod koniec miesiąca.

Pracownicy służby zdrowia i ratownicy medyczni zgłaszali nawet groźby śmierci od społeczności wiejskich, które kojarzą szczepionkę z „czarami”. Stanowi to kolejną trudność w dystrybucji szczepionek w Papui Nowej Gwinei, która jest kwestionowana przez zróżnicowaną topografię kraju i rozproszenie populacji

„Teorie spiskowe naprawdę dostosowują się tak szybko, jak same mutacje Covida” – powiedziała ABC Mimi Ziliakos, dyrektor naczelna Australian Doctors International (ADI).

„Jest to częściowo spowodowane bardzo niskim zrozumieniem biologii i nauki oraz tłem kultury wokół magii i przesądów”.

Zaniepokojone niskimi wskaźnikami testów, władze twierdzą, że rzeczywiste wskaźniki Covid mogą być wyższe niż zgłoszone liczby.  Zdjęcia z Facebooka
Zaniepokojone niskimi wskaźnikami testów, władze twierdzą, że rzeczywiste wskaźniki Covid mogą być wyższe niż zgłoszone liczby. Zdjęcia z Facebooka

READ  Rozmowy ONZ przełożone bez zgody na zorganizowanie „zabójczych robotów” i wsparcie Nowej Zelandii

Winne są również media społecznościowe, ale dezinformacja często pochodzi ze źródeł międzynarodowych. Posty wpływowych osób, a nawet twardogłowych grup religijnych, rozprzestrzeniły się w kanałach informacyjnych i terminach, skutecznie odstraszając obywateli.

Ale pomimo rządowej kampanii w rękawie, a nawet społecznej inicjatywy Facebooka mającej na celu wyrzucenie dezinformacji na temat szczepionek, wahanie przeniknęło każdy poziom społeczeństwa Papui Nowej Gwinei. Post-Courier donosi, że tylko połowa parlamentarzystów Papui Nowej Gwinei sama została zaszczepiona.

Zaniepokojeni są również pracownicy służby zdrowia. W rozmowie z The Australian, dyrektor naczelny Port Moresby General Hospital, dr Baki Molomi, powiedział, że mniej niż 10 procent pielęgniarek szpitalnych otrzymało pełne szczepienia pomimo pacjentów z Covid-19, którzy często zgłaszają się do szpitala.

„trzeci [Delta] Fala uderza w większą część kraju. „To najgorsza faza kryzysu” – powiedział Molomi.

„Ponadto wskaźniki szczepień są bardzo niskie, co wywiera dużą presję na pracowników służby zdrowia. Nie możemy przewidzieć, jakich liczb możemy się spodziewać następnego dnia lub pojutrze”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *