Covid 19 Australia: Minister zdrowia broni krajowej odpowiedzi, gdy epidemie rosną w NSW i Wiktorii

Ponieważ NSW potwierdza 1,284 nowe przypadki Covid-19, stan ogłasza plany przeprowadzenia siedmiodniowej kwarantanny domowej. Wideo / Sky News Australia

Analiza przeprowadzona przez australijski rząd federalny pokazuje, że kraj ten ustępuje tylko Nowej Zelandii pod względem liczby zgonów z powodu Covid-19 na mieszkańca w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Australijski minister zdrowia Greg Hunt powiedział Sydney Morning Herald, że liczba ta pokazuje, że nawet jeśli Nowa Południowa Walia i Wiktoria odnotowują tysiące nowych przypadków tygodniowo, Australijczycy byli chronieni przed najgorszą pandemią przez kontrole graniczne i lokalne ograniczenia.

„Fakt, że mamy drugi najniższy poziom utraty życia na mieszkańca, oznacza, że ​​dziesiątki tysięcy istnień ludzkich uratowano nie tylko w zeszłym roku, ale także w tym roku” – powiedział Hunt.

„Koncentracja na opiece nad osobami starszymi, zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców, oznacza, że ​​tegoroczna epidemia w Sydney ma znacznie różne wyniki w stosunku do zeszłorocznej epidemii w Victorii”.

Sydney Morning Herald donosi, że 95,8 procent osób pracujących w domach opieki nad osobami starszymi w całym kraju otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a 76,9 procent jest w pełni zaszczepionych.

Spośród całej kwalifikującej się populacji w wieku 16 lat lub starszych w Australii 44,7 procent zostało w pełni zaszczepionych, a 69,8 procent otrzymało pierwszą dawkę.

Gdy 70 procent kwalifikującej się populacji zostanie w pełni zaszczepionych, Australia może przejść do następnego etapu choroby Krajowa mapa drogowa Covid W przypadku przylotów międzynarodowych zobaczysz mniej ograniczeń i zwiększone pułapy.

Premier Australii Scott Morrison powiedział, że tempo wprowadzania szczepionek w tym kraju spowoduje, że wkrótce zostanie osiągnięty cel podwójnej dawki.

„Dzisiaj dotrzemy do 70 procent populacji kraju w wieku powyżej 16 lat, która przyjęła pierwszą dawkę. To 70 procent podwójnej dawki i 80 procent podwójnej dawki jest wyraźnie widoczne” – powiedział.

READ  Rosja buduje własny suwerenny internet — z pomocą Apple i Google

Eksperci ds. Zdrowia sugerują, że te cele szczepień są: bardzo niski.

Australijski minister zdrowia Greg Hunt:
Australijski minister zdrowia Greg Hunt: „Uratowano dziesiątki tysięcy istnień ludzkich”. Zdjęcia/Getty Images

Nowa Południowa Walia

Nowa Południowa Walia odnotowała dziś 1284 nowych lokalnych przypadków Covid-19.

NSW Health zgłosiło również 12 zgonów związanych z Covid, w tym dwie osoby w wieku 20 lat i trzy osoby w wieku 50 lat. Liczba ofiar śmiertelnych epidemii wynosi teraz 222.

Obecnie w NSW przebywa 1245 osób z Covid-19, z czego 228 na oddziale intensywnej terapii, z których 112 wymaga wentylacji.

Spośród kwalifikującej się populacji NSW 49,6 procent zostało w pełni zaszczepionych, a 80,7 procent otrzymało pierwszą dawkę.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian ogłosiła proces domowej kwarantanny.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian ogłosiła proces domowej kwarantanny. Zdjęcia/Getty Images

Premier NSW Gladys Berejiklian ujawniła w piątek, że osoby przyjeżdżające do NSW z zagranicy wkrótce będą mogły poddać się kwarantannie w domu, a nie w hotelu.

Ponad 100 w pełni zaszczepionych osób weźmie udział w teście nowego systemu, który będzie wymagał jedynie przebywania w izolacji przez siedem dni.

Jeśli się powiedzie, system stanie się nowym standardem i zastąpi dwutygodniową kwarantannę hotelową.

„Chcemy móc jak najszybciej otworzyć się w Sydney i Nowej Południowej Walii, więc jest to naprawdę kluczowy krok” – powiedział minister turystyki NSW Stuart Ayres.

Pracownicy Qantas wezmą udział w procesie, który rozpocznie się za kilka tygodni.

Rząd ma nadzieję wprowadzić system kwarantanny w domu dla szerszej opinii publicznej, gdy kraj będzie mógł w pełni zaszczepić 80 procent populacji.

„Jedną z rzeczy, których oczywiście oczekujemy przy 80-procentowej podwójnej dawce, jest przyjrzenie się naszym międzynarodowym granicom” – powiedział dziennikarzom Berejiklian.

„To Australijczycy wracają do domu przez lotnisko w Sydney, ale nasi obywatele mają również możliwość wyjazdu za granicę, gdzie wcześniej nie mogli”.

Wiktoria

Victoria odnotowała 510 nowych lokalnie nabytych przypadków COVID-19 i jedną śmierć w ciągu 24 godzin do północy zeszłej nocy.

Spośród nowych przypadków 386 ma nieznane pochodzenie, a 124 powiązano ze znanymi przypadkami lub epidemiami.

READ  Nowa Zelandia „głęboko zaniepokojona” zamieszkami na Wyspach Salomona

Wskaźniki kontaktowe walczą z falą tajemniczych infekcji, gdy epidemia nasiliła się w ciągu ostatniego tygodnia.

Od poniedziałku zarejestrowano ponad 1610 tajemniczych przypadków – 68 procent wszystkich 2365 zgłoszonych infekcji.

Pracownik służby zdrowia przechodzi w pobliżu miejsca narażenia w Melbourne.  Zdjęcia/Getty Images
Pracownik służby zdrowia przechodzi w pobliżu miejsca narażenia w Melbourne. Zdjęcia/Getty Images

Spośród kwalifikującej się populacji wiktoriańskiej 42,4 procent zostało w pełni zaszczepionych, a 69,3 procent przyjęło pierwszą dawkę. Wraz z przyjęciem wskaźników szczepień premier Daniel Andrews zasygnalizował złagodzenie ograniczeń.

Od 23:59 (czasu lokalnego) w pełni zaszczepieni mieszkańcy będą mogli gromadzić się na świeżym powietrzu w grupach po pięć osób dorosłych z dwóch gospodarstw domowych w celu rekreacji. Osoby nieszczepione będą mogły gromadzić się w dwuosobowe grupy.

Stanowy limit podróży zostanie również wydłużony do 10 kilometrów, ponownie zostaną otwarte skateparki i siłownie na świeżym powietrzu wraz ze zwiększeniem dozwolonego czasu ćwiczeń do czterech godzin. Zakaz gry w golfa i tenisa będzie również kontynuowany, a godzina policyjna pozostanie w mocy.

Zmiana ma miejsce przed niedzielnym ogłoszeniem stanowej mapy drogowej, która szczegółowo określi kamienie milowe w zakresie złagodzenia zasad w październiku i listopadzie.

Queensland

Queensland zarejestrowało nowy lokalny przypadek Covid-19, powiązany z obecnym klastrem, który powstał w szkole w południowym Brisbane.

Ponad 1000 rodzin pozostaje w domowej kwarantannie, a w ciągu tygodnia dodawane są nowe przypadki związane z Sir Thomas More College w Sunnybank.

Panika Delty pojawiła się, gdy 13-letnia uczennica uzyskała pozytywny wynik testu po tym, jak pozostała niezbędnym pracownikiem w NSW wraz z ojcem, ale dyrektor ds. Zdrowia Janet Young pochwaliła szybką reakcję rodzin związanych ze szkołą na powstrzymanie rozprzestrzeniania się infekcji środowiskowej.

„Najnowszym przypadkiem jest kontakt domowy, który był w domowej kwarantannie przez czas trwania infekcji” – powiedziała dziennikarzom w piątek rano.

Janet Young, dyrektor ds. zdrowia w Queensland.  Zdjęcia/Getty Images
Janet Young, dyrektor ds. zdrowia w Queensland. Zdjęcia/Getty Images

Główny lekarz wezwał społeczność do wsparcia ponad 1000 rodzin, aby pozostali w kwarantannie przez 14 dni, ponieważ mogli być narażeni na wirusa, i wezwał mieszkańców Queensland do zaszczepienia.

READ  Covid-19: rząd Wysp Cooka w stanie wysokiej gotowości po ustaleniu statusu społeczności Auckland

„Podjedź do jednego z tych 30 miejsc w całym naszym stanie i zaszczep je” – powiedział dr Young.

„Jeśli nie masz rezerwacji, nadal możesz złożyć wniosek w ten weekend – po prostu wejdź. Być może będziesz musiał chwilę poczekać, a może nie.

Oto nasza szansa – zaczynamy otrzymywać ten duży wzrost podaży szczepionek, który obiecaliśmy kilka miesięcy temu. Teraz nadszedł czas, aby naprawdę zacząć eskalować”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top