Covid-19: Dwie osoby aresztowane, ponieważ noszenie maski staje się obowiązkowe w supermarkecie

Policja poinformowała, że ​​dwie osoby zostały aresztowane za odmowę noszenia zakryć twarzy, ponieważ używanie masek stało się obowiązkowe dla osób korzystających z podstawowych usług.

Para – 44-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta – rzekomo „zachowywali się w niezdyscyplinowany sposób” wobec pracowników supermarketu i innych członków społeczeństwa w Pak’NSave Kaitaia na dalekiej północy.

Policja powiedziała, że ​​obaj zostali oskarżeni o zakłócanie porządku i naruszenie ustawy o ochronie zdrowia publicznego w związku z incydentem około godziny 12:30 w czwartek. Kobieta została również oskarżona o groźne zachowanie. Mają stawić się przed Sądem Okręgowym w Kaitaia w piątek rano.

W Pak'nSave w Henderson widać klientów dystansujących się społecznie i noszących maski.

Torika Tocalao / Personel

W Pak’nSave w Henderson klienci widzą dystansujących się społecznie i noszących maski.

Od północy w środę maski będą obowiązkowe dla osób powyżej 12. roku życia korzystających z podstawowych usług, premierze Jacinda Ardern ogłosiła.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Co wiemy o członku załogi Air NZ, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa
* Covid-19 NZ: Jak przypadki koronawirusa są powiązane z epidemią zmiennej delta w Auckland
* Covid-19: 60 interesujących miejsc w Auckland sprzed dwóch tygodni

W Henderson Bakken Seif, Rzeczy Widziałem, że wszyscy ustawiający się w kolejce mieli na sobie maski, a każdy bez nich dostał je od personelu.

Zmiana zasad pojawia się podczas pierwszych spraw społeczności Nowej Zelandii od 160 dni. Od wtorkowego południa Ministerstwo Zdrowia ustaliło 21 spraw społecznych Kraj znajduje się na ogólnokrajowym alarmie poziomu 4 z blokadą Ponad 80 ważnych stron internetowych.

Szefowa ds. korporacyjnych Foodstuff, Antointette Laird, powiedziała, że ​​jeśli klienci nie mogą lub nie chcą nosić maski w swoich sklepach, powinni robić zakupy online.

Klienci przestrzegali nowych zasad w Pak'nSave Westgate w Auckland.

Todd Niall/Rzeczy

Klienci przestrzegali nowych zasad w Pak’nSave Westgate w Auckland.

Nie będziemy w stanie wpuścić ludzi do sklepu, jeśli nie mają na sobie osłony twarzy. Jeśli klient odmawia noszenia zakrycia twarzy i nie jest objęty zwolnieniem, zachęcamy go do wypróbowania naszej oferty online” – powiedział Laird.

Policja powiedziała, że ​​uratowali artykuły spożywcze Z numerem telefonu, pod który należy zadzwonić, jeśli spotkają kogoś, kto nie chce się ukryć.

Rzeczniczka Keri Hanifen powiedziała, że ​​odliczanie wymusi obowiązek maski, ale nie zrobi tego, jeśli stanie się osobą agresywną, za radą policji.

„Klienci zobaczą znaki przypominające im, że maski są wymagane do wejścia, a my również udostępnimy klientom maski, aby zachęcić ich do tego.

„Jeśli klienci stają się agresywni i odmawiają noszenia maski, policja radzi, aby członkowie naszego zespołu supermarketów nie egzekwowali tego, ponieważ jest to po prostu zbyt niebezpieczne.

„Mamy wielką nadzieję, że wszyscy Nowozelandczycy postąpią słusznie i będą nosić maski, aby nasz zespół nie został powołany na to stanowisko”.

Na stacji benzynowej Z w Royal Oak w Auckland pracownicy pisali odręczne instrukcje dla swoich klientów.

W Z Royal Oak pracownicy pisali odręczne instrukcje dla klientów, aby przez cały czas nosili swoje maski.

Ricky Wilson/Personel

W Z Royal Oak pracownicy pisali odręczne instrukcje dla klientów, aby przez cały czas nosili swoje maski.

Na stacjach benzynowych w całym kraju operatorzy zasięgają porady w centrali.

Dyrektor ds. Marketingu Kylie Bodet powiedziała: Rzeczy Ta zgodność ze strony klientów była do tej pory „uszkodzona i zawodziła”, a niektórzy wycofywali się z nowej zasady.

„Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby klienci nosili maski, ale większość jest zgodna, a niektórzy nie czują takiej potrzeby lub jest to konieczne” – powiedziała.

Dyrektor ds. Marketingu Kylie Bodet powiedziała dzisiaj, że maskowanie zgodności wokół stacji benzynowych

Kristel Yardley / Rzeczy

Dyrektor ds. Marketingu Kylie Bodet powiedziała dzisiaj, że zgodność masek na stacjach benzynowych „trafiła i chybiła”.

Wszędzie tam, gdzie to możliwe, punkty sprzedaży detalicznej będą działały tylko przez okienko płatności z dnia na dzień, powiedział rzecznik Z i Caltex Jeremy Clark.

„Kiedy to nie jest możliwe, mamy zestaw środków, aby utrzymać w sklepie wymagania dotyczące dystansu społecznego” – powiedział.

„Oferujemy również klientom szereg rozwiązań w zakresie płatności zbliżeniowych, w tym płatności tablicowe i płatności w aplikacji”.

Alan Pollard, prezes sklepu monopolowego Trusts, zaoferuje również pracownikom 10% premii w przypadku wysokiego poziomu alarmów.

PR uderzeniowy/dostarczony

Alan Pollard, prezes sklepu monopolowego Trusts, zaoferuje również pracownikom 10% premii w przypadku wysokiego poziomu alarmów.

Trusty, które prowadzą sklepy monopolowe w West Auckland, powiedziały, że nie pozwolą klientom wejść bez maski, a pracownicy ich nie zapewnią.

„Zachęcamy osoby, które nie wolą lub nie wolą nosić maski do robienia u nas zakupów online” – powiedział dyrektor generalny Alan Pollard.

Rzecznik policji powiedział w oświadczeniu, że policja podejmie działania egzekucyjne, gdy będzie to konieczne dla bezpieczeństwa ludzi.

„Policja przyjmie najpierw podejście edukacyjne dotyczące wymogu noszenia maski w podstawowych usługach”.

Po prawie 12 godzinach od autoryzacji policja nie ma jeszcze danych do udostępnienia Odpowiedź.

READ  Pytania dotyczące „inwazyjnych” kredytów bankowych | Wiadomości RNZ

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top