Covid 19 koronawirus Australia: NSW odnotowuje 1029 przypadków, Victoria odnotowuje 80

Covid 19 koronawirus Australia: NSW odnotowuje 1029 przypadków, Victoria odnotowuje 80

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian potwierdziła 1029 nowych przypadków COVID-19 i trzy zgony. Zapowiedział również zmiany w ograniczeniach. Wideo / Sky News Australia

Nowa Południowa Walia zgłosiła 1029 nowych lokalnych przypadków Covid-19 – kolejny nowy rekord dla stanu – ze źródłem infekcji dla 844 osób nadal objętych dochodzeniem.

NSW Health zgłosiło również trzy zgony związane z Covid – mężczyzna po trzydziestce, mężczyzna po sześćdziesiątce i mężczyzna po osiemdziesiątce. Wszyscy byli nieszczepieni. Liczba ofiar śmiertelnych z obecnego wybuchu w Sydney wynosi teraz 79.

15 684 lokalnie nabytych przypadków zostało zgłoszonych od połowy czerwca, kiedy pierwszy przypadek został wykryty podczas epidemii w Sydney.

Chociaż sytuacja uległa pogorszeniu, rząd złagodził niektóre zasady blokowania. W pełni zaszczepione rodziny w obszarach zainteresowania władz lokalnych mogą teraz gromadzić się na zewnątrz dla rozrywki, a grupy pięciu w pełni zaszczepionych osób, które mieszkają poza odpowiednimi obszarami samorządu lokalnego, mogą gromadzić się na zewnątrz.

Porzuciwszy wszelkie nadzieje na wykorzenienie wirusa w swoim stanie, premier Gladys Berejiklian wezwała mieszkańców do odwrócenia uwagi od narastających infekcji i w kierunku wskaźników szczepień.

We wtorek państwo osiągnęło swój początkowy cel administrowania sześcioma milionami strajków. Spośród populacji NSW w wieku powyżej 16 lat jedna trzecia jest obecnie w pełni zaszczepiona, a 61,5% otrzymało pierwszą dawkę.

„Nie ma wątpliwości, że ludzie będą zdenerwowani dużą liczbą przypadków” – powiedział wczoraj dziennikarzom Berejiklian, po odnotowaniu rekordowych 919 lokalnych przypadków. „Ale to znak, jak działają szczepionki, że wskaźnik hospitalizacji jest stosunkowo niski”.

Istnieje 698 hospitalizacji związanych z Covid w NSW, ale liczba osób w stanie intensywnym wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia z 77 do 116.

„To nie jest przyjemność widzieć 98 osób na oddziale intensywnej terapii, które nie są zaszczepione” – powiedział wczoraj dziennikarzom sfrustrowany dr Kerry Chant.

READ  „Chodzi o życie ludzi”: ankieta dotycząca siły roboczej GP pokazuje więcej niż kiedykolwiek wypalenia zawodowego

„Myślę, że to podkreśla fakt, że szczepienia są kluczowe. Musimy zwiększyć te poziomy ochrony przed szczepieniami i mogę po prostu zachęcić wszystkich do skorzystania z okazji do zaszczepienia się tak szybko, jak to możliwe”.

Policja Nowej Południowej Walii jest na patrolu w Sydney podczas blokady.  Zdjęcia/Getty Images
Policja Nowej Południowej Walii jest na patrolu w Sydney podczas blokady. Zdjęcia/Getty Images

Wiktoria

Victoria odnotowała 80 nowych lokalnych przypadków Covid-19 – znaczny wzrost w porównaniu z wczorajszymi 45 przypadkami. W gminie było 13 tajemniczych spraw i 41 aktywnych spraw.

Oznacza to, że z 80 przypadków 67 jest związanych z obecnymi epidemiami, a tylko 39 było poddanych kwarantannie przez czas trwania infekcji.

Premier Daniel Andrews wielokrotnie powtarzał, że chce zobaczyć kilka dni wszystkich nowych spraw w izolacji przed zniesieniem blokady Wiktorii, która obecnie wygasa 2 września.

Epidemiolog Adrian Easterman powiedział dziś The Age: „Moim największym zmartwieniem jest to, że liczba tajemniczych przypadków wciąż rośnie każdego dnia, nawet przy [the] najsurowsze ograniczenia. Mówi mi, że zamknięcie nie wystarczy”.

Zapytany w poniedziałek, czy istnieje jakakolwiek szansa na opanowanie epidemii do 2 września, lider Victorii w Covid-19, Jeroen Weimar, powiedział, że nadal ma nadzieję.

„Jeśli będziemy dalej pracować razem, wyeliminowaliśmy sześć lub siedem epidemii w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, więc wspólnie jako społeczność wiktoriańska możemy to absolutnie zrobić” – powiedział. „Możemy położyć kres narastającym problemom i je usunąć, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, szukamy [NSW] Oto, co nas czeka”.

Wiktoriańska policja konfrontuje się z protestującymi przeciwko blokadzie w Melbourne.  Zdjęcia/Getty Images
Wiktoriańska policja konfrontuje się z protestującymi przeciwko blokadzie w Melbourne. Zdjęcia/Getty Images

Epidemiolog z Uniwersytetu w Melbourne, Tony Blakely, zasugerował „miękkie wyłączenie” jako alternatywne podejście, jeśli epidemia nie może zostać powstrzymana do początku września.

Jego model pokazał, że jeśli sprawa zmieni się we wrześniu w miękkie zamknięcie, wskaźniki szczepień dogonią nowe liczby przypadków.

„Miękkie wyłączenie spowoduje, że liczba Twoich przypadków wzrośnie do około 300 lub 400 przypadków dziennie, a następnie zacznie spadać, jak wykryto do listopada” – powiedział ABC. „Więc to jest jedna opcja. Tak naprawdę to tylko poruszanie tego do dyskusji w tej chwili.”

READ  Pacifica Festival na zdjęciach, na którym fani pojawiają się w swoich najlepszych strojach

„Wybuch młodości” w Melbourne

Nowe statystyki szczegółowo opisujące przypadki Covid, które pojawiły się w Wiktorii tej zimy, pokazują, jak rozprzestrzenia się szczep Delta.

The Herald Sun rozbił liczby i odkrył, że ofiary wirusów są coraz młodsze.

Spośród 888 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Wiktorii w okresie od 1 czerwca do 23 sierpnia, 37 procent miało mniej niż 20 lat – w tym 132 u osób w wieku 0-9 lat i kolejne 152 u osób w wieku od 10 do 19 lat.

Z kolejnymi 164 przypadkami wykrytymi wśród wiktorianów w wieku 20 lat, 58 procent ostatnich przypadków w stanie miało mniej niż 30 lat.

Tylko 5 procent przypadków koronawirusa w Wiktorii od początku czerwca ma ponad 60 lat.

Wiktoriański minister zdrowia Martin Foley określił ostatnią sprawę Covid-19 jako „wybuch młodocianych”.

W stanie jest 538 aktywnych przypadków, z których 114 ma mniej niż 9 lat, 101 jest w wieku od 9 do 19 lat, a kolejne 89 ma 20 lat.

Przedstawiać

ACT odnotował 14 nowych przypadków Covid-19, zwiększając całkowitą epidemię w stolicy Australii do 190.

AKT Premier Andrew Barr powiedział, że 13 nowych przypadków było w izolacji przez cały okres zarażenia, a tylko jeden był zaraźliwy w społeczności przez „bardzo krótki okres”.

Wszystkie zgłoszenia są powiązane z wcześniej istniejącymi stanami.

Dziewięć Canberans z Covid-19 znajduje się obecnie w szpitalu, z których jeden znajduje się na oddziale intensywnej terapii w krytycznym, ale stabilnym stanie.

Barr powiedział, że niewielki wzrost liczby przypadków w porównaniu do poprzednich dni to dobry znak.

„To bardzo zachęcające, że nasza blokada działa, że ​​jesteśmy w stanie kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa” – powiedział.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *