Covid-19: nowsza wersja BA.2 wariantu Omicron znaleziona w Nowej Zelandii

Covid-19: nowsza wersja BA.2 wariantu Omicron znaleziona w Nowej Zelandii

Nowszy wersja wariantu Omicron, która staje się dominująca w niektórych krajach został znaleziony w Nowej Zelandii, mówi dyrektor generalny ds. zdrowia dr Ashley Bloomfield.

Wersja Omicron znana jako BA.1 jest oryginalna, ale inna wersja, nazwana BA.2, szybko się rozprzestrzeniła w niektórych częściach świata.

Odpowiadając na pytanie w Środowa odprawa na temat trójfazowej odpowiedzi rządu w zakresie zdrowia publicznego na OmicronBloomfield powiedział, że zarówno BA.1 jak i BA.2 zostały znalezione w Nowej Zelandii.

Wygląda na to, że BA.2 szybko staje się bardziej dominującą wersją w wielu krajach, powiedział Bloomfield. „I widzieliśmy już oba tutaj”.

CZYTAJ WIĘCEJ:
* Międzynarodowi naukowcy przyglądają się sublinie Omicron nazwanej BA.2
* Czy możesz jednocześnie złapać dwa warianty Covid-19?
* Covid-19: Pierwsza osoba w Nowej Zelandii z firmą Omicron przyleciała z Niemiec sześć dni temu

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział, że wersję Omicron BA.2 znaleziono u niewielkiej liczby pracowników granicznych i ich bliskich kontaktów. Obecny styczniowy klaster Omicron był wersją BA.1 Omicron.

Dyrektor Generalny Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział, że w Nowej Zelandii widziano obie wersje Omicron BA.1 i BA.2.

Hagen Hopkins/Getty Images

Dyrektor Generalny Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział, że w Nowej Zelandii widziano obie wersje Omicron BA.1 i BA.2.

Profesor biochemii na Uniwersytecie Otago Kurt Krause powiedział, że BA.2 został ogłoszony na całym świecie w około 40 krajach. Został zbudowany na Omicronie, z kilkoma dodatkowymi mutacjami.

Wczesne sygnały wskazywały, że nie będzie to większy problem niż oryginalny Omicron.

BA.1 był podstawowym Omicronem, przy czym BA.2 miał ponad 20 mutacji rozsianych po całym genomie.

Spośród nich 16 znajdowało się wewnątrz genu S, genu kodującego białko kolce wirusa, który wchodzi w interakcję z komórkami, wywołując infekcję. Osiem z tych mutacji w genie S było rewersami w kierunku starszych szczepów Sars-CoV-2.

Modele opublikowane przez Auckland DHB pokazują, że szerszy region Auckland może odnotować ponad 40 000 przypadków Omicron miesięcznie do marca, osiągając szczyt w kwietniu.

AUCKLAND DHB

Modele opublikowane przez Auckland DHB pokazują, że szerszy region Auckland może odnotować ponad 40 000 przypadków Omicron miesięcznie do marca, osiągając szczyt w kwietniu.

Raport dotyczący francuskiej państwowej międzynarodowej sieci telewizyjnej informacyjnej France 24 powiedział, że BA.2 jest już uwzględniony większość najnowszych przypadków w niektórych krajach, w tym w Indiach, Danii i Szwecji.

READ  NAJWAŻNIEJSZE: Ścieżka Magicznego Światła w Auckland z okazji Chińskiego Nowego Roku

W Danii liczba codziennych przypadków Covid-19 zaczęła ponownie rosnąć, właśnie wtedy, gdy Duńczycy myśleli, że osiągnęli już szczyt.

„Władze duńskie nie mają wyjaśnienia dla tego zjawiska, ale jest ono ściśle monitorowane” – powiedziała francuska agencja zdrowia publicznego.

Wirusolog Tom Peacock z Imperial College London napisał na Twitterze, że „bardzo wczesne obserwacje z Indii i Danii sugerują, że nie ma dramatycznej różnicy w nasileniu w porównaniu z BA.1. Te dane powinny stać się bardziej solidne (w taki czy inny sposób) w nadchodzących tygodniach”.

„Prawdopodobnie będą minimalne różnice w skuteczności szczepionki przeciwko BA.1 i BA.2. Osobiście nie jestem pewien, czy BA.2 będzie miał znaczący wpływ na obecną falę pandemii Omicron”, powiedział Peacock.

Anders Fomsgaard, wirusolog w Państwowym Instytucie Surowic w Danii, powiedział Washington Post że BA.2 stanowi obecnie około 65 procent nowych przypadków w kraju, ponieważ BA.1 miał tendencję spadkową.

„Nie jesteśmy tak zaniepokojeni, ponieważ jak dotąd nie widzimy większych różnic w rozkładzie wieku, stanie szczepień, przełomowych infekcjach i ryzyku hospitalizacji” – powiedział Fomsgaard.

„Ponadto, pomimo wysokiego wskaźnika infekcji BA.2, liczba hospitalizacji” [in] Liczba OIOM-ów spada”.

1 AKTUALNOŚCI

Modelarz danych Covid-19, Michael Plank, mówi, że u większości zaszczepionych osób wystąpią łagodne objawy lub nie wystąpią żadne objawy, a takie rzeczy jak maski i dystans społeczny pomogą zmniejszyć infekcje.

Niektórzy naukowcy nazywają BA.2 „ukrytym Omicronem”. Jest to związane ze sposobem, który został znaleziony, aby szybko określić, czy ktoś prawdopodobnie będzie miał wersję BA.1.

Niektóre testy PCR nie wykrywają genu S w wersji BA.1. Nazywa się to zanikiem genu S. W przeciwieństwie do wyników z BA.1, tego typu testy wychwytują gen S w wersji BA.2 Omicron.

Bloomfield powiedział w środę, że zanik genu S został wykryty tylko przez jedną z platform wykorzystywanych do testowania Sars-CoV-2 w Nowej Zelandii.

READ  Australijski podróżnik płaci 2664 USD za śniadanie w Mekce z powodu obaw związanych z pryszczycą i ustami

Chociaż było to przydatne, w tym kraju nie szukano konkretnie zaniku genu S, zamiast tego zastosowano sekwencjonowanie całego genomu w celu zidentyfikowania zaangażowanego wariantu.

Porzucenie genu S było jedynie oznaką Omicron, a nie zdarzyło się to w przypadku BA.2, powiedział Bloomfield.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *