Covid-19: Siły Obronne kontynuują realizację mandatu na szczepionki pomimo orzeczenia sądu

Członkowie armii Kiwi, którzy nie byli dwukrotnie zaszczepieni i wzmocnieni przeciwko nim COVID-19 Ich usługa zostanie zweryfikowana, zgodnie z dyrektywą uzyskaną przez Ministra Obrony rzeczy.

Dzieje się tak pomimo orzeczenia Sądu Najwyższego na bok Przekazanie szczepionki przeciwko Covid-19 personelowi policji i sił zbrojnych w 2021 r.

Tymczasem istnieje osobny projekt wytycznych dotyczących szczepień do konsultacji z personelem, proponujący obowiązkowe szczepienia dla każdego, kto wchodzi do baz sił obronnych lub miejsc pracy.

Siły obronne stwierdziły, że wymóg ten jest uzasadniony. Powiedziała, że ​​cofnięcie mandatu rządu w sprawie szczepionki w marcu nie zapobiegło rozprzestrzenianiu się szczepionki Dowódca Sił Obronnychlub jakikolwiek pracodawca, ustala własne zasady szczepień.

Czytaj więcej:
* Więcej pracowników rad w Canterbury może stracić pracę z powodu mandatu dotyczącego szczepionki Covid-19
* COVID-19: Sędzia cofa zezwolenie policji i obrony na szczepionki
* Religijne sprzeciwy wobec zezwolenia na inseminację z wykorzystaniem komórek embrionalnych rozpatrywane przez Sąd Najwyższy”

Dodała, że ​​personel wojskowy podlegał już wymogom gotowości, w tym innym obowiązkowym szczepieniom, przez dziesięciolecia przed pojawieniem się Covid.

Żołnierze trenują w obozie wojskowym Burnham.  (plik ze zdjęciem).

nzdf / dostarczony

Żołnierze trenują w obozie wojskowym Burnham. (plik ze zdjęciem).

Dyrektywa podpisana przez szefa obrony powietrznej Kevina Shorta i datowana na 12 kwietnia mówi, że każdy członek sił mundurowych, który nie został dwukrotnie zaszczepiony i wzmocniony przeciwko Covid-19, „powinien zostać poddany przeglądowi ich bieżącej służby”.

W dyrektywie stwierdzono, że uzasadnienie włączenia szczepień przeciwko Covid-19 jako warunku wstępnego odbycia służby wojskowej obejmuje zasady podróży międzynarodowych, które wymagają trzykrotnego zaszczepienia się osób przekraczających granicę.

Powołała się również na dowody kliniczne pokazujące, że szczepionki zmniejszają groźną chorobę po zakażeniu Covid-19, powiedział Vaccines Zmniejsz ryzyko infekcji.

W dyrektywie stwierdzono, że członkowie regionalnych sił rezerwowych będą musieli zostać zaszczepieni, aby wejść do baz sił obronnych lub uczestniczyć w szkoleniach.

rzeczy

Cała prawda o szczepionce Covid-19: Jak działa szczepionka mRNA?

Oddzielna dyrektywa, wydana i zatwierdzona przez Szefa Obrony, a obecnie dostępna do konsultacji z personelem cywilnym, proponowała ograniczenie dostępu do obszarów Sił Obronnych dla w pełni zaszczepionego personelu i cywilów, chyba że są oni z tego zwolnieni.

Rzecznik Sił Obronnych powiedział, że ich odpowiedź powinna nastąpić w południe 3 maja.

W oświadczeniu rzecznik powiedział, że wygaśnięcie mandatu rządu na mocy nakazu Covid nie oznacza, że ​​Siły Obronne nie mogą określić własnych wymagań dotyczących szczepień.

„Pełne szczepienia są warunkiem służby, a dowódca Sił Obronnych jest upoważniony do określania warunków, na jakich może służyć każdy członek sił zbrojnych” – czytamy w oświadczeniu.

rzeczy

Reporterka ds. zdrowia, Hannah Martin, zadaje pytania czytelników dotyczące firmy Omicron panelowi ekspertów ds. zdrowia.

„Wymóg szczepienia członków sił zbrojnych przeciwko Covid-19 istniał przed wydaniem mandatu rządu w grudniu 2021 r. i pozostaje w mocy, podobnie jak wiele innych wymogów dotyczących usług”.

Rzecznik powiedział, że wymagania dotyczące szczepień przeciwko wirusowi Covid-19 wykraczały poza zwykłe zdrowie i bezpieczeństwo i rozszerzyły się na zdolność personelu wojskowego do rozmieszczenia za granicą w razie potrzeby.

Ale oświadczenie pozostawiło otwarte drzwi dla wyjątków.

Kierowanie opiera się przede wszystkim na już istniejących operacjach tych, którzy nie spełniają wymogów indywidualnej gotowości do służby w siłach zbrojnych.

„Nie jest to równoznaczne z delegowaniem rządu, ponieważ jest to indywidualny proces dla każdego członka, a przypadki są rozpatrywane indywidualnie, z większą elastycznością wyników niż pozwala na to mandat”.

Rzecznik policji powiedział w oświadczeniu, że policja wprowadziła politykę szczepień 4 kwietnia, która „oczekuje, że nasi ludzie zostaną zaszczepieni”.

„Jednak pracownicy korzystający z prawa do odmowy szczepień będą wspierani w pracy, z zastrzeżeniem porozumienia w sprawie kontroli BHP w wyniku oceny ryzyka związanego z ich rolą w naszym miejscu pracy” – powiedzieli.

READ  Covid 19: W Szanghaju wybuchają zamieszki, gdy głodujący mieszkańcy buntują się przeciwko blokadzie „Zero Covid”

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top