Covid-19 w Australii: Zamknięcie rządu rozpoczyna się w NSW po ogłoszeniu 466 przypadków wirusa

Covid-19 w Australii: Zamknięcie rządu rozpoczyna się w NSW po ogłoszeniu 466 przypadków wirusa

Cały stan Nowa Południowa Walia jest pod ścisłą blokadą po rekordowej liczbie przypadków Covid-19 podlegających jurysdykcji nad australijskim systemem opieki zdrowotnej.

Wicepremier John Barillaro powiedział, że decyzja zapobiegawcza została podjęta w związku ze wzrostem zachorowań w stanie” Listy z wiadomościami. Fragmenty wirusa wykryto również w systemach kanalizacyjnych na obszarach bez znanych przypadków.

„Aby mieć pewność, że się nie pomylimy. Wiele naszych małych społeczności regionalnych nie ma oddziałów intensywnej terapii, więc zamierzamy przenieść ludzi z małych miast do niektórych głównych ośrodków” – powiedział.

Środki weszły w życie w sobotę o godzinie 17:00 (czasu lokalnego). Wszyscy w Nowej Południowej Walii są teraz pod nakazem pozostania w domu.

Kobieta nosi maskę i osłonę twarzy w Sydney w Australii, ponieważ miasto nadal odnotowuje dużą liczbę codziennych infekcji.

Jenny Evans / Getty Images

Kobieta nosi maskę i osłonę twarzy w Sydney w Australii, ponieważ miasto nadal odnotowuje dużą liczbę codziennych infekcji.

Czytaj więcej:
* Covid-19: NSW rejestruje 390 nowych przypadków społeczności, części Australii na „ostrzu noża”, gdy Covid-19 Delta się rozprzestrzenia
* Australijscy krykieciści dołączają do sportowców olimpijskich w „okrutnej” kwarantannie w Australii Południowej
* Covid-19: Ministerstwo Zdrowia zamyka spekulacje na temat „nadchodzącego zamknięcia”
* Covid-19: Decyzja o uderzeniu w osoby w wieku 12-15 lat w ciągu najbliższych kilku tygodni
* Spotkanie gabinetu kryzysowego NSW po raportach stanowych 344 nowych lokalnych przypadków COVID; Przedłużono blokadę Melbourne

Ruch nastąpił po tym, jak NSW poinformowało o swoim największym dniu infekcji od początku epidemii, z 466 nowymi przypadkami społeczności.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian ogłosiła znaczny wzrost liczby zgłoszonych infekcji podczas sobotniej konferencji prasowej. Spośród nowych przypadków co najmniej 60 było zaraźliwych podczas pobytu w społeczności.

Potwierdziła, że ​​w ciągu nocy zginęły cztery osoby.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian ogłosiła najwyższą dzienną liczbę infekcji od początku epidemii, z 466 nowymi lokalnymi przypadkami Covid-19.

Lisa Marie Williams / Getty Images

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian ogłosiła najwyższą dzienną liczbę infekcji od początku epidemii, z 466 nowymi lokalnymi przypadkami Covid-19.

W rozmowie z mediami Berejiklian powiedział, że sytuacja w NSW jest „niezwykle niepokojąca”.

READ  Bomby biuletynowe Starlink Elona Muska w Nowej Zelandii: reguła wczesnych adoptorów

Od soboty w szpitalu przebywa 378 pacjentów z COVID-19, z których 64 jest na oddziale intensywnej terapii, a 29 na respiratorach. Cztery osoby na oddziale intensywnej terapii miały po dwadzieścia kilka lat, sześć po trzydziestce, a siedem po czterdziestce.

W wyniku rosnącej epidemii NSW wprowadziła surowe środki, aby ukrócić łamacze zasad i zatrzymać transmisję. Obejmują one kary punktowe w wysokości do 5000 AUD dla osób, które naruszają ograniczenia Covid-19.

Policja rozmieszcza oddziały zamieszek, wznosi blokady drogowe i losowe punkty kontrolne, aby ograniczyć ruch w stanie, Sydney Poranny Herold wzmiankowany.

10-kilometrowy promień ruchu w Greater Sydney został skrócony do 5 km, a mieszkańcy obszarów samorządowych będą musieli ubiegać się o pozwolenie na odwiedzenie obszarów regionalnych.

Aby pomóc w egzekwowaniu prawa, około 500 funkcjonariuszy ADF zostanie wysłanych na żądanie policji Sydney Poranny Herold wzmiankowany.

Australijski stan Wiktoria odnotował w sobotę 21 nowych lokalnych przypadków Covid-19.

Według departamentu zdrowia nowe przypadki są powiązane z wcześniej zgłoszonymi przypadkami. Spośród 21 przypadków 11 wyizolowano ze wszystkich okresów infekcji.

W wyniku epidemii Melbourne zostało zamknięte do 19 sierpnia.

Queensland odnotowało w sobotę sześć nowych lokalnych przypadków, wszystkie związane z obecną epidemią szkolną i zostały odkryte podczas kwarantanny w domu. Niektóre części Queensland, w tym Brisbane, pozostają zamknięte.

W piątek Nowa Południowa Walia, Queensland, Victoria i Australijskie Terytorium Stołeczne zgłosiły nowe przypadki Covid-19.

Nowa Południowa Walia zgłosiła w piątek 390 więcej przypadków Covid-19 w społeczności, a także dwa zgony.

Spośród zarażonych co najmniej 60 osób w społeczności było zaraźliwych, powiedział Berejiklian.

Przemawiając na konferencji prasowej w piątek, powiedziała, że ​​trend wzrostu liczby przypadków prawdopodobnie się utrzyma.

ograniczenia zamknięcia W częściach Nowej Południowej Walii i Melbourne w Wiktorii i ACT w wyniku wybuchu epidemii.

Dodatkowe raportowanie przez AAP.

Plac w pobliżu Opery w Sydney jest pusty pośród ograniczeń Covid-19 w Sydney w Australii.

Brooke Mitchell/Getty Images

Plac w pobliżu Opery w Sydney jest pusty pośród ograniczeń Covid-19 w Sydney w Australii.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *