Starsza pielęgniarka opiekuje się TikTok, aby ujawnić, co większość ludzi mówi przed śmiercią

styl życia

Pielęgniarka hospicjum ujawniła stan schyłkowy pacjenta. Photo/ @hospicenursejulie

Pielęgniarka z hospicjum ujawniła najczęstsze słowa, które ludzie wypowiadają przed śmiercią.

Julie, dyplomowana pielęgniarka z Los Angeles, pracuje w domu opieki od około pięciu lat – i wykorzystała swoje doświadczenie, aby edukować tysiące zwolenników TikTok o realiach końca życia, według The Sun.

Jej miłość do pracy i pacjentów sprawiła, że ​​jej filmy stały się popularne.

Powiedziała w gazecie: „Uwielbiam edukować pacjentów i rodziny o tym, czego można oczekiwać od domów hospicyjnych i czego się spodziewać w przypadku konkretnej choroby, na którą umierają.

„Lubię też dawać pocieszenie pacjentowi i jego rodzinie, wiedząc, że będziemy tam, aby poradzić sobie z ich objawami.

„Pracowałam jako pielęgniarka hospicjum przez pięć lat, a wcześniej byłam pielęgniarką OIOM przez dziewięć lat, więc wykonuję tę pracę od 14 lat”.

Jolie powiedziała, że ​​jej celem było edukowanie innych. Niedawno opublikowałem film na TikTok o normalnych rzeczach, które przydarzają się ludziom, gdy umierają.

Ujawniła, że ​​zmiany w oddychaniu i kolorze skóry, a także gorączka to normalne etapy śmierci.

„Najlepszą częścią mojej pracy jest edukowanie pacjentów i ich rodzin na temat śmierci i umierania, a także wspieranie ich emocjonalnie i fizycznie” – powiedziała.

„Ponadto pomaganie im zrozumieć, czego się spodziewać, to kolejna część mojej pracy jako pielęgniarki w hospicjum.

„Jest coś, co większość ludzi mówi przed śmiercią i zwykle jest to „Kocham cię” lub dzwonią do mamy lub taty – którzy zwykle już nie żyją”.

Większość ludzi ma te same objawy, jeśli umrze w sposób naturalny w opiece hospicyjnej – nazywa się to aktywną fazą konania.

„Objawy aktywnej fazy konania obejmują zmiany w świadomości (utrata przytomności), zmiany w oddychaniu, plamienia i ostatecznego wyładowania”.

READ  Departament Spraw Zagranicznych i Handlu bada, jak pomóc Nowozelandczykom w Afganistanie

„Są to normalne i nie są bolesne ani niewygodne”.

„Nasze ciała dbają o siebie pod koniec życia — im mniej ingerujemy, tym lepiej”.

Jolie obaliła również niektóre popularne mity na temat hospicjum, w tym założenie, że wszyscy w hospicjum umierają natychmiast, a morfina sprawia, że ​​ludzie umierają szybciej.

„Istnieją pewne założenia, które ludzie przyjmują. Innym założeniem, które nie jest do końca poprawne, jest to, że hospicjum zabija ludzi”.

Nie mogła uwierzyć, jak szybko jej posty stały się wirusowe po tym, jak podzieliła się swoją wiedzą w mediach społecznościowych i powiedziała, że ​​reakcja była niesamowita.

„Wiedziałem, że mam wiele interesujących informacji na temat śmierci i umierania, których większość ludzi nie zna. Chcę znormalizować śmierć poprzez edukowanie ludzi o tym. Wróciłem do domu, aby odwiedzić moją rodzinę, a moje małe siostrzenice tańczyły Tik Tok filmy”.

„Później poszedłem do TikTok, aby zobaczyć ich tańce. To dało mi pomysł, aby założyć własny TikTok o umieraniu i umieraniu, a po czterech dniach zrobiłem to i wystartowało.

„Robię to już od sześciu miesięcy i mam ponad 340 000 obserwujących – to szaleństwo!”

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top