Craig Federighi twierdzi, że Twój Mac ma „niedopuszczalny” problem ze złośliwym oprogramowaniem.

Jak na przykład Szczegółowe wcześniej po południuObecnie Craig Federighi zeznaje w procesie Apple przeciwko Epic. W obliczu przesłuchania ze strony prawnika Apple Federighi poczynił kilka interesujących uwag na temat bezpieczeństwa, zwracając w szczególności uwagę, że komputer Mac zawiera obecnie poziom złośliwego oprogramowania, którego „Apple nie uznaje za akceptowalny”.

Jednym z celów Federighi jest malowanie ekosystemu iPhone’a, w tym App Store i braku obsługi ładowania bocznego, jako bezpiecznego i niezawodnego środowiska dla użytkowników. Aby to zrobić, wydaje się, że częścią strategii Federighiego jest rzucenie Maca pod autobus.

Sędzia Yvonne Gonzalez zapytała Rogersa, który przewodniczy Epic vs. Apple, Federighi o tym, dlaczego Mac ma wiele sklepów z aplikacjami, ale nie iPhone. „Jest regularnie wykorzystywany na komputerach Mac” – wyjaśnił Federighi. „IOS stworzył znacznie wyższy standard ochrony klienta. Obecnie Mac nie spełnia tego poprzeczki”.

Federighi dodał: „Obecnie mamy na komputerach Mac poziom złośliwego oprogramowania, którego nie uznaliśmy za akceptowalny”.

Dyrektor generalny Apple wskazał również na Androida jako kolejny przykład platformy z wieloma sklepami z aplikacjami, w których występują problemy z bezpieczeństwem. „Społeczność bezpieczeństwa dobrze rozumie, że Android ma problem ze złośliwym oprogramowaniem” – wyjaśnił. „System IOS do tej pory radził sobie z problemem złośliwego oprogramowania”.

Federici twierdzi, że Mac jest jak samochód

Mac to samochód. Możesz jeździć w terenie, jeśli chcesz, i możesz jeździć, gdzie chcesz. To właśnie chciałem kupić. Wymagany jest pewien poziom odpowiedzialności. W przypadku iOS chcesz coś kupić, ponieważ dzieci mogą obsługiwać urządzenie iOS i czuć się bezpiecznie, robiąc to. To naprawdę inny produkt.

Federighi dodał, że Apple w zasadzie prowadzi niekończącą się grę typu „walka w kreta” ze złośliwym oprogramowaniem na komputerach Mac i musi zapobiegać „wielu” infekcjom, które mogą dotknąć „setki tysięcy ludzi” każdego tygodnia. Od maja ubiegłego roku Federighi zauważył, że istnieje 130 typów złośliwego oprogramowania dla komputerów Mac, z których jeden zainfekował 300 000 systemów.

READ  Szeroko stosowany Starlink do szerokopasmowej komunikacji ze stacją kosmiczną

Na pytanie, czy Mac jest bezpieczną platformą, Federighi wyjaśnił, że pod względem „urządzeń klasy PC” Mac jest „najbezpieczniejszy”.

Jeśli jest obsługiwany prawidłowo, podobnie jak ten samochód, jeśli wiesz, jak go obsługiwać, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego i bądź bardzo ostrożny, tak. Jeśli nie, to kilku członków rodziny otrzymało złośliwe oprogramowanie na swoich komputerach Mac, ale w końcu myślę, że Twój Mac może działać bezpiecznie.

Na pytanie, czy sideloading wpłynie na bezpieczeństwo w iOS, Federighi powiedział, że sytuacja zmieni się „drastycznie. Nie można wymusić przeglądu zasad dotyczących ludzi, ponieważ jeśli oprogramowanie może być podpisane przez ludzi i bezpośrednio je pobrać, możesz umieścić niebezpieczną aplikację i tak się nie stanie być zrealizowanym. – Żadnej z tych zasad – powiedział.

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *