Crusaders wygrywają z Blues 34-28 w eskalującym, wysokiej jakości starciu Super Rugby Pacific

W Eden Park, Auckland: Krzyżowcy 34 (Fergus Burke spróbuj 16min, Ethan Blackadder spróbuj 21min, Leicester Fainga’anuku 3 spróbuj 32min, 37min, 46min; długopis Richie Mo’unga, 3 minusy), Blues 28 (Mark Tilley 7 min, Caleb Clark 24 min, Roger Tuivasa-Check 28 min, Stephen Pirovita 55 min, Bowden Barrett 4 min). HT: 24-21.

Żółte kartki: Jordan Lay (blues), 37 minut; Kershaul Sykes Martin (Krzyżowcy), 66 minut.

We wczesnej fazie rozgrywek Crusaders wznowili kampanię Super Rugby Pacific, odnosząc oszałamiające zwycięstwo nad twardymi, twardymi i znakomicie wykonanymi Bluesami w Eden Park.

Po dwóch wczesnych porażkach w pierwszych trzech meczach, cała presja spoczywała na obrońcach tytułu w tym meczu, a podopieczni Scotta Robertsona zareagowali w niezwykły sposób, zchodząc z boiska pięcioma próbami na dobre cztery zwycięstwa i naprawdę przywracając swoją ofertę na droga.

Skrzydłowy bluesa Mark Tilea ściga się, by spróbować swoich sił w Pacific Super Rugby przeciwko Crusaders w Eden Park.

Phila Waltera/Getty Images

W dramatycznym, wysokiej jakości meczu, który przewijał się przez cały czas, The Blues mieli pecha, że ​​nie wygrali, ponieważ dominowali przez 40 sekund (z 70% terytorium i posiadaniem piłki) i dwukrotnie przekroczyli linię Crusaders, tylko po to, by odmówić im spektakularnych prób. gry defensywne i zgniły pech. . Zdesperowani goście bez wątpienia wygrali najważniejsze momenty, chociaż alki dały też coś więcej niż tylko przebłysk ich siły ognia.

Ale Crusaders utrzymali zwycięstwo, doprowadzając ich do 2-2 w sezonie i zdobywając 10 punktów po prostu dlatego, że nie odmówiono im obrony, i nadal wymyślali gry ze sprzęgłem (w przypadku wślizgów i awarii), gdy zostali wezwani.

READ  Bracia Hayes pojawiają się na dużej scenie z chwałą Doncaster

W gwiezdnym meczu, bohater hat-tricka Lester Fainganuku (121 m do biegu), rezerwowy Fergus Burke, mocarz nr 10 Richie Muunga, luźny napastnik Ethan Blackadder i blokujący Sam Whitelock byli znakomici dla Southerners. . Dallas McLeod również zabłysnął na piątym miejscu.

Caleb Clark biegł agresywnie przez 119 m dla The Blues, Mark Tilea był niebezpieczny przez cały czas, a Hoskins-Sototo rozegrał kolejny wielki pojedynek na 8. miejscu. Zakończenie pozostawiło im tylko jeden stracony punkt bonusowy za kłopoty.

Imponujący występ w 40 meczach zakończył się wynikiem 24:21 Crusaders, po tym jak zdobyli cztery przyłożenia do trzech w eskalacji pojedynku. The Blues po zmianie mają zaledwie 13 zawodników. Z obu powodów. ich początkowych rekwizytów zostało już trafionych.

Zgodnie z regulaminem tego ostatniego meczu oznaczało to, że The Blues musieli spaść do 13 graczy w okresie, w którym Lai był w koszu, pozostawiając Crusaders z żelazną przewagą, którą zdobyli w wynikowym meczu, z Fainga’anuku z łatwością wkracza na drugą próbę.

Wspaniała pierwsza połowa zapewniła paradę ofensywnego rugby dla 23 990 kibiców, z Crusaders rozbijającymi 25 wślizgów, Blues 16 i obie drużyny pokazały błyskotliwe umiejętności, aby utrzymać tablicę wyników w szybkim tempie.

Fergus Burke z Crusaders rzuca się, by zdobyć bramkę.

Hannah Peters/Getty Images

Tilea, z pięknym biegiem z 60 metrów, Clarke, po szybkim podaniu Vin Christie i Roger Tuivasa-Cheek, ustawiony przez głośną przerwę w środku przez wielkiego Nebo Laulala, zostali dobiegli dla The Blues, którzy mogli pomyśleć zrobili wystarczająco dużo, by objąć ołów w stodołach.

Burke, który lubi swoją rolę bocznego obrońcy, ciężko pracującego Blackadders, kończy niesamowitą presję ze strony Crusaders, utrzymując piłkę i wykonując szybkie biegi, a Finganuku, który trafia do bramki po wysokiej jakości podaniu Muunga, zdobywa bramkę dla gości pierwsze trzy próby, zanim druga ze skrzydła daje czerwono-czarnym. Ten wyróżniający się, The Blues mają dużo do myślenia w przerwie.

READ  David Moffett wzywa szefa rugby w Nowej Zelandii Marka Robinsona do rezygnacji

Niemal wbrew wierze druga połowa toczyła się szybko, a szanse wciąż płynęły, momenty dramatyczne też (Crusaders stracili do kosza rezerwowego Kershula Sykesa-Martina) i wspaniała, fantastyczna rywalizacja potoczyła się, jak myśleliśmy, jak należy. w drucie.

Fainga’anuku skompletował hat-tricka na początku drugiej połowy, trafiając z woleja po pięknym dośrodkowaniu Mo’unga z 60 metrów, dzięki czemu Crusaders wypadli 31:21. Ale The Blues wrócili mocni, a Clarke prowadził w ataku, a kiedy Stephen Perovita wykończył potężną akcję, w której mieli zmienników Bryce’a Heima i Toma Robinsona, gospodarze wrócili do stanu 31-28.

Następnie Mo’unga powiększył przewagę do sześciu, zanim The Blues odmówiono czegoś, co wyglądało na dwie próby ataku – najpierw Lock Tucker, który stracił piłkę do przodu za linią w wślizgu Czarnej Żmiji, a następnie Sotutu nr 8, trzy minuty przed czasem, który wbił się w dośrodkowanie Beaudena Barretta, ale piłka wyszła na zewnątrz po desperackim ataku Williego Heinza.

Wielka chwila

Znakomity strzał Bluesa przez Jordana Laya przed przerwą dał Crusaders dwuosobową przewagę liczebną w ciągu następnych dziesięciu minut. Wygrali ten okres 12-0 (z próbą Fainga’anuku) i objęli prowadzenie 31-21. Skończyło się na zmianie.

Ocena meczu

9/10: Wspaniała rywalizacja pomiędzy dwoma znakomitymi zespołami, które w tym ważnym starciu osiągnęły wyższy poziom w swoich meczach. Niektóre wślizgi mogły być wątpliwe, ale w grze było kilka genialnych ataków z obu stron, które przypływały i odpływały, aż do samego końca.

najlepszy gracz

Mnóstwo pretendentów do tego tytułu, ale trzy próby Fainga’anuku i wysokie kontry sprawiły, że stał się argumentem za mocnym występem na lewym skrzydle.

Wielkie zdjęcie

Obie drużyny mają teraz bilans 2-2 w tym sezonie i mają wiele do zrobienia, aby dogonić debiutanta na szczycie tabeli. Ale czas działa na ich korzyść.

READ  Impreza Pucharu Świata została odwołana, ponieważ federacja odrzuciła propozycję dotyczącą rosyjskich sportowców