Czego nauczyłem się po rozmowie kwalifikacyjnej na 15 stanowisk w AI

Czego nauczyłem się po rozmowie kwalifikacyjnej na 15 stanowisk w AI

Suprit Rdzeń

  • Supreet Kaur dostała ofertę pracy od Microsoftu po rozmowach kwalifikacyjnych w 15 firmach.
  • Po dwóch latach pracy w dziale sztucznej inteligencji w Morgan Stanley Kaur zauważyła znaczącą zmianę na rynku stanowisk związanych ze sztuczną inteligencją.
  • Podkreśliła konieczność zdobywania doświadczenia z zakresu prawa, komunikacji i zrozumienia potrzeb firmy w obszarze sztucznej inteligencji.

Supreet Kaur (29 l.) w ciągu ostatnich kilku miesięcy uczestniczyła w rozmowach kwalifikacyjnych w 15 firmach i właśnie otrzymała ofertę od Microsoftu.

Przed objęciem nowego stanowiska przez ostatnie dwa lata zajmowała się rozwojem rozwiązań w zakresie danych i sztucznej inteligencji oraz zarządzaniem nimi w Morgan Stanley. Powiedziała, że ​​rynek pracy dla stanowisk związanych ze sztuczną inteligencją zmienił się dramatycznie, odkąd szukała pracy około dwa lata temu.

Ponieważ dyrektorzy generalni największych firm technologicznych konkurują o talenty w zakresie sztucznej inteligencji, niektórzy kandydaci walczą o miejsce na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy.

Kaur ma dyplom z analityki danych, pracowała w dziedzinie sztucznej inteligencji w dużym banku i jest ambasadorką programu Google WomenTechMakers — i nawet ona stwierdziła, że ​​nie kontaktowała się z firmami, kiedy po raz pierwszy zaczęła szukać pracy.

Gdy Kaur wprowadziła pewne zmiany w swoim podejściu, zaczęła widzieć rezultaty i ostatecznie dostała pracę jako architekt rozwiązań chmurowych w firmie Microsoft. Jeśli szukasz pracy w branży sztucznej inteligencji, Kaur powiedziała, że ​​to cztery główne rzeczy, które musisz wiedzieć.

Doświadczenie LLM jest obecnie standardem branżowym

Kaur powiedziała, że ​​kiedy dwa lata temu uczestniczyła w rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie sztucznej inteligencji, firmy szukały doświadczenia w zakresie uczenia maszynowego. Teraz firmy chcą tworzyć produkty AI. Powiedziała, że ​​firmom coraz bardziej zależy na tym, aby kandydat mógł przekonać się, że pracował z chatbotem lub systemem oceniania SMS-ów.

READ  Liderzy technologii uczą się od założycielek, które zakłócają przemysł wart 750 miliardów dolarów

Kaur stwierdziła, że ​​doświadczenie w zakresie sztucznej inteligencji lub tytuł magistra prawa są teraz standardem i dopiero po zdobyciu umiejętności w tej dziedzinie zaczęła słyszeć odpowiedzi z rozmów kwalifikacyjnych.

Gdy Kaur zobaczyła, ilu rekruterów o to pyta, zgłosiła się na ochotnika do organizacji i ukończyła trzymiesięczny projekt LLM. Chociaż wielu kandydatów chcących rozpocząć pracę w tej dziedzinie uczestniczy obecnie w warsztatach lub obozach poświęconych sztucznej inteligencji, Kaur sugeruje wykonanie projektu przypadków użycia. Opierając się na swoim doświadczeniu wolontariatu, Kaur zbudowała własny projekt obejmujący całe przedsiębiorstwo, aby móc szczegółowo o tym opowiadać w wywiadach.

Zimne aplikacje mogą tym razem nie działać

Kaur stwierdziła, że ​​nie wysyłała wielu niechcianych próśb, ale nigdy nie otrzymała odpowiedzi na te, które wysłała. Zamiast tego stwierdziła, że ​​spędza czas na komunikowaniu się z rekruterami. Powiedziała, że ​​zamierza codziennie wysyłać co najmniej dwie wiadomości i trzy do czterech próśb o kontakt osobisty.

Próbowała także rozpowszechnić informację o swoich poszukiwaniach pracy, informując ludzi w kręgach zawodowych, że jest gotowa na tę pracę.

„Najlepszym sposobem na szukanie pracy jest sytuacja, gdy jej nie potrzebujesz” – stwierdziła Kaur. „Musisz chodzić na wydarzenia i spotkania”.

być specyficznym

Kaur stwierdziła, że ​​w ciągu ostatnich dwóch lat w firmach zaobserwowano zmianę sposobu myślenia. Kaur dodała, że ​​firmy poszukują obecnie bardziej specjalistycznej wiedzy.

„Kiedy w 2022 r. udzielałam wywiadu, ludzie byli bardziej zainteresowani tym, co robię w dziedzinie nauki o danych” – powiedziała Kaur.

„Tym razem wszystkie rozmowy, które przeprowadziłam, bardzo szczegółowo dotyczyły oczekiwań firm” – dodała.

Ponieważ portale rekrutacyjne firm są pełne wykwalifikowanych kandydatów, Kaur stwierdziła, że ​​musi zawęzić wyszukiwanie. Dodała, że ​​gdy zdała sobie sprawę, że jej pierwsza próba była zbyt obszerna, zawęziła zakres poszukiwań od menedżera produktu do architekta rozwiązań.

READ  Jak wyłączyć Mapy Google 3D w Android Auto i CarPlay

Kaur zaleca również skontaktowanie się z osobami w firmie, do której aplikujesz, i zapytanie ich, czego firma szuka. Ma to kluczowe znaczenie dla zrozumienia ich potrzeb, a konkretnie tego, jakiego rodzaju doświadczenia oczekują od kandydata, powiedziała.

Twoja obecność w Internecie pomaga

Kaur spędziła także ostatnie dwa lata na budowaniu swojej obecności w Internecie.

Powiedziała, że ​​przemawiała na dziesiątkach wydarzeń, z których wiele doprowadziło do kolejnych wywiadów. Pomogło jej to również osiągnąć doskonałe wyniki w procesie aplikacyjnym.

„Jeden z menedżerów ds. rekrutacji powiedział podczas naszej rozmowy: «Jesteś setnym kandydatem, z którym rozmawiam na to stanowisko»” – mówi Kaur. „To oczywiste, że konkurencja jest duża, dlatego ważne jest, aby się wyróżniać”.

Kaur powiedziała, że ​​zaczęła od skontaktowania się z uniwersytetem, na którym studiowała, i poinformowania profesorów, że może podzielić się swoimi doświadczeniami. Stamtąd mogła zacząć gromadzić wydarzenia, które regularnie obserwują i rezerwują, w tym AI Summit New York, BNY Mellon, Re-Work New York, Women in Data Science Series i Women in AI Series.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *