Czy Puchar Świata Trenta Boulta i Tima Southee był ostatnią szansą duetu Black Caps?

Czy Puchar Świata Trenta Boulta i Tima Southee był ostatnią szansą duetu Black Caps?

Czy chodziło o nowy, najlepszy skład kręgli Black Caps?

Trent Boult i Tim Southee przez prawie rok nie ustawili się razem na początku rundy, zanim kontuzja ścięgna podkolanowego Matta Henry’ego ponownie połączyła ich w ostatnich dwóch tygodniach Pucharu Świata w krykiecie.

Teraz ich turniej dobiegł końca, po 70 rundach porażki z Indiami w Bombaju, nie jest jasne, kiedy ponownie wystąpią w składzie i czy w ogóle to zrobią.

Półfinał Pucharu Świata był 143. meczem we wszystkich formatach, w którym Boult i Southee zostali wykorzystani jako meloniki nr 1 i 2 przez Blackcaps, oraz 174. meczem, w którym ustawili się w tej samej jedenastce.

Trudno widzieć, jak ponownie dzielą się nową piłką w krykiecie One Day International, ponieważ zrobili to zaledwie siedem razy od początku 2019 r., zanim naderwanie ścięgna podkolanowego dało im jeszcze trzy kolejne w Indiach.

Nawet jeśli Boult skupi się na Trofeum Mistrzów w Pakistanie na początku 2025 r., prawdopodobnie nadszedł czas, aby odejść od Southie, który od 2018 r. nie jest pierwszym wyborem w krykiecie powyżej 50 punktów.

Ale nadal mogliby mieć razem kilku międzynarodowych zawodników Twenty20, a kolejne finały Pucharu Świata w Indiach Zachodnich i Stanach Zjednoczonych odbędą się nieco za sześć miesięcy.

Trener Black Caps Gary Stead zasugerował również, że Boult wystąpi w najkrótszym formacie krykieta podczas lata u siebie, ale nie jest jasne, czy on i Southee ponownie połączą siły w krykiecie testowym.

Boult przebywa na drugim roku bez umowy z New Zealand Cricket, a gdy Stead przygotowywał się do opuszczenia Indii we wczesnych godzinach porannych w piątek, powiedział, że nie omówiono jeszcze szczegółowo jego planów na przyszłość.

„Trent i ja nadal musimy porozmawiać. Nie jest dostępny na serię testów w Bangladeszu. Ma inne zobowiązania w lidze T10, a następnie w lidze ZEA T20, więc myślę, że ma to wpływ na lutowy przedział czasowy.

READ  Rugby: francuski miliarder Mohamed Eltrad ujawnia ukryte szczegóły ogromnej umowy sponsorskiej dla All Blacks

„Wydaje się mało prawdopodobne, aby Trent dużo grał latem u nas u siebie. Mógłby być dostępny w meczu T20 przeciwko Australii. Muszę jeszcze z nim porozmawiać”.

Krykiet nowozelandzki

Rozgrywający Black Caps Rasheen Ravindra mówi, że „surrealistyczne” jest słuchanie tłumów skandujących jego imię podczas Pucharu Świata w krykiecie w Indiach

Seria trzech meczów przeciwko Australii rozpoczyna się w Wellington i Auckland cztery dni po zakończeniu zawodów ILT20 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Może to być trudne przejście, ale jeden Bolt poradzi sobie z nim z łatwością.

Niezależnie od tego, czy zmierzy się z Australią, czy nie, Boult będzie grał w ILT20 i indyjskiej Premier League w okresie poprzedzającym czerwcowe mistrzostwa świata, więc nie zabraknie mu odpowiedniego czasu na grę, jeśli zostanie powołany na poprowadzenie drużyny Nowej Zelandii atak. .

Stead wydawał się przekonany, że Bolt nie skończył jeszcze grać dla Black Caps, a australijskie rozgrywki i Puchar Świata T20 wydają się najbardziej oczywistymi miejscami, w których jego kariera może być kontynuowana w najbliższej przyszłości.

„Myślę, że są wszelkie możliwości [we will see him again]„Pod warunkiem, że będzie chciał dalej grać” – powiedział Stead. „Myślę, że nadal jest graczem światowej klasy”.

Southee i Boult mogliby ponownie połączyć siły w T20, będąc dwoma z trzech zawodników pierwszej linii drużyny Black Caps w dwóch ostatnich Pucharach Świata, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2021 r., gdzie dotarli do finału, oraz w Australii w 2022 r., gdzie odpadli Z półfinału. .

Oprócz serii australijskiej, Black Caps będą mieli trzy T20 u siebie przeciwko Bangladeszowi i po pięć u siebie i na wyjeździe przeciwko Pakistanowi w okresie poprzedzającym turniej w czerwcu przyszłego roku, podczas gdy inni marynarze będą nalegać, aby pozbawić urzędujących zawodników.

Black Caps mają zaplanowaną na to lato tylko jedną serię trzech meczów ODI przeciwko Bangladeszowi w połowie grudnia i nie mają zaplanowanego rozegrania kolejnego meczu przed wizytą na Sri Lance w listopadzie przyszłego roku.

READ  Układanie prywatnego odrzutowca dla Prezydenta FIFA na Mistrzostwach Świata Infantino

Latem 2024–2025 mają gościć Sri Lankę i Pakistan w serii trzech meczów, a następnie w przededniu Pucharu Mistrzów udają się do Pakistanu na trzy mecze, które obejmują także RPA.

Nie jest wykluczone, że Bolt odegra jakąś rolę w Champions Trophy w Pakistanie, zwłaszcza jeśli będzie wcześniej dostępny także na mecze tri-series.

Jednak trzecie lato, w wyniku którego pozostanie zawodnikiem niechętnym do podpisania kontraktu centralnego, może go do tego zmusić.

Jeśli Boult będzie dostępny do zagrania w serii T20 przeciwko Australii w lutym – a nawet jeśli nie będzie – wydaje się, że będzie wolny na dwa kolejne testy w Wellington i Christchurch, co zwiększy szansę na oddanie strzału czerwoną piłką.

Stead nie zwrócił się do Boulta zeszłego lata, nawet gdy kontuzje i inne nieobecności wyczerpały zasoby drużyny Black Caps na pierwszy test przeciwko Anglii w jego rodzinnym mieście Mount Maunganui.

Powrót do niego w lutym po 10-testowej nieobecności byłby radykalny, chociaż rozmowy mogłyby zostać wznowione w zależności od występu Black Caps, gdy zespół Black Caps powita na boisku południowoafrykańską drużynę, w której kilku kluczowych zawodników miało opuścić dwa testy na początku miesiąca. .

Do Southee dołączą kapitan testów Matt Henry, jego nowy partner w odbijaniu oraz Kyle Jamieson, którzy będą opcjonalnymi szwami podczas dwóch testów w Bangladeszu rozpoczynających się w przyszłym tygodniu.

Boult & Southee jako duet Black Caps

65 testów; 541 bramek przy 27,39; Szybkość uderzeń 55,18; Stawka ekonomiczna 2,98

68 punktów ODI; 219 bramek przy 29,60; Częstotliwość uderzeń 32,83; Stawka ekonomiczna 5.4

41 T20is; 109 bramek przy 21,98; Szybkość uderzeń 18,71; Stawka ekonomiczna 7,75

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *